Paylaşımcı Telekom

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Telekomünikasyon sektörünün serbestleştirilmesi sürecinin en önemli adımlarınan biri olan Yerel Ağ Paylaşımı Sözleşmesi Türk Telekom, Superonline ve Netone Telekom tarafından imzalandı

Türkiye'de telekomünikasyon pazarının büyüyüp rekabetin artması, ürün ve hizmetlerin farklılaşabilmesi için önemli adımlar atan Türk Telekom; bu amaçla Türkiye'nin önde gelen telekom şirketleri Superonline ve Netone Telekom ile Yerel Ağ Paylaşımı Sözleşmesi imzaladı.

Telekomünikasyon şebekesinin kullanıcıların ev ve iş yerleriyle santral arasında kalan kısmının farklı hizmetler verilebilmesi için paylaşılması anlamına gelen Yerel Ağın Paylaşımı; Türkiye için çok önemli fırsatlar doğuracak. Kasım 2006 yılında Telekomünikasyon Kurumu kararı uyarınca çalışmaları başlatılan, kısa bir süre içinde de iki telekom şirketi tarafından imzalanan bu sözleşme ile Türkiye'nin altyapısı paylaşıma açılmış oluyor. Avrupa örnekleri ile kıyaslandığında oldukça kısa sürede imzaya açılan bu anlaşma ile Türkiye'de hizmet veren ve bu anlaşmaya imza atan tüm telekomünikasyon şirketleri, Türk Telekom'un altyapısından faydalanabilecek.

Bilgi için: Türk Telekom
SDN - http://shiftdelete.net

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Telekomun alt yapısından yararlanmak isteyen şirketler için güzel bir haber. Haber için teşekkürler troy :)

kaptanyalnizkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
karşımızda öjer telekom gibi bir tekel konumunda bir operatör varken doğrusu bu pek inandırıcı değil bana. adsl 3'e ayrıldı bu iyi bir durum ama şu sabit telefon hatları rekabete açılmadıkça bu iş hiç çözülmüş sayılmaz bu adamlar habire kendi keyiflewrine göre zam yaparlar vatandaşı yaptığı uygulamalarla söğüşlerler gene telekomun gece 10 sabah 7 saatlerindeki konuşma saati uygulaması gibi, allah aşkına kim konuşuyor bu saatler arası bir sormak gerek. adamlar resmen bizi mal yerine koyuyorlar. bu durumu kendilerine koz olarak kullanmasınlar adamlar. öjer telekomun taktığı yokki telekominikasyon kurumunu. telekominikasyon kurumunun varlığı ile yokluğu ile aynı bana göre çünkü bu ojer bildiğini okuyor bu siyasi iktidardan güç alarak. bu durumu ben böyle yorumluyorum. devletin bir zafiyetidir tam bana göre bu durum. bana göre boş adı var kendisi yok bu söylenen şeyin, söylenen diyorum ama neyazıkki bu böyle sözde hepsi, sözün kısası geç bunları bu laflara karnım tok, uygulasınlar önce görelim, sonra yorum yapalım derim.

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Acickasi ben ne haberden ne de yorumlardan pek birsey anlamadim....Soyle sunu anlayan ve burda bize izah edecek biri varsa memnun olurum gercekten...

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
turk telekomun hızlı ınternet hızmetını artık ttnet verıyor yanı tnet aslında ayrı bır fırma sımdı turktelekom latyapısını dıger kullanıclara acmasıyla rekabet olamsı saglanıcak

speeclk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanki telekom altyapısı cok güzel dünya standartlarında ya birde paylaşıyor.Hala tam %75 bakır kablo kullanılıyor.Sözde iyiliştirme çalışmaları başladı ama ne kadar hızlı ve yeterli tartışılır bence.