Pasaport kayıtlı telefon almak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

wonyx

Üyecik
arkadaşalr pasaport kayıt iphone 8 almak istiyorum sizce almalı mıyım ?

Death Mark

Learning is always a painful process
Onursal Üye
almalısın.

crista7

Profesör
arkadaşalr pasaport kayıt iphone 8 almak istiyorum sizce almalı mıyım ?
almakta bir problem yok.bir arkadaşınla git.imei numarasını edevletten kontrol et.kayıtlı değil yazıyor ama adam kayıtlı diyorsa( bu mümkün.kayıtlı ama sistemde kayıtsız görünmesi) makbuz iste .sonuçta adam kaydettirirken bir bedel ödüyor.vardır illaki makbuzu.

---- Mesajlar birleştirildi ----

makbuz yok derse 150 tl indirim iste.yada 200

Son düzenleme:

Berksan

Üyecik
Merhaba, Yurtdışından iphone cihaz getirdim, pasaport kayıtı için kutu altında 2 adet imei bulunuyor, ikisinide kaydetmemiz lazım mı yoksa *#06# tuşladığımızda çıkan imei kaydetmemiz yeterli mi ? ilginiz için çok teşekkürler.

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
bugün ekşisözlük'te de gördüm benzer bir sorun. sanırım btk tarafında 2 farklı pasaport istenmiş.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada ek bilgi, işi bilen kişilere sordum. tek pasaport yeterli.

Son düzenleme:

Berksan

Üyecik
Evet Hakkı bey, bende gördüm , *#06# de çıkan imei numarası tek , ama kutu altında 2 adet olunca kafa karıştırdı, acaba bir tanesi e-sim özelliği için mi ? iyi bir araştırma yapmak lazım...

Anladım hakkı bey, o zaman 2 imei 'de kaydetmemiz lazım, doğru anladım dimi ?

Son düzenleme:

Cannursoy

Üyecik
Merhabalar. Yaklaşık 10 gün sonra kayıtsız xs max alacağım. Sahibinden ve letgo gibi sitelerde pasaport kayıdı yapılır gibi ilanlar gördüm. Dükkan ilanları. Bu tarz yerlere kayıt ettirip btkdan sorgulama yaptıktan sonra kayıtın düşme ihtimali nedir?

Leand

Dekan
Merhabalar. Yaklaşık 10 gün sonra kayıtsız xs max alacağım. Sahibinden ve letgo gibi sitelerde pasaport kayıdı yapılır gibi ilanlar gördüm. Dükkan ilanları. Bu tarz yerlere kayıt ettirip btkdan sorgulama yaptıktan sonra kayıtın düşme ihtimali nedir?
geçici kayıt değil ise düşmez en son geçici ise geçici kayıt ibaresi eklenmişti btk sitesine... yani kontrol ettirin geçici yazmıyorsa kalıcıdır.

Cannursoy

Üyecik
yani o dükkana kayıt ettirdikten sonra btkdan sorgulayıp bakarsam geçici kayıt yazmazsa sıkıntı yok değil mi hocam?

Leand

Dekan
Hocam şöyle söyleyeyim sahibinden de kaydı yapılmış alacaksanız sıkıntı yaşarsınız. Bunu sizin bir yakınınız üstüne kayıt yaptırmanız daha iyi olur.

Cannursoy

Üyecik
Hocam şimdi şöyle benim bir yakınımda pasaport maalesef yok sahibinden.com da 700-800 tlye pasaport kayıdı yapılır diye ilanlar mevcut adamla ben konuştum. Bana”biz pasaportları pasaport sahiplerinden kiralayıp kayıt yapıyoruz” şeklinde bir şeyler söyledi kayıt düşme ihtimali yok dedi 3-4 senedir bu işi yapıyoruz daha önce hiç yaşamadık düşme gibi bir durum dedi. Ben bunu soruyorum size. Bu dükkana kayıdı yaptırırsam kayıdın düşme ihtimali var mı geçici kayıt yazmadığını görürsem sıkıntı olur mu yine de?

Leand

Dekan
pardon onu araştırdım sakatmış kanmayın turist kaydı yapıyorlar öyle yerler sıkıntı olabilir geçici kayıt ibareside gözüküyor aslında ama bilemedim şimdi ekşide bu konu ile ilgili bir yazı vardı.

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
Sıkıntılı işler bulaşmayın

Cannursoy

Üyecik
işte sorun da orada bilemiyorum. Aynı paraya iyisini almak varken ne bileyim xr da almak içime sinmiyor pek.

Cannursoy

Üyecik
başka bir letgo kullanıcısı 150 tl karşılığında kendi pasaportumu kiralıyorum yazmış ondan kiralayıp e devlet üzerinden kayıt ettirsem peki bunun bir sakıncası var mı?

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
başka bir letgo kullanıcısı 150 tl karşılığında kendi pasaportumu kiralıyorum yazmış ondan kiralayıp e devlet üzerinden kayıt ettirsem peki bunun bir sakıncası var mı?
Garanti yok bişey yok tam bütçeniz ne kadar

Yurt dışından akrabanız getirse neyse ama adamı tanımıyorsunuz risk e girmeye gerek yok

Cannursoy

Üyecik
benim şu an kullandığım cihazda pasaport kayıtlı hocam aldığım kişi kendi pasaportu üzerine kaydettirmişti

Leand

Dekan
vallahi xr al geç reis'e hakaret etme 🤨 ne eksiği var tasarım güzel batarya süper kamera& işlemci harika retina cof ips ekran sararmıyor orjinal haliyle kaliteli renkler veriyor 8 serisinden daha iyi xr ekranı bilginiz olsun pasaport kayıtlı cihaz 2. elde zor satar ve değeri düşük olur sırf bir zevk için bu riske girme derim.

Leand

Dekan
şahsen orjinal iphone ekran kalitesini amoled ekrana değişmem yok çift kameraymış yok kenarlar paslanmaz çelik alaşım bunlar piyasa hileleri xr benim için saf güzellik demek. ;)

stat counter