Pasaport kayıtlı fakat geveyli

Bu konuyu okuyanlar

Yigit_Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir arkadaşım internet sitesinden iphone 4 aldı.Bunu yurtdışından gelen bir arkadaşına pasaport kaydı yaptırdı.İmei sorgulamısında da aynı şeyi yazıyor (Yolcu beraberi kaydedilen cihaz).Fakat cihaz gevey ile çalışıyor.Ben bunu orjinal hale çevirebilir miyim? Yoksa tekrardan geveyle mi açmam gerekiyor?

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
geveyli olmasının sebebi cihazın unlock olması yani sadece satılan operatörün sim kartını çalıştırması ve diğer sim kartları çalıştırmaması ondan dolayı da gevey kullanmaktadır. cihaz simfree olsaydı gevey kullanmanıza gerek kalmazdı.

Yigit_Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geveyli olmasının sebebi cihazın unlock olması yani sadece satılan operatörün sim kartını çalıştırması ve diğer sim kartları çalıştırmaması ondan dolayı da gevey kullanmaktadır. cihaz simfree olsaydı gevey kullanmanıza gerek kalmazdı.
Ne yapmam gerekiyor tekrar açtırmak için. Mesala turkcell bayisine pasaportla gitsem orada açamazlar mı? Tekrardan gevey mi yapacağım.Telefonda gevey çipi (yada her neyse) takılı.

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ne yapmam gerekiyor tekrar açtırmak için. Mesala turkcell bayisine pasaportla gitsem orada açamazlar mı? Tekrardan gevey mi yapacağım.Telefonda gevey çipi (yada her neyse) takılı.

pasaport kayıtlı ise sorun yok gevey olmadan cihazı çalıştıramazsınız olayı şöyle açıklayayım cihazı a&t satıyor ve şöyle söylüyor sen bu cihaza benim sim kartımdan başkasını takamazsın bu cihaz bunu çalıştırır. bizim aklı başında insanlarımızda olaya müdahale ediyor bak ben böyle bir çip oluşturdum ben bununla senin satmış olduğun cihazda istediğim sim kartı çalıştırırım. gevey işte burada devreye giriyor. turkcell bayisine gitmenize gerek yok. unlock işlemi biraz pahalıya geliyor ancak cihaz a&t cihazı ise unlock işlemi biraz zor. gevey ile kullanmaya devam ediniz. herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum

Yigit_Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yurtdışından 100 lira verilerek pasaporta kayıt ettirenler telefonları nasıl kullanıma açıyorlar.Unlock mu yapıyorlar.Güncellemelerde sıkıntı yaşıyorlar mı?Benim istediğim aynı sıfır almış gibi pasaporta işletip kullanmak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gevey başka şey imei kaydı (pasaport kaydı) başka şey.

Son mesajlar