Pardus'a Ait Herşey (Okumadan Başlama)

Konusu 'Linux' forumundadır ve 0ReiS0 tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ayteking

ayteking Asistan

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    tam aradığım şeydi, hepsi bir ara. teşekkürler

2. 0ReiS0

0ReiS0 Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    48
  3. hulkk12

hulkk12 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok güzel bi işletim sistemi ama pardus 2008 de virelles lan driveri kendisi yüklüyor fakat 2009 da problem var gibi bitürlü laptopumun virellesini calıştıramadım

4. joker66

joker66 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm oreiso ve diğer pardus severler arkadaşlar 1 yıldır acemi olarak 2. işletim sistemi olarak pardus kullanmaktayım şirketimizin lisanslı bir muhasebe programı var dos tabanlı windovsta çalışıyor bunu pardusta bir türlü ben çalıştıramadım wineyle denedim olmadı dosbox denen dos oyunlarını çalıştıran programla çalıştı hasbel kadar ancak yazıcı desteği dosboxda olmadığı için işlerimi görmedi bu sorunu nasıl aşacağımı bilmiyorum bu konularda iyi olan arkadaşlar lütfen çok acil yardım gerekli mail yada iletişim bilgilerini veriseniz sizlerle irtibata geçmek isterim
    ayrıca bir sorun gördüm yada bana öyle geldi
    pardus 2009 2.işletim sistemi olarak kurmuştum aradan 15 gün geçti pc açtığımda pardus2009+pardus 2.6.... sayılarla 2.bir pardus yaması çıktı bu sayılı olana girdim bana söylenen çekirdek güncellemesiymiş yanlışlıkla pardus 2009 yazanı kaldırmıştım biraz bunu kurcalayınca alttaki menü barı değişti sağ altta olan saat ortaya geldi hoparlör kayboldu msn ikanu siyahlaşıp görünmez oldu firefoxu açıp sitede gezip altta attığımda kayboluyor birde ilk gün kurduğuğumda pardus 100/100 verimli çalışırdı msn açmak yada internete girmek istediğimde anında tepki verirdi şimdi 10/15 sn bekliyor bayağı kasıılmış gibi yapıyor
    pc çift çekirdek 1 gb ram pardusa ayırdığım alan 15 gb neden yapar anlamadım şimdiden teşkler

yardımlarınız için [email protected]

5. joker66

joker66 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm yukardaki soruma cevap veren olmadı nedense linux yada pardustan anlayan çıkmadı nasıl pardusu geliştireceğiz ki bu şekilde yerli malı olması çook zorrr

6. yumluanarsist

yumluanarsist Rektör

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    0
    Linux'tan anlayan çıkmadı diye bir ifade olamaz. Burada birçok dağıtım hakkında bilgili arkadaşımız var. Ben Pardus'tan anlamadığım için sana cevap veremiyorum. Pardus'tan anlayan arkadaşlara özel mesaj atabilirsin.

7. ahmetd.y

ahmetd.y Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pardus 2009 başta çok güzel ve hızlıydı.Birkaç programın güncellemesini yaptıktan sonra iki katı ram kullanmaya başladı ve yavaşladı.

8. joker66

joker66 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gerek kalmadı pardus 2009/1 kurdum tüm sorular ortadan kalktı sanırım 2009 ilk sürümü acele stabil olmayan hemen çöken bir işletim sistemi umarım 2009/1 çökmez

9. SERKANCANDAN

SERKANCANDAN Asistan

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Win 7 üzerinde Virtual Box 3.1.2 ile Pardus 2009.1'i kurdum. Fakat bu konuda bana yardımcı olabilecek bir döküman bulamıyorum. Hep Pardus üzerinde Virtualbox ile ilgili bilgi var. En basiti Pardus'u internete bağlayamadım.

Bu konjüktöre göre bana yardımcı olabilecek döküman var mı acaba?

10. thedeli

thedeli Asistan

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler paylaşım için. süper bir kaynak olmuş :)

11. Miroğlu

Miroğlu Dekan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvallah sağolasın reis...

12. 0ReiS0

0ReiS0 Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    48
    Gel Vatandaş Pardus A Gel :)

13. armut

armut Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu belge benim 2007 yılında yazdığım bir belgedir, tabii üzerine bayağı eklemeler yapılmış, bugün üye oldum ve tesadüfen görünce bayağı şaşırdım, doğru kaynak gösterilmesini isterdim ama sorun değil sonuçta amacına ulaştığını görmek beni sevindirdi. Ulaştıranlara teşekkür ediyorum. Ekran görüntüleriyle falan daha güzel olmuş elinize sağlık.

Bu belgenin üzerinden 2 güncelleme yaptım, zira yanlış olduğunu fark ettiğim yerler vardı, son halini (3.sürümünü) http://groups.google.com.tr/group/antalya_linux/files adresinden indirebilirsiniz. Vaktim olursa bu yıl içinde daha da geliştirmeyi düşünüyorum.

14. calvaria

calvaria Profesör

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Konu çok güzel olmuş çoğu soruya cevap niteliğin de elinize sağlık.

15. ufukcoskun

ufukcoskun Dekan

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    63
    Pardus 64bit sürümünün alfası çıkmış arkadaşlar bilginize :).

16. netfaruk

netfaruk Doçent

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    çok emek verilmiş gerçekten hazırlayan ve burda paylaşan arkadaşlara teşekkürler

17. 0ReiS0

0ReiS0 Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    48

İlk Olarak Ben Tşk Ederim Yanlız Ben Bunları Tek Yerden Aldığım İçin Mecbur Olarak Tek Kaynak Verebildim Kim Bilir Kaç kişinin emeği var bunu bilemem ben Herzaman genede orya yazdım Emeği Geçen Herkese Tşk Ettim Saygılar.

---------- saat 22:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:31 eklenmişti ----------

Sırasıyla Yapmak Baya bir Zaman aldı ben Tşk Ederim

---------- saat 22:33 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:32 eklenmişti ----------

Selam Ben Pardustan Veya Linuxtan Pek anlamam Anlarım Desem Yalan Olur Ben bu Alıntıyıda Anlayan arkadaşlardan Aldım o yüzden kendileri burda olmadığı için anlayan arkadaşlar varsa onlar sana yardımcı olur umarım .

18. Pupilla

Pupilla Cümle Doktoru

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    63
    padusu hiç bilmeyen bile bu bilgilerle pardus prosu olur:D:D:D

19. 0ReiS0

0ReiS0 Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    48
    Eskiden Baya Zamanım Olurdu İşler Büyüdükçe Zaman da Daralıyor O yuzden Belki Eksik bilgiler Vardır Umarım Onlarıda En Kısa Zamanda Burya Ekleyeceğim Tşkler.

---------- saat 00:53 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:26 eklenmişti ----------

Konu Da OLmayan Bazı Yararlı Konular Eklenmiştir Saygılar.

20. BeyaZayeB

BeyaZayeB Profesör

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Çok güzel bilgiler var teşekkürler.
    Ancak benim gibi linux cahillerine daha fazlası lazım galiba:)
    Opera chrome ve kullanışlı bir dock programı kurmak istiyorum pardus a ancak paket yöneticisinde bulamadım paylaşmış olduğunuz konudan paket harici yükleme ile ilgili olan bölümü okudum o yönetemi denedim yine olmadı..

İlgilenebilirseniz çok sevinirim..

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş