Pardus Kurulumu Hatası?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,146
benim yapabileceğim başka birşey yok yani, kubuntu olmadı pardusta olmadı sıra ubuntu da :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ubuntu kubuntu aynı opensuse dene

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bende de aynı sorun olmuştu. gerçi çözüm mü bilmiyorum ama :) xp yi tekrar kurdum ve bölümleri orada oluşturdum. daha sonra rahat bir şekilde kurdum pardus'u

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Mantıksal sürücünün diskin başında olmasından kaynaklanan bir sorun olabilir. Kurulu olan xp'yi kaybetmek istemiyorsan başka bir hdd'ye pardus kurabilirsin. Bana özelden ulaş istersen.

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorun bendede oldu, geçerli bi çözümü yok mu acaba?..

MeLantiax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pardus işLetim sistemi fena deiL ben xp professionaL iLe kuLLanıyorum yanLız kuLLanımını peq cozemedim

Naturel37

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pardus 2008.1 var 10 gb lık alana kurmaya çalışıyorum, harddiski kendim bölümlendireceğim diyorum 10 gb lığı seçiyorum sonra pardus sistem dosyaları için(zorunlu) seçiyorum uygula diyorum. kuruluma başlarken aldığım hata;

Warning: Kernel, /dev/sda (aygıt ya da özkaynak meşgul) üzerindeki disk bölümleme tablosunu yeniden okuyamadı. Bu siz (bilgisayarı) yeniden açana dek yaptığınız değişiklikleri Linux'un bilmemesi demek... /dev/sda ile ilgili herhangi birşey yapmadan bilgisayarınızı yeniden açmalısınız.

blablabla....

Yardım edin Linux'çular

pardusu kurmadan önce bios ayarlarından sata native yi secin birde öyle deneyin yada ide olarak seçim yapın inşallah sorununuz çözülür

birde hdd bölümlendirmede 10 gb alanı pardusun zorunlu alan olması nda hiç sorun olmaması gerekir.ben yıllardan beri aynı bölümlendirdiğim 15 gb yer var hepsini secip zorunlu kurulum olan ilk baştakini seciyorum pardus 15 bg tın tamamına sistemi kuruyor otomatik olarak

siz yine zorunlu olan bölümü seçip uygula diyin tamamdır

ben pardusu kurmadan önce 15 gb alanı ayırmıştım sizde öyle yapmişsınızdır sanırım öncelikle 10 gb ayırın windowstayken

sonra hdd bölümlendirme yerine gelince pardusla 10 gb alanı silin sonra tekrardan bölümlendirme yapın aynı yeri 10 gb sonra zorunlu alan secip uygula tamam a basın

inşallah sorununz düzelir

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
kurulum ekranında diski biçimlendir deyip dene diyeceğim biraz saçma olacak :D
eğer böyle olmuyorsa diğer bölümleri de silmeniz gerekebilir.sonra tekrardan bölüm oluşturman gerekiyor.ben de ubuntu'da aynı sorunu yaşamıştım.
gerçi pardus 2009 çıkacak bugün.onu dene bir de.