Pardus İçerisinden Windowsu Yedekleme

Bu konuyu okuyanlar

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bundan 1 ay öncesine kadar Grub sayesinde gayet güzel bir şekilde hem Pardus'u hemde Windows XP'yi çok rahat kullanıyordum. Ancak Xp'de Sahte Yazılım kullanıyorsunuz diye sürekli uyarı veren bir program yüklendi.(Ki Orjinal Yazılım Kullanıyorum...)
Uyarı dikkate almadım ve 1-2 hafta sonra Xp açılmadı bende bütün işlerimi Pardus'tan halletmeye başladım.
Ancak bazı programları kullanmam gerekiyor ve bunlar sadece Windows ortamında çalışıyor ayrıca windows'taki cookies'inden tutun bütün belgelerim vb. her şeye ihtiyacım var.
Pardus'ta bulunan GParted(Disk Bölümü Düzenleyicisi) ile windows'un bir kopyasını alabilirmiyim.(36 GB Flash Disk var.)

Not: Windows'ta Sahte Yazılım Uyarısı çıktıktan 3-4 gün sonra Norton İnternet Security 2.0 ile yedek alıyordum ancak %70'e geldiğinde durdurmak zorunda kaldım elimde bir flash disk içinde %70 yedek var ama onunla ne yapabilirim bilmiyorum.

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar yapılamıyorsa yapılamıyor deyin.
Kendim beceremedim.
Çaresice cevaplarınızı bekliyorum...

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sistemi kurtarma cd si ile başlatıp xp yüklü partitiona gir istediğin bilgileri usbye falan yedekle ardından formatla tüm bölümü biçimlendir.

Not: Kurtarma cd si pek çok forumda mevcut ben Erd Commander 2007 yi tavsiye ederim ingilizcedir ama anlaşılmıyacak bir şey yok.Yok beceremem diyorsan Tr olanları da var istersen özelden yaz link veririm.

Daha da olmazsa diye "Hiren Boot Cd" olarak arattır.

Kolay gelsin...

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Çok teşekkürler orcagada Erd Commander 2007 'yi indiriyorum şu an.

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kolay gelsin o zaman,

Anlamadığın yada tereddüt ettiğin birşey olursa da yardımcı olmaya çalışırım.

Ama zaten söylenecek herşey forumlarda detayı ile anlatılmıştır.İlkinde yapamazsan panik yapma.

Kolay gelsin...