Pardus Her Geçen Gün Yavaşlıyor

Bu konuyu okuyanlar

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Amatör bir pardus kullanıcısıyım. 2009.1 özel sürümünü kullanıyorum. Her geçen gün sistem yavaşlıyor. Geç açılıyor, takılmalar oluyor vs. Sebebi nedir? Çözümü var mıdır?

Bir de ek olarak internet sayfaları göz yorucu görünüyor. Font'dan dolayı olduğunu düşünüyorum. Önereceğiniz fontlar var mı? Yada mozillada sayfa görünümünü başka nasıl iyileştirebilirim?

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
pardus.jpg
nerden edindiniz o sürümü ,donanimla alakali bir sorununuz yoktur umarim ,cünki bir ara bende ki sata kablosundan dolayi sorun yasiyordum ,sahsen ben de bir font sorunu yok

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Hiçbir fikrim yok, aklıma sadece güncelleştirmeler geliyor. Güncelleştirmeleri kontrol et ve yükle, önemli güncelleştirmeler yüklenmediği zaman sistem ağırlaşabiliyor.

aligider22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amatör bir pardus kullanıcısıyım. 2009.1 özel sürümünü kullanıyorum. Her geçen gün sistem yavaşlıyor. Geç açılıyor, takılmalar oluyor vs. Sebebi nedir? Çözümü var mıdır?

Bir de ek olarak internet sayfaları göz yorucu görünüyor. Font'dan dolayı olduğunu düşünüyorum. Önereceğiniz fontlar var mı? Yada mozillada sayfa görünümünü başka nasıl iyileştirebilirim?

Takılmalar sırasında konsoldan top veya ps aux komutlarıyla işlemciyi en çok kullanan programları görebilirsiniz.Ama bu geç açılma,takılma,yavaşlama sorunlarının günden güne artması sabit disk arızasını andırıyor.