Pardus Hakında Yardım.

Bu konuyu okuyanlar

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Burda Konuya Yardımcı Olan arkadaşlara Tşk Edeirm.

Şimdi Pardus u Kurdum İnternete Bağlana biliyorum Şuanda Tek İsteğim Xp ile nasıl bağlantı kurcam yanı ağdan sambayı gormek istiyorum verdiğim dosya paylaşımlarını v.s

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Pardus'ta sonuçta bir linux, pardus'u kullanan hepsini kullanır ;) sen sorununu ve dağıtımın adını söyle biz yardım edelim ;)

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Pardus bir Linux dağıtımı, yani Linux genel bir ad, dağıtımlar onun alt adları gibi bir şey. Her neyse kurulu olan dağıtımın adını bulabilirsen Pardus kurmana gerek kalmaz. Açılırken ne olduğu yazıyordur.

Ya Ubuntudur, ya Mandriva, Fedora, Suse,

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Samba 3.2.0rc1-22.1-1795-SUSE-SL11.0 olarak yazıyor Pardus u neden kurmak istiyorum pardus Sanırsam xp gibi bir kullanışı var gibi Bilmiyorum Linux la aynımı Değilmi Onu bilmiyorum.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Demek ki OpenSuse'ymiş. Peki ama niye Samba falan yazıyor. Sunucu mu? (Bunu sana sormadım Reis, bilen arkadaşlara)

Pardus'un kullanımı kolaydır da diğerleri de öyle zor değil.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Demek ki OpenSuse'ymiş. Peki ama niye Samba falan yazıyor. Sunucu mu? (Bunu sana sormadım Reis, bilen arkadaşlara)

Pardus'un kullanımı kolaydır da diğerleri de öyle zor değil.

Neden Samba Yazıyor Server Olarak Kullanıyorum Onu Yanı Mp3 Dizi Flim v.s + bu İngilizce O yuzden Pardus Türkçe oLdugu İçin bi Kaç Zorluktan Sonra Onu Kullana bilceğimi Düşünüyorum.

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
samba programın adı
linux'un değil
özellikle kurulu linux'u sordum çünkü 1. sorunun karşılığı
yani pardus'un yavaşlığı ya da hızlılığı
mesela ubuntu'ya göre biraz daha yavaş
opensuse'ye göre biraz daha hızlı
puppy'e göre çok daha yavaş
windows cephesinden örnek verirsek pardus win7 ile aynı hızda
ben ise sana mandriva öneririm
türkçe destek olarak aynı ancak program kütüphanesi çok daha fazla
böylelikle birçok programı kod komut kullanmadan kurabilirsin

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
pardusu kur kafani yorma pardusda xp dosyalarini gayet basarili bir sekilde görebiliyorsunuz cünki ntfs formatini desteklemektedir ,driver olayini kafana takma bazi haller haricinde bütün donanimizi kendisi tanir ve calisir halde kurulumu bitirir tek yapmaniz gereken grafiktir oda paket yöneticisinden kolay bir sekilde indirebiliriniz yani zorluk yok ,eger ilk linux tanismaniz olacaksa kesinlikle ve kesinlikle baska dagitima yaklasmayin kim ne derse desin pardus dan baska dagitim ancak max 2 gün sonra kalkar yani silersiniz tabi okadar pc ile hasr nesir degilseniz yada arastitmaci ruhunuz ileri seviyede ise

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
samba programın adı
linux'un değil
özellikle kurulu linux'u sordum çünkü 1. sorunun karşılığı
yani pardus'un yavaşlığı ya da hızlılığı
mesela ubuntu'ya göre biraz daha yavaş
opensuse'ye göre biraz daha hızlı
puppy'e göre çok daha yavaş
windows cephesinden örnek verirsek pardus win7 ile aynı hızda
ben ise sana mandriva öneririm
türkçe destek olarak aynı ancak program kütüphanesi çok daha fazla
böylelikle birçok programı kod komut kullanmadan kurabilirsin

Acıklaman için tşk ederim Yanlız Ben hiç bişey kurmucam sadece paylaşım olayıolsun daha arkama bakmadan flimleri müzükleri atarım paylaşımı verrim bırakırım yanı kas aolarak kalcak monitörde olmucak :)

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sunucu bilgisayar kurmak istiyorsan, Linux en doğru tercih.
Çünkü Linux sunucular güvenlidir, hızlıdır.

Sizin kullandığınız OpenSuse ile Pardus kardeş gibidir. İkisi de Linux alt yapısını kullanıyor. Fakat sonradan program yüklemek için ikisi de farklı paketleme sistemi kullanıyor. İkisinin teknik desteğini, güncellemeleri farklı kurumlar yayınlıyor. Ne olursa olsun, ikisi de açık kaynak kodlu. İkisi de özgür.

Siz mümkünse paylaşımı nasıl yaptığınızla ilgili biraz daha bilgi verin. Çünkü Pardus şu anda daha çok son kullanıcılar için geliştiriliyor. Fakat yinede bir çok sunucu uygulamasını sorunsuz çalıştırabilir. Sorunsuz ve güvenli bir şekilde paylaşım yapabilirsiniz.

Siz nasıl bir paylaşım yaptığını, hangi sınırlandırmaları kullandığınızı biraz daha ayrıntılı anlatırsanız, daha iyi yardımcı olabiliriz.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Sunucu bilgisayar kurmak istiyorsan, Linux en doğru tercih.
Çünkü Linux sunucular güvenlidir, hızlıdır.

Sizin kullandığınız OpenSuse ile Pardus kardeş gibidir. İkisi de Linux alt yapısını kullanıyor. Fakat sonradan program yüklemek için ikisi de farklı paketleme sistemi kullanıyor. İkisinin teknik desteğini, güncellemeleri farklı kurumlar yayınlıyor. Ne olursa olsun, ikisi de açık kaynak kodlu. İkisi de özgür.

Siz mümkünse paylaşımı nasıl yaptığınızla ilgili biraz daha bilgi verin. Çünkü Pardus şu anda daha çok son kullanıcılar için geliştiriliyor. Fakat yinede bir çok sunucu uygulamasını sorunsuz çalıştırabilir. Sorunsuz ve güvenli bir şekilde paylaşım yapabilirsiniz.

Siz nasıl bir paylaşım yaptığını, hangi sınırlandırmaları kullandığınızı biraz daha ayrıntılı anlatırsanız, daha iyi yardımcı olabiliriz.

Mrb Pardusta Sole bi Sınırlama Koymak istiyorum İzlene bilir Ama Değiştirilemez Silinemez Bunu Yapmak İstiyorum

Yanlız Malesef sabahtan Beri Pardus u kurmaya Calsııyorum Hep %20 %30 larda %1 lerde donup kalıyor Benı Verem Etti md5 dedikleri olaydan gecirdim cd kontrol den gecirdim sıfır dvd taktım yenı cd cektım kontrollerde herhangı bı sorun vermedı Ben anlamadım nerde sorun..

---------- saat 16:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:47 eklenmişti ----------

Pardus Kurulmustur internete sorunsuz giriyorum yanlız xp ile bağlantısını yapamadım bunu biri bana yardımcı olursa sevinirim bide attıgım dosyalara paylaşımı nasıl vere bilirim bi klasör attım paylaşım veriyorum ama görünmüyor.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Evet SoruN Halen Devam Etmektedir Sayın SDN Pardus Kullanıcıları :D

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sistem ayarlarında, servis yöneticisini açıp, Samba'nın çalıştığından emin olun.

Paylaşmak istediğiniz klasörün özelliklerine girip, paylaş sekmesine geçip, Dosya paylaşımını yapılandır" düğmesine basın, root şifrenizi girin ve ekle düğmesine basarak Sambayla paylaşılacak klasörü seçin.

Aynı ekranda paylaşımla ilgili sınırlandırmaları da yapabilirsiniz.

Pardus ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.ozgurlukicin.com sitesine sorularınızı sorabilirsiniz.