Pardus 2009 Yeterli Mi?

Bu konuyu okuyanlar

amewrika

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşimin bilgisayarına Pardus kurmayı düşünüyorum. Bilgisayar genelde internet, msn, facebook, e-mail için kullanılıyor. Ancak Sims 3 ve Sims 2 de oynuyor kardeşim sıklıkla. Pardus 2009 kurarsam bu bilgisayara "PlayOnLinux", "Wine" tarzı adını duyduğum programlarla oyunları daha doğrusu Windows uygulamalarını çalıştırabilmek mümkün mü? Bir de şu sistem Pardus 2009 için yeterli olacak mıdır?

Pentium D 3.00Ghz
512 MB 667 Mhz RAM
P45 Anakart

Gerisi önemli değil sanırım...

çağlar522

Doçent
Reaksiyon puanı
5
sanırsam exe dosyalarını çalıştırabilen bir eklentisi var ve oyunları oynayabilirsin ama fazla verim alamassın..

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Kardeşimin bilgisayarına Pardus kurmayı düşünüyorum. Bilgisayar genelde internet, msn, facebook, e-mail için kullanılıyor. Ancak Sims 3 ve Sims 2 de oynuyor kardeşim sıklıkla. Pardus 2009 kurarsam bu bilgisayara "PlayOnLinux", "Wine" tarzı adını duyduğum programlarla oyunları daha doğrusu Windows uygulamalarını çalıştırabilmek mümkün mü? Bir de şu sistem Pardus 2009 için yeterli olacak mıdır?

Pentium D 3.00Ghz
512 MB 667 Mhz RAM
P45 Anakart

Gerisi önemli değil sanırım...

ekran kartı da önemli. Pardus 2009 KDE4 ile ve hayli görselleştirilmiş bir şekilde geliyor. bu donanımla tam verim alamayabilirsin ama yinede kurulabilir. istersen özgürlük için sitesine yani foruma bakıp inceleyebilirsin.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Sims3 ubuntu'da çalışmış pardus'da çalışırmı bilmiyorum, pardus forumlarına girip sorabilirsin.

Wine altında çalışan oyunların listesi.
WineHQ - Browse Applications

The Sims3 ise playonlinux programı ile oyuna hack yapmadan çalışmış, hackleyince çalışmamış.
WineHQ - The Sims 3 x

Berk Atakan

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Pardus 2009, KDE 4'ü kullandığı için bu sistemi kasabilir bence. Çünkü hemen hemen aynı sistemimiz. Ben Pardus 2009 kullanıyorum kasıyor sistemimi valla, tüm efektleri devredışı bırakmak zorunda kalıyorsun.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Ya Mandriva ya da Ubuntu kullan o sistem için. Pardus ağır olur sistemin için.

Bir de şu var, eğer sisteminin çok hızlı olmasını istiyorsa xubuntu kullan. Hem Ubuntu sisteminin aynısı hem de çok hızlı. ;)

crazymafya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Way be bende çok kasmamıştı halbuki 512 RAM, 1.73 GHz Intel M Processor vardı 128 de Gpu.

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Pardus 2009'u KDE4 masaüstü ortamı yerine, sistemi kurduktan sonra XFCE ya da GNOME kullanarak rahatça kullanabilirsin.