Pardus 2008 Kurulmuyor

Bu konuyu okuyanlar

Kanarya_32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ustalar bana lütfen yardim edin ben Pardus 2008 kurulan ISO indirdim ve CD ye yaktim kurmak istedigim zaman böyle bir resim cikiyor ortaya acaba bu durumda hata nereden kaynaklaniyor.

Bende suanda XP Media Center kurulu 2 tane ayri HDD var 2. HDD ye Pardus kurmak istiyorum ama bir türlü olmuyor nasil yapmam ve hangi yolu izlemem gerekiyor.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı kapat açarken cd'nin içinde olmasına dikkat et. Daha sonra (bios'tan first drive olarak cd-rom olması gerekiyor) Otomaik kurulum ekranı geliyor . Pardus 2008 'i seçiyorsun zaten türkçe ve çok basit seni yönlendiriyor.

Eğer bölüm yaratmazsan kuracağın yer formatlanacağı için o hdd de ki bilgiler silinir . Veya o bölümdeki buna dikkat et.

Hem Pardus 2008 kurulmuyor diye başlık biraz saçma olmuş. Kurulmazsa adamlar çıkartmaz. Hatta Troy Bazı işlerini 2008 üzerinden yapıyormuş blog'undan takip edebilirsiniz.

Kanarya_32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabin icin cok tesekkür ederim ben kurulmuyor derken bende olusan hatayi anlatmak istemistim tabiki kurulur daha önce windows tan baska bir yazilim kullanmadigim icin ayni onun gibi kurulacagini zannetmemden kaynaklandi baslik icin daha uygun bir yazi bulamadim kusura bakmayin

erdemgazetesi

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya böyle yazılar ben sdnye veya başka siteye girdiğim zaman oluyor. Ve sAdece Firefoxdan kaynaklanıyor. Bu pardus'un sorunu değil firefox'un sorunu ve bir kere F5 çekince yani sayfayı yenileyince site düzgün açılıyor

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ya böyle yazılar ben sdnye veya başka siteye girdiğim zaman oluyor. Ve sAdece Firefoxdan kaynaklanıyor. Bu pardus'un sorunu değil firefox'un sorunu ve bir kere F5 çekince yani sayfayı yenileyince site düzgün açılıyor

bence sen biraz uyu :D fazla ayakta kalmışsın

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Pardusun kodlaması türkçedir.Media center eng. bir işletim sistemi olduğu için kodlamayı öyle gösteriyor.Ve ayrıca php dosyasından işletim sistemi kurulumu yapamassın.Windows üzerinde windows kurabilirsin. (.exe uzantılı) Linux tarzı işletim sistemlerini sadece boot görür.Bilgisayarınızda F8 işlevselliği varsa açılmadan F8 e basarsanız tüm aygıtlarınız çıkar.Hangisinden başlatıyım sistemi diye sorar.Siz CD yi takıp CD-ROM u seçerseniz direk ekranda (Kur,Başlat)Tarzı şeyler çıkar.