Pardus 2007.2 Caracal caracal

Bu konuyu okuyanlar

Jemand

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Pardus 2007 işletim sisteminin güncellenmiiş ara sürümü Pardus 2007.2 Caracal caracal yayınlandı. http://www.pardus.org.tr/indir.html adresinden indirebilirsiniz
Pardus, kullanıcılarına en güncel uygulamaları ve en son güvenlik yamalarını da internet üzerinden GNU GPL Genel Kamu lisansı ile özgürce sağlıyor. Bu güncellemelerin boyu zamanla oldukça yüksek değerlere ulaşıyor ve kurulum ardından tüm güncellemelerin çekilmesi hem kurulum zamanını, hem de internet kullanımını artırıcı etki yapıyor. Bu sakıncayı ortadan kaldırmak için Pardus ekibi, ortalama üç aylık periyotlarla güncellenmiş ara sürümler yayınlıyor. Pardus teknolojilerinde yapılan son değişiklikler de bu ara sürümlerle kulanıcılara ulaştırılabiliyor.

Güncellenmiş ara sürümler, Türkiye'ye özgü ya da soyu tehlikede hayvanların Latince isimlerini sürüm adı olarak taşıyorlar. Pardus 2007.2 ismini Orta Asya'dan Anadolu'ya Türkler'i takip etmiş karakulaktan aldı: Caracal caracal.

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
kullanmaya başlayanlar 2007.1 den üstünlüklerini anlatırsa sevinirim

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
kde bir üst sürüme yükseltildi bazı programlar update edildi ama öyle çok fazla bi yenilik yok...
[yani xp ile vista arasındaki fark gibi bişey beklemeyin...]
[ben 2007.1 sürümünden update ettim...]

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Haber için teşekkürler

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
severim pardusu cd si çıkınca alırım bende daha felis chaus bile yok :)

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bilgi için teşekkürler,en kısa zamanda deneyeceğim Caracal Caracal'ı.