Paralel ithalat telefon alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Garanti sözleşmelerini yerine getiren Samgsung veya Sony yada başka bir üretici değil. sözleşmeli bir yerel kuruluş ile anlaşılır. Esas olan Fatura ve garanti sözleşmesi. o da Ambalaj kutusu içinde bulunuyor ve Fatura tarihi sözleşme tarihi olarak geçiyor. Sözleşmelerin içeriğini bilemeyeceğimiz için bunu biz karar bağlayamayız. Sözleşmeli kuruluş mutlaka sözleşme dışında bir cihaz geldimi, sözleşme dışı ücret talep edecektir. resmi Distribütör dışındaki ithalatçıların bu cihazlara nasıl ve kimlerden eriştiklerini bilmemiz gerekiyor, bu konuda daha mantıklı bir fikire varabilmemiz için.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bir de Cihazların özellikleri farklı ülkeler için değişebilirler. bunun nedenleri hukuki veya pazarlama stratejisi olabilir.

dedetorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garanti sözleşmelerini yerine getiren Samgsung veya Sony yada başka bir üretici değil. sözleşmeli bir yerel kuruluş ile anlaşılır. Esas olan Fatura ve garanti sözleşmesi. o da Ambalaj kutusu içinde bulunuyor ve Fatura tarihi sözleşme tarihi olarak geçiyor. Sözleşmelerin içeriğini bilemeyeceğimiz için bunu biz karar bağlayamayız. Sözleşmeli kuruluş mutlaka sözleşme dışında bir cihaz geldimi, sözleşme dışı ücret talep edecektir. resmi Distribütör dışındaki ithalatçıların bu cihazlara nasıl ve kimlerden eriştiklerini bilmemiz gerekiyor, bu konuda daha mantıklı bir fikire varabilmemiz için.

hikayeniz güzel ama dediğim gibi hikaye.

Ben yurt dışından samsung aldım ve çatır çatır iki sefer türkiyede servise yolladım beş kuruş vermedim.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Eğer şu an 1800 liraya, hatta bazı yerlerde 2000 liraya satılan G4'ü Hepsiburada'dan 1300 liraya almaya karar vermişseniz kusura bakmayın da öyle bir değer ki.

Hepsiburada'ya güvenebilirsiniz. Ama diğer siteler için bir şey diyemem. Ama burada konu paralel ithalat güvenilir mi o yüzden bu konuyu uzatmayacağım fazla.

Apple haricinde hiçbir firmanın kendi servisi iyi değil. Yani paralelse paralel. Ama bunu G4'ün bu agresif fiyatı için diyorum. Siz ne almayı planlıyordunuz? Bu arada Delta'ya laf atanlar olmuş ama Delta, paralel ithalat distribütörler arasında en iyisi. O ucube Teleservice ile Telpa'dan daha iyidir kesin.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaş bir telefonun distribütör ve paralele ithalat fiyatı arasında 400-500 TL fark varsa distribütör alan insanı anlamam o kadar fark var git paralele al o aradaki farkıda çatır çatır ye yani :D

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Biraz önce Hepsiburada.com'a girip biraz baktım. J5 için iki ayrı ürünü kıyasladım. Ürün bilgileri aynı, ancak ürün bilgilerinin doğruluğu konusunda hepsiburada.com garanti vermiyor ve İnternet'ten ve distribütörden verilerden toparlanma benzeri bir bilgi notu ekliyor. Yine Garantinin hangi dış ülkelerde de geçerli olup, olmadığı ile ilgili de, müşterinin kendi araştırmakla sorumlu olduğu ek bir bilgi notu daha mevcut. Çoğu üründe de o kadar çok fark yok.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Şirketler bu tür ek bildirimleri genelde çok sorun yaşadıkları veya endişelendiklerinde, kendilerini koruma amaçlı yayınlarlar. (Risk alıcıya ait'miş olarak algılayabiliriz)

Realroche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Garanti sorun olmayacak ise alabilirsiniz

Green_Ninja

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Benimde hepsiburadadan paralel ithalatçı garantili lg g4 alasım var. Şuan 1800 1900 arası dolaşan telefonu 1300 e bir şekilde garanti verip de satıyorsa kimse kusura bakmasın çabuk hizmet alacağım diye 600 tl fark vermem. İkisinde de sorunlu ürün çıkma olasılığı aynı sonuçta kutunun içini açıp kurcalamıyor iki tarafta.
Bende aslında ordan düşünüyom ama ithaalatçı garantiliymiş ama yinede alınır bence

Serkan.Arslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende aslında ordan düşünüyom ama ithaalatçı garantiliymiş ama yinede alınır bence

Hocam araştırdım hepsiburada ile görüştüm bilgi aldım. Evo bilgi teknolojileri diye firma garantisi altındaymış ve hepsiburada garantiside var her hangi bir sorun yaşandığında hepsiburada kendi ilgileniyormuş.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
hikayeniz güzel ama dediğim gibi hikaye.

Ben yurt dışından samsung aldım ve çatır çatır iki sefer türkiyede servise yolladım beş kuruş vermedim.

Merhabalar.

Sizin belki duruma özel yaşamış olduğunuz bir konuyla ilgili olarak hakarete varır derecede alay eder şekilde insanları yanlış yönlendirmeniz doğru olmaz. Siz bireysel olarak tek bir duruma bakarak konuşuyorsunuz, "paralel ithalat" ile ilgili yorum yapan benim gibi insanlar ise yüzlerce olaya bakarak bilgi veriyoruz. (Sektörün içerisindeyim, bu telefonların satışını da yapıyorum, servise dönen ürünleri de garantiye ben gönderiyorum.) Şimdi bu durumda kimin söylediği "hikaye" olur? Size güvenerek işlem yapan insanların mağdur olmasına sebep olabilirsiniz, bir tek kendi yaşadığınız bir olaya bakarak bu kadar kesin konuşmayınız. Sizin tekil olarak yurt dışından getirmiş olduğunuz telefon pasaportunuza işlenirken resmi distribütör sorumluluğuna alınmış olabilir, fakat tekil olarak değil de binlerce telefon ithal eden ve bunları pasaporta değil gümrük müdürlüğüne işleten firmalar mevzuata gör getirdikleri bu ürünlerin garantili desteğini vermek zorundadır ve Samsung veya Sony bu tarz ürünlere kesinlikle bakmaz. "Hikaye" demeden önce herhangi bir Samsung servisini arayıp sorabilirdiniz.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Selamlar,

hepsiburada.com üzerinde telefonlarda distribütörler - ithalat satışları var ve ortalama 500 - 700 tl aralarında fark oluyor.

hepsiburada güvencesi ile alınabilir mi ?
Hepsi burada güvenli ama satış sonrası destek yanı servis kim yapıyor nerde şubeler var vsvs bunları hepsi burada.com a ara ve sor sorun olmazsa alınır...

Serkan.Arslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hepsi burada güvenli ama satış sonrası destek yanı servis kim yapıyor nerde şubeler var vsvs bunları hepsi burada.com a ara ve sor sorun olmazsa alınır...

Bu konu hakkında bilgi aldım. İthalat satıcıları delta garantisi altında satıyorlar

alpereleman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Paralel ithalat firması getiriyor hepsiburada da satıyor hem paralel ithalatcı toptancı garantisi hemde hepsiburada ilgisi olacak fakat önemli olan nokta şu tecrübeyle sabit samsung yada apple garantili bir cihaz arızalandığında kendi servisinde size daha iyi davranıyorlar daha hızlı sonuç alıyorsunuz ben samsung servisindeücretsiz iki telefonumu garanti dahilinde baştan aşşağı yenilettim telefonlar hala kullanılıyor.

Ama paralel italat olsaydı kullanıcı hatası denilip yüzde 75 geri gelecekti vesselam.

Aklınızda olsun orjinal firma garantisi ile alın. Zaten o fiyat farkı neden alınıyor burada servis ve yedek parça sağlamak için, gerek kalmadıysa firmaya kar olarak kalıyor, ama paralel italat ürününde yüzde 75-80 kullanıcı hatası herşey. Bariz anakart sorunu filan olmazsa yapmazlar bedava.

murdax105nc

Asistan
Reaksiyon puanı
33
paralel ithalat diye ekstra korkmanıza gerek yok. tabi bizim ülkemizde her alanda olduğu gibi işini kötü yapanlar da var. bu illa ithalatçılardan çıkmıyor, bazen en olmadık arızalarda distribütör bile kullanıcı hatası diyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyor.

sene 2013 gold bilgisayar'dan s3 mini aldım. ki çoğu ürünleri ithalatçı garantilidir gold'da. uzun zamandır alışveriş yapmadığım için hala öyle mi bilmiyorum. yaklaşık 3 ay sonra telefonda açılıp kapanmalar olmaya başladı. bir defa garantiye gönderdim, 1 haftada düzeltip gönderdiler. 1 ay sonra telefon bu sefer tamamen kapanıp bir daha açılmadı. yine garantiye gönderdim ve 3-4 gün sonra kargo ile telefonu geri gönderip, telefonun arızasını gideremediklerini ve gold bilgisayar'da yenisiyle değiştirileceğini bildirdiler. gittim değiştirdim geldim. hiçbir sıkıntı dahi yaşamadım. hatta servise gittiği dönemler 20 günü aşar falan diye korkmuştum maksimum 1 haftada geldi.

tabi her ithalatçı aynı değil, biraz şanslı olmak gerekebilir.