Paralel İthalat Cep Telefonlarının Avantajları Ve Dezavantajları Neler!

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve Jiraiya06 tarafından 29 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Jiraiya06

Jiraiya06 Security Geldi Hanım ! Onursal Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    .

- Paralel İthalat Cep Telefonlarının Avantajları Ve Dezavantajları Neler!

Merhaba arkadaslar. Son zamanlarda ülkemizde sıkça karşılaştığımız paralel ithalat ürünleri ile ilgili bilgilere bu yazımızda yer vereceğiz. Sözü daha fazla uzatmadan başlayalım :

AVANTAJLARI :

- Ayni ürünü resmi ithalat ile alınanlara göre 500-600 liraya kadar daha ucuza alabilirsiniz. Bu da açıkçası çok büyük bir rakam.

-Paralel ithalat olsa dahi ürünler 2 yıl garantilidir yani telefonunuzun başına bir şey gelirse sonuçta gene bir muhatabiniz var.

-Ülkemizin kanayan yaralarindan biri de ülkemize gec gelen güncellemeler. Ürünün hangi ülkeden ithal edildiğine bağlı olarak güncellemeleri daha önce alabilirsiniz.

-Bazı paralel ithalat ürünlerinde ekstra Lte (4g) fm radyo gibi özellikler de açık geliyor bu da artilarindan bir tanesi.

DEZAVANTAJLARI :

-Garanti olsa dahi karsida garantiyi veren firma basit bir telefoncu dahi olabilir bu da bazı servis sıkıntılarına yol açabilir.

-İlk satın alma hususunda satan taraf bazen telefonun imei kaydını gec yapabilir.

-Ürünün kutu İçeriğinden Türkçe kullanim kılavuzu ya da Türkiye uyumlu şarj aleti cikmayabilir.

-Aldığınız fiyat her ne kadar ucuz olsa da satacağıniz fiyat da bir o kadar ucuz olur.

-İthal edildiği ülkeye bağlı olarak telefonda gömülü olarak geken yerel içerikler ( Çince , korece vs) bulunabilir.
    -Bazi bilinmedik firmalardan vs alırsanız ilerde telefonun kapatilma sorunu başgösterebilir.

Son olarak paralel ithalat hakkında :

-Alacaginiz garanti paralel ithalat dahi olsa garantisi bilinir firma olsun. Delta servis, intel iletişim vs..

-Imei kaydini https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama buradan takip etmeyi unutmayin.

-Paralel ithalat da kutu icerigi farkli olsa dahi tamdır kontrol edin .

-Bir tüketici olarak gene her türlü hakkınızın oldugunuz (hakem heyetine basvuru vs.) unutmayin.

Yazımın sonlarına gelirken son iki cihaziminin paralel ithalat olduğunu ve büyük bir sıkıntı yaşamadığımı belirteyim. Konunun altına görüş, öneri ve eleştirilerinizi yazmayı unutmayın.

SAYGILARIMLA JIRAIYA06

2. Mr. Depreli

Mr. Depreli Profesör

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    48
    Yer:
    Konya
    Yararlı konu. Teşekkürler...

3. Kadima

Kadima Rektör

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Mekatronik Mühendisi
    paralel ithalat ürünü servislik olmazsa bi sorun yok. Ama servise gönderirseniz vay halinize :)
    Adamlar ücretsiz yapmamak için ellerinden geleni yapıyor ve çok fazla bekletiyorlar.

4. pinterest

pinterest Profesör

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    63
    Her seye yazilim atiyorlar bitti diyorlar.

Gerci SamEsung serefsizi de ayni.

Aktabamin s4 minisi 3 kez garantiye gitti yeni s4 miniyle degisim istedi ucunde de.Yapmadilar.Sirf parca degistiler.

Su an ekraninda morarma sorunu var.

Diger akrabamin s4 minisi de sikintili.Bunu ikisini karsilastirarak diyorum.

Yan yana koyduk fark bariz.

Asiri donma problemi var.Kilidi kaydiriyoruz orada bile takilma var.Denemedigimiz yol kalmadi. 2 kere garantiye yolladi yazilim atmakla gecistirdiler.Yine yollayacak.

Bu distributorlerin eline allah dusurmesin.

Sony,Nokia ve GM servisi beter,
    Lg servisi eh iste,
    Samsung dalga gecerek de olsa isini yapiyor.3-4 kez yollamak zorundasiniz degisim icin o da sans iste.

Bosverin kendi dist. Bile ilgilenmiyor cihazla en iyisi PARALEL.

Cebinizde para kalsin kendinize yatirim yapin.Ya da o fiyatla kasko yapin Saglam olsun.

Her sekilde degisim oh mis.

Bildigim kadariyla kayip olsa dahi sifit cihaz veriyordular.

5. Kadima

Kadima Rektör

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Mekatronik Mühendisi
    #BTK nın bu servis meselesine de bir el atması lazım :)

6. pinterest

pinterest Profesör

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    63
    Onlar cikarini duaunuyor sadece.

Bos bir kurum.Adaletsiz ve bos.

Ise yaramiyor.Hala imei kaydi icin para para para.

ABD den telefon getirmek serbest hale geliyor.Sim kilidi de yok olacak.Mis mis ya.Iphone 6'yi al gotur iste.

7. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Samsung Tr garantili olsa ne oluyor ki kardeşim ya cihaz alalı 1 ay olmamış boya atmaya başladı servise diyorum bir şey yapılmıyor, zaten her şey kullanıcı hatası,

8. Kadima

Kadima Rektör

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Mekatronik Mühendisi
    Türkiye'de mi geçerli olacak bu?

9. Liquido

Liquido Doçent

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Paralel almak bana göre daha iyi zaten bir sorunu varsa ilk aldığımızda geri veirsek değiştiriyorlar onun dışındada düzgün bir şekilde kullnadığımızda pek garantilik bir sorunda çıkmıyor üstelik fiyat olarakda baya farkediyor

10. cederete

cederete Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    elektironik cihazlar şans işi arkadaşlar cihaz sıkıntı çıkarıp arızalanırsa paralel olsun dispirötör olsun servislerin hepsi aynı hepsi birbirinde beter.
    bana göre daha ucuza almak mantıklı telpa nın genpa nın delta dan inanın farkı yok hepsi ticarethane yeterki işin düşmesin

11. promidal

promidal Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    hepsiburada sitesinden paralel ithalat lg g2 32gb aldım. telefon arızalandı servise gönderdim. 20 iş gününü aşınca hala servisten ses çıkmadı. bende hepsiburada ya mağduriyetimi anlattım. benden özür dileyip servisteki telefonun yerine bana sıfır kutulu lg g3 32 gb gönderdiler. paralel ithalat telefon alacaksanız bu siteden şaşmayın. ancak size bir tüyo eğer telefonunuz arızalanırsa direkt servise göndermeyin, telefonu arıza kaydı açtırdıktan sonra hepsiburadaya gönderin. onlar servis takibini yapıyorlar.

12. Jiraiya06

Jiraiya06 Security Geldi Hanım ! Onursal Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    .
    Yanlış anlamadim degil mi g2 aldiniz g3 gonerdiler :)

13. pinterest

pinterest Profesör

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    63
    G3 beat falandır.

Eğer gerçekse.

Afedersiniz ama neden mal gibi 200 tl daha fazla verelim lg türkiye garantisine.

G2 şu an rakipsiz. G7 tam rakip olamıyor çünkü adı üstünde orta segment ürünü.

Hepsiburada'dan çok şikayet var g2 ve delta servis için.

Bunu duyduğum iyi oldu. Hepsiburada'dan g2 almak isteyen arkadaşlarıma rahatça önerebilirim

14. kofdelisi

kofdelisi Profesör

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    48
    Paralel ithalat kullandım S3 ü 1,5 yıl servislik durum olmadı çevremden kullananlar var onlar da sorun yaşamadı eşime de paralel G3 aldım şimdilik bir sorun yok şans işi gerçi bu biraz da

15. FataL Rhyme

FataL Rhyme Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Reklam gibi olmasın ama paralel ithalat işi olduğu zaman bizdeuygun'dan alıyorum ben hep adamlar müşteri ile ilgileniyorlar kapıda ödemesi de var Galaxy S2 , Galaxy S4 almıştım zamanında bu siteden

16. AsiSehirli

AsiSehirli Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abiler benşi yanliş anlamayın :) nedir bu garanti merakı.. Boşverin garantiyi.. Garantisiz alın :) Emin olun bu kadar arıza gelmez başına.

17. FataL Rhyme

FataL Rhyme Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    KVK'dan HTC M8 aldım da ne oldu servise veriyorum bi tarafını yapıp diğer tarafı bozuk getiriyorlar telefon elimde 1 hafta durmuş değil daha yazık ya

18. Vikings

Vikings Dekan

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    48
    3 Kere git gel yapmışsa artık ücret iadesi isteyin.

Telefon yeniyken 30 gün içinde bir sorun çıkartmışsa ayıplı ürün oluyor tamir değil yenisi ile değişim yapmak zorundalar.

19. FataL Rhyme

FataL Rhyme Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    az kaldı 3 kere yollanmasına

20. Karargaht

Karargaht Dekan

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    48
    Eline sağlık güzel konu.

Paralel'e güvenin ama arkadaşın dediği gibi bilindik sitelerden alın, sonra Note 4 beklerken kutu içinden not defteri çıkmasın.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş