Pantolon Giymek Günah Mı

Konusu 'Gündem (Dünya/Türkiye)' forumundadır ve ?Handsome? tarafından 21 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. patrick

patrick Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    :D şirine bu iyi geldi. ben sizler için varım, yapmayın böyle şeyler :D :p

2. ?Handsome?

?Handsome? Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede çok iyi bir ürün hem pantalon giyice kazalardanda korunmuş oluruz sapıklar var biliyosunuz camere fotoğraf makinası dolaşıyorlar

3. fish

fish Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    offff bu sorular bana mehter marşını hatırlatıyo (A)

insanlar sıkılmadı mı sakız çiğnemek orucu bozar mı pantolan giymek günah mı gibi bir çocuğun bile azcık mantık kullanarak cevaplayabilceği sorulardan ..

bu sorulara cevap bulunca daha da mı iyi müslaman olacaklarmış ...

din kavramı sadece bu absurd sorulara cevap bulunca yaşanabilecek kadar sığ mı yani ...

bu soruları sorma gereği duyanlar için böyle sanırım...

4. Antediluvian

Antediluvian Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    İSTANBUL
    Ahmet şahine soruldu sanrım bu soru..
    Bencede hatları belli etmeyecek şekilde giyinilirse sorun olmaz Hanımlara..

5. fish

fish Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hatlarımız belli olmazsa erkeklere sorun olmaz sanırım en çok..

malum şu yeryüzünde tek sorun kadın hatları (A)

6. GurenGursel

GurenGursel Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yani pantolondan pantolona değişir. Bazı pantolonlar mini etekten bile tehlikeli olabiliyor... :)

7. Antediluvian

Antediluvian Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    İSTANBUL
    bu konu tartışılır. :D
    Normal hayatta bu şekilde giyinerek sadece bizim ilgimizi cekerler...
    inançlı biriyse zaten o şekilde giyinmez
    bide orta kesim var hani ben inançlıyım ama o şekildede giyinirm işte zaten ben onun inancından şüphe ederim..
    bi taraftan göz zinası dediğimiz mevzu var ki oda ayrı bi kulvardan ilerliyor erkeğin inançlısı diyebiliriz buna kafası önünde yürürler genellikle tarikatçı kesim kendini belli eder..
    bu konu uzaarrr gider...
    ama işin özü şuna varıyor yazının sonundada denildiği gibi.Kişi kendi hür iradesiyle hareket ediyor.. inançlar ve değerler sadece bu davranışları törpüleyerek insana hareket ettirmeyi amaclıyor....

8. tugbagaleri

tugbagaleri Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Burada bazı gençler 3 fermuarlı pantolon giyiyor acaba gunah derecesi kaçtır? Birde pantolon üstüne etek giyince sevapmı olur?

9. fish

fish Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben mini etek giyiyorum...

buyrun neyden şüphe ederseniz edin...allahımla arama giren çok mezvu var zaten bu devirde bir inancımdan şüphe edenler eksikti...

geçin bu mevzuları beyler...göz zinasıymış el günahıymış.....inanmak insan olmak dini gerçekten yaşamak nedir bunları tam öğrenmeden insanların inançlarını kılık kıyafetleriyle tartmak nasıl bir vicdandır şaşarım ...

zaten açım %(

10. Be5tE

Be5tE Dekan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne giyersen giy kendini çok deşifre etmediğin sürece bakan kişiler sapıktan başkası deyil sanki anası bacısı giymiyor :D :D ve kendini deşifre etmedikçe insan günah işlemez bence bu bakımda bakan günah işler ;)

11. fish

fish Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hemen cevap vereyim tuğbagaleri :D

şimdi 3 fermuar tecavüzü etek altı fermuar da göz zinasını engeller...caizdir...
    hele bu sıcaklarda etek altı patolonu şiddetler tavsiye ederim...

3 fermuarda da gerçi fermuarların sıralanış biçimi veyerleri önemli...fermuarlar alt alta ve hepsi göbek altında sıralanmış ise caiz değil...açılması kolaydır..bu da bakanın üç fermuara odaklanmasını kolaylaştırır...vay açılsa neler neler olur kimbilir diye fantazi kurmasını sağlar caiz değildir...

ama fermuarlar görünmeyecek şekilde pantolon çevresine dağıtılı ise bu daha uygun olur...hele bi de pantolon hatları belli etmezse ( malum hatlar belli değilse bakan fantazi kurup göz zinası yapamaz) 10 kat daha caiiz olur...

12. Beowulf

Beowulf Profesör

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Güzele Bakmak Sevaptır ;)
    Çok Bakmak Günahtır ;D

13. mavinok.ta

mavinok.ta Dekan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kıyafet ile takvalı olunmaz... Ama bu demek değilki herşey giyilebilir. Her konuda olduğu gibi giyim konusundada İslam yol gösterir. Adabınla giyindikten sonra ne giyindiğinin önemi yok. Tesettür kavramı burda devreye giriyor. İslamda, pantolon giymek pardesü gibi bütün vücudu örten bir dış kıyafet giyilirse mübah sayılıyor. :)

Diğer konuya gelince, erkekler bakmasın diye çabalamak bir yerden sonra gereksiz oluyor. Tabiiki bu hususa önem verilip, dikkat edilmeli ama erkekler çarşaf giymiş bir hanıma bile dik dik bakıp, ''ulan acaba içinde ne var?'' diye sapık fikirlere kapılabiliyorsa ohooo biz yanmışız! >X< Bu lafımdan erkekler önemsenmemeli zaten sapıklar istediğimi giyeyim düşüncesi çıkmasın. Demek istediğim zaten fıtratlarında olan bir olayın ne kadar uğraşsanızda bir yerden sonra önüne geçemiyorsunuz. Ama yinede bu konuda elden gelen boynumuzun borcu olan özeni göstermeli İslam'ın dediği gibi giyinmeliyiz... Bizim de görevimiz bu...

Dediklerim olması gerekenler... İslam'ın dedikleri... Ama insanların seçim hakları dilediklerini yapmalarına izin verir...

Fish bu konu hassas konu canım benim sulandırmaya gerek var mı sence? ;)

14. Berkin Bozdoğan

Berkin Bozdoğan Profesör

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Konu başından sulu zaten. Sonuçta hepimiz potansiyel sapığız.

Aldıralım hormon kaynaklarını, dünya rahatlasın.

15. fish

fish Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok tabii mavişim...ama konu hassasdan ziyade bence soru baştan absurd...bu tür soruların bence hepsi aynı kefede..

o sebeple cevaplarımda absurd ve sulu olacaktır....

berkin in dediği gibi erkekler hormonlarını aldırsın kadınlar da uzuvlarını...

derdimiz düzgün giyinmek olsa cevaplarım ciddi olur amma velakin giyinmekten tek anladığımız zinayı engellemek ve inancı sorgulamak olursa cevaplarım daha da absurdleşir inanın..

iyi ki fetvacı değilim... :D

16. mavinok.ta

mavinok.ta Dekan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konu sıyrılıp atıldığı gibi basit değil. Öyle olsaydı İslamda tesettür denen bir kavram olmazdı... Lütfen daha dikkatli olalım. Bahsi geçen İslam, şaka değil... Uygularsın, uygulamazsın o kişinin seçimleri ile iglidir ama dalga geçmek olmaz... Lütfen... ;)

17. mehmet

mehmet Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli hanım ablalar;
    Sizlere veya vicdanlarınıza soruyorum?
    Kendinizi rahatsız olduğunuz nahoş gözlerden en rahat ve kolay nasıl muhafaza edersiniz?

Yok, ben istediğim gibi giyinirim, ama bana bakılmasını hiç istemem diyorsanız;
    Yanılıyorsunuz.

Çünkü Allah bir şeyi yaratmışsa onun kullanımını bize vermiş.
    Nasıl kullanılacağını anlatmış.

Şimdi ateş bir nimettir.
    Ona elimizi sokarsak o bize azap olur, nimet olmaz
    Ama elimizi yaktı diye ateşi kötüleyemeyiz. Değil mi?

Şimdi erkek ve kadında olan şehvani duygular, normal de karı-koca için bir nimet değil mi?
    Bu duygu normalde karı-koca arasında sevgi ve muhabbete dönüşmüyor mu? Daha derine inmeyelim.

Şimdi bana bakmasın diyenler ki, erkeklerin hangi duygularla ve hislerle baktığı malum, erkeklerin bu aşırı şehvani bakışlarından rahatsız olanlar, evde mutluydular.
    Demek ki, erkeklerdeki ve kadınlardaki bu his eğer helal dairede olursa insana inanılmaz bir mutluluk yaşatıyor.

Ama aynı his haram olursa, insanı çok muzdarip ediyor.

Şimdi lütfen sorun vicdanlarınıza, mutlu olduğunuz bir şeyi hayatınızdan kaldırmak ister misiniz? Size mutluluk ve zevk veren kriteri görmezden gelmek ister misiniz?
    Elbette istemez siniz.
    Dikkat edin ben erkekler hatasız demiyorum.
    Sadece yukarıdaki ateş misalinde olduğu gibi erkeklerdeki duygular ve hissiyatlar helal dairede çok güzel ve mutluluk getiriyor.
    Madem bu hissiyatlar erkeklerde var ,ve bu hislerin helal olanlarından hanımlar memnun ve mutlu oluyor.
    O zaman bayanlar açık giyindiğinde erkekleri bu hislerinden dolayı hor görmeyecekler.
    Çünkü, karşı cinse karşı farklı duygular hissetmek erkeğin fıtratında var.
    Görürlerse kendi eşlerini de hor görmeleri gerekir.
    Ki bunu hiçbir bayan yapmaz herhalde.

Ahhhh erkekler ahhhhhh
    Bakmayın diyeceğim ama maalesef bu sizin kanınızda var.
    Yine de bakmayın ne olur.
    Duygularınızı, hislerini eşlerinize saklayın.
    Bekârlar ne yapacak derseniz,
    En kısa zamanda mutluluğu yakalayacak bir evlilik yapın.
    Sakın ola haram nazarlardan ve yerlerden sakının.
    Herşeyin sağlıklı ve insana yararlı olan herşeyin helali mevcut.
    Haram yola girmeyin.
    Beste arkadaşımın dediği gibi,sizinde anneleriniz bacılarınız,teyzeleriniz,halalarınız ve eşleriniz var.
    Lütfen……

Saygılarımla

18. fish

fish Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kuzum canım konumuz burada salt islam değil...islamı daha iyi ve doğru yaşayabilmek için neler yapabilirizin sadece bir alt başlığı...yani giyim kuşam...tesettür pantolon...ya da herneyse..

ama bu konuda insanları yönlendirirken sadece bir yönde yorumlar yapılıyorsa bir toplumda bunu burası için forum için düşünme, bu tip konular dinimizi saklayan yasaklayan konumuna düşürmekte hep...

birisi kalkıp şöyle böyle giyinenin inancından şüphe ediyorum diosa insanların din islam anlayışı bu toplumda bu yöne kayıyorsa ve bu toplum islam gibi muhteşem bir dine böyle sığ düşüncelerle yakşalan gençler yetiştiriyorsa bu konu hassalıktan çıkar tartışılası absurd bişi olur...

burada islamla değil islamı sığ kalıplara sokan düşüncelere böyle yorumlar yapılmaktadır....tarafımdan yaniii...

19. mavinok.ta

mavinok.ta Dekan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mehmet abi bunu kaç defa dicem bilmiyorum ama Allah razı olsun! İşte bu!

20. tugbagaleri

tugbagaleri Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    tessekkur ederim arkadasları cevabınızı gonderıyorum bu açıklamınız pantolon sekterünün içini rahatlattı bir nevi ekonominin istikrarı açısından boyle bir açıklama bekleniyordu zaten

Sayfayı Paylaş