pakize akbaba:oğlumun üzerinden 7 kurşun çıktı beni hakim karşısına çıkaranlara hakkımı helal etmiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bizim de hakkımız varsa, bizde helal etmiyoruz anacım..

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Bu şehit annesini utanmadan kendilerine siyasi malzeme yapmak için kullanmışlar.
Onu şikayet eden muhbir vatandaş kimmiş? Araştırsınlar bakalım, kim bilir kimin kirli çamaşırları ortaya çıkacak.
RTE yapacak olsa 2 yıl önce yapardı zaten.
CHP-HDP- iP ittifakının belediyesinde işten atılan şehit yakınlarını koruyan ve yeniden işe alan kişidir Recep Tayyip Erdoğan.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bu konu ile alakalı (linç yesem bile) bir kaç kelime etmek istiyorum.

Öncelikle, şehit anneleri baş tacıdır. Evlat acısının ateşini hiç bir şey söndüremez. ŞEhitlik gibi yüce bir makama ulaşmış bile olsa, her evlat annesinin küçük şirin çocuğudur, velev ki 50 yaşında bile olsa...

Ben iki tarafa da şöyle eleştiri getiriyorum...

Pakize annemiz, ülkenin cumhurbaşkanına şöyle demiş:

“Herkes haddini bilsin. Şimdi PKK bitti, FETÖ çıktı piyasaya. FETÖ Meclis'tedir önce Meclis'i temizle Meclis'i. Ben şehit verdim, saçımı süpürge ettim. Hepsi Atatürkçü, vatanını, milletini seven çocuklar yetiştirdim. Çocuklarımdan birisini askere yolladık. Ne yazık ki, hain bir kurşunla şehit oldu. ‘Analar ağlamayacak' dediler… Niçin şehit geliyor? Gücünüz yetmiyorsa bırakın o görevi”

Şehit anneliği ulvi bir mertebedir, dolayısıyla bir ağırlığı olsa gerektir. Ülkenin cumhurbaşkanına had bildirmeye çalışmış Pakize Annemiz, bu olmamış. Kaldı ki, RTE'nin gerek ülke içinde gerekse ülke dışında (Suriye, Kuzey Irak vb.) terör ile mücadeledeki kararlılığı her kesimce malumdur.

Ayrıca şehit anneliği, önüne gelene istediğin gibi konuşma hakkı da vermiyor kimseye. Hele ki bir siyasi partinin kürsüsünden...

Gelelim RTE'ye:

Şehit annesinin bu serzenişini, dinmek bilmeyen bir acının yansıması olarak değerlendirmeli idi. Dava açmak olmamış, ayıp olmuş. Evladının kaybından dolayı insan ne dediğini bilemez duruma gelebilir, Allah kimsenin başına vermesin. Cumhurbaşkanının bunu kişiselleştirmeden çözmesi gerekirdi, hata etmiş.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Bu şehit annesini utanmadan kendilerine siyasi malzeme yapmak için kullanmışlar.
Onu şikayet eden muhbir vatandaş kimmiş? Araştırsınlar bakalım, kim bilir kimin kirli çamaşırları ortaya çıkacak.
RTE yapacak olsa 2 yıl önce yapardı zaten.
CHP-HDP- iP ittifakının belediyesinde işten atılan şehit yakınlarını koruyan ve yeniden işe alan kişidir Recep Tayyip Erdoğan.
'' utanmadan kendilerine siyasi malzeme yapmak için kullanmışlar''

şehit ve siyasi malzeme kelimesini en kullanamayacak kişilerden biri olduğuna inanıyorum

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Bu konu ile alakalı (linç yesem bile) bir kaç kelime etmek istiyorum.

Öncelikle, şehit anneleri baş tacıdır. Evlat acısının ateşini hiç bir şey söndüremez. ŞEhitlik gibi yüce bir makama ulaşmış bile olsa, her evlat annesinin küçük şirin çocuğudur, velev ki 50 yaşında bile olsa...

Ben iki tarafa da şöyle eleştiri getiriyorum...

Pakize annemiz, ülkenin cumhurbaşkanına şöyle demiş:

“Herkes haddini bilsin. Şimdi PKK bitti, FETÖ çıktı piyasaya. FETÖ Meclis'tedir önce Meclis'i temizle Meclis'i. Ben şehit verdim, saçımı süpürge ettim. Hepsi Atatürkçü, vatanını, milletini seven çocuklar yetiştirdim. Çocuklarımdan birisini askere yolladık. Ne yazık ki, hain bir kurşunla şehit oldu. ‘Analar ağlamayacak' dediler… Niçin şehit geliyor? Gücünüz yetmiyorsa bırakın o görevi”

Şehit anneliği ulvi bir mertebedir, dolayısıyla bir ağırlığı olsa gerektir. Ülkenin cumhurbaşkanına had bildirmeye çalışmış Pakize Annemiz, bu olmamış. Kaldı ki, RTE'nin gerek ülke içinde gerekse ülke dışında (Suriye, Kuzey Irak vb.) terör ile mücadeledeki kararlılığı her kesimce malumdur.

Ayrıca şehit anneliği, önüne gelene istediğin gibi konuşma hakkı da vermiyor kimseye. Hele ki bir siyasi partinin kürsüsünden...

Gelelim RTE'ye:

Şehit annesinin bu serzenişini, dinmek bilmeyen bir acının yansıması olarak değerlendirmeli idi. Dava açmak olmamış, ayıp olmuş. Evladının kaybından dolayı insan ne dediğini bilemez duruma gelebilir, Allah kimsenin başına vermesin. Cumhurbaşkanının bunu kişiselleştirmeden çözmesi gerekirdi, hata etmiş.

Şehit Annesinin sarf ettiği: “Herkes haddini bilsin. Şimdi PKK bitti, FETÖ çıktı piyasaya. FETÖ Meclis'tedir önce Meclis'i temizle Meclis'i. Ben şehit verdim, saçımı süpürge ettim. Hepsi Atatürkçü, vatanını, milletini seven çocuklar yetiştirdim. Çocuklarımdan birisini askere yolladık. Ne yazık ki, hain bir kurşunla şehit oldu. ‘Analar ağlamayacak' dediler… Niçin şehit geliyor? Gücünüz yetmiyorsa bırakın o görevi” sözlerinde en ufak bir yanlış yoktur. Hükümet ile ilgili ya da diğer siyasi konularla ilgili en ufak araştırma yaparsanız; her zaman bu halkın hakkının yendiğini görürsünüz. Konu askerlik olduğu için bir örnek; bedelli askerlik çıkarmaları bile bu annenin dediği her şeyin noktasına kadar doğru olduğunu gösterir.