P9 lite mı Lenovo k5 note mu?

P9 lite vs Lenovo k5 note

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Arkadaslar konular acıyorum ama kafam karısık malesef yenı konuyla geldım yıne

bu ıkı telden hangısını almalıyım sızce?

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba

İki cihaz arasında şu şekilde bir tercih yapın. Kullanırken kamera konusu sizin için daha önemli ise huawei p9 lite almanızı tavsiye ederim.

Onun dışındaki konularda lenovo k5 note 32gb tavsiye ederim. Güzel bir ürün. Hellio p10 grafik birimi daha iyi olduğu için p9 lite'a göre daha iyi oyun oynatır. Pil kapasitesi de daha fazla olmasının artılarını görürsünüz.

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Merhaba

İki cihaz arasında şu şekilde bir tercih yapın. Kullanırken kamera konusu sizin için daha önemli ise huawei p9 lite almanızı tavsiye ederim.

Onun dışındaki konularda lenovo k5 note 32gb tavsiye ederim. Güzel bir ürün. Hellio p10 grafik birimi daha iyi olduğu için p9 lite'a göre daha iyi oyun oynatır. Pil kapasitesi de daha fazla olmasının artılarını görürsünüz.
Kafam karışık benimde p9 lite daha iyi gibime geliyor kamera önemli etken değil kasma donma yapmasın şarjı gitsin k5 te hızlı şarj mevcutmudur acaba

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Kafam karışık benimde p9 lite daha iyi gibime geliyor kamera önemli etken değil kasma donma yapmasın şarjı gitsin k5 te hızlı şarj mevcutmudur acaba

Gündelil kullanımda iki cihaz arasında çok bi fark yaşamazsınız. Fakat p9 lite'ın işlemcisi çalışma frekansı tüksek olduğu için pil tüketimi daha fazla olur ama performansı da bir tık daha yüksek olur. Oyunlarda ise, hellio p10 mali t860 gpu'ya sahip olduğu için daha iyi oyun performansı verir.

Bildiğim kadarıyla k5 note'da hızlı şarj teknolojisi yer almıyor.

Son düzenleme:

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Gündelil kullanımda iki cihaz arasında çok bi fark yaşamazsınız. Fakat p9 lite'ın işlemcisi çalışma frekansı tüksek olduğu için pil tüketimi daha fazla olur ama performansı da bir tık daha yüksek olur. Oyunlarda ise, hellio p10 mali t860 gpu'ya sahip olduğu için daha iyi oyun performansı verir. Ram konusunda da artık stock android kullanan cihazlar bile 3 gb ram'e yer verirken bu firmalar ne akla hizmen 2gb ram kullanmakta inat ediyorlar anlam vermek mümkün değil. Android ekosisteminde ram en önemli bileşenlerden biri. O nedenle k5 note +1 gb ram fazlalılığıyla öne çıktığı bir diğer nokta.

Bildiğim kadarıyla k5 note'da hızlı şarj teknolojisi yer almıyor.
p9 lite 3 gb ram var sız hangısınde 2 var dedınız orayı pe kavrayamadım

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
p9 lite 3 gb ram var sız hangısınde 2 var dedınız orayı pe kavrayamadım

Teknik detayları takip ettiğim kaynakta 2 gb yazıyor 16 gb'lık varyasyon için başka bir yerden baktım. Global'de iki versiyon varmış şimdi ona baktım. 16gb'lık varyassonda 2gb olanda var 3gb olan da. Ülkemizdeki 3gb'mış. Tamam saolun dikkatiniz için düzeltelim o kısmı.