P30 Lite mı A50 mi

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
micro sd girişi olması gerek ablam için en önemli kriterlerden biri de bu

Kaldımı ki. :D Söyle artık hepsi type c o teknoloji öldü artık. Kulaklık girişi istiyorsa zaten var o 9 lite da.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kaldımı ki. :D Söyle artık hepsi type c o teknoloji öldü artık. Kulaklık girişi istiyorsa zaten var o 9 lite da.
micro usb girişi demedim hocam micro sd yani hafıza kartı girişi dedim kulaklık girişi ile ilgili bir kriter söylemedi ama illaki olmasını isteyecektir
type-c'ye hala geçmeyen telefonlar var hocam örneğin Realme 3 Pro Honor 20 Lite vb.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
micro usb girişi demedim hocam micro sd yani hafıza kartı girişi dedim kulaklık girişi ile ilgili bir kriter söylemedi ama illaki olmasını isteyecektir
type-c'ye hala geçmeyen telefonlar var hocam örneğin Realme 3 Pro Honor 20 Lite vb.
ama realme 3 pro type c olmamasına rağmen sunduğu özellik bakımından bize unutturuyor bu dezavantajı

kamerası işlemcisi tasarımı segementinin en iyisi ah şu zam yapılmayacaktı şimid realme 3 pro kullanıyor olurudm

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
ama realme 3 pro type c olmamasına rağmen sunduğu özellik bakımından bize unutturuyor bu dezavantajı

kamerası işlemcisi tasarımı segementinin en iyisi ah şu zam yapılmayacaktı şimid realme 3 pro kullanıyor olurudm
Realme 3 Pro RN7 yerine tercih edilebilir ancak işte micro usb en büyük kanayan yarası bence

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
3500 tl olsaydı babayı alır derdim zaten 2500 tl olması gereken fiyat ama şimdi alınmaz 2-3 ay sonra dolar kurunda fırlama olmazsa 2100-2200 tl'ye alınır acaba ben ablama RN8 Pro yerine bunu mu önersem ne dersin reis ?
Acaba bende rn8 pro yerine mi 9 lite mı düşünsem bende karar veremedim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

var o da

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
o zaman ablamı ben bu telefona geçireyim bakalım Xperia XA'dan Mİ9 Lite'a geçince ne hissedecek ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba bende rn8 pro yerine mi 9 lite mı düşünsem bende karar veremedim.
benim Mİ9T alacağım belli zaten Mİ9 Lite'ı ise ablama düşünüyorum bütün kriterlerine uyuyor
bütün aileyi Xiaomi'ye geçirmeyi planlıyorum annemin 6s ile babamın 5s cortladığı zaman annemi Mİ9 Lite babamı da RN8'e geçirmeyi planlıyorum

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
o zaman ablamı ben bu telefona geçireyim bakalım Xperia XA'dan Mİ9 Lite'a geçince ne hissedecek ?

benim Mİ9T alacağım belli zaten Mİ9 Lite'ı ise ablama düşünüyorum bütün kriterlerine uyuyor
bütün aileyi Xiaomi'ye geçirmeyi planlıyorum annemin 6s ile babamın 5s cortladığı zaman annemi Mİ9 Lite babamı da RN8'e geçirmeyi planlıyorum

Anneyi daha çok seviyorsun herhalde :D

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Oyun oynamam diyorsun hangi cihaz tasarım olarak hoşuna gittiyse onu al p30 lite pubg cod mobil gibi oyunları oynatıyor kasma gibi durumlarda söz konusu değil ısınma olayıda her telefon gibi burda bütçene göre hangisi uygunsa onu al..

Son düzenleme:

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Xiaomi'nin Lite modelleri hakkında ne düşünüyorsun hocam bence diğer firmaların Lite modellerinden daha iyi en azından ramden veya şarj girişinden kırpmıyorlar normalde Lite telefon sevmem ama Mİ9 Lite hoşuma giden bir model ancak ben yine de gider Mİ9T alırım çünkü Mİ9 Lite benim gözümde Mİ9T etmiyor ayrıca Mİ9 Lite 3500'den gelecek diye tahmin ediyorum belli olmaz
mi 9 lite 2599 TL den giriş yaptı

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
kesinlikle p 30 lite
Kesinlikle derken? Kardeşim af edersin ama gözlük mü taksan?

ters köşe olmadım desem yalan olur
2599 tl den giriş yaptı yapmasına da ben hala mi 9t kanaatindeyim birçok yerde karşılaştırıldığına şahit oldum. Yakın zamanda telefon değiştirmeyi düşünüyorum ne kadar cihaz görsem de mi 9t de kaldım. Takıntı olarak değil de abi cihaz neredeyse üst segment diyebiliriz

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Aklımda p30lite var ama özellik vs bakımından a50 daha iyi sanırım. Ama şöyle bir şey var ki huawei nin emui arayüzüne çok alıştım ve samsungun arayüzünden çok uzağım sırf arayüz için p30lite düşünüyorum. İşlemcisi düşük kalıyor diyorlar ama öyle deli gibi pubg vs yüksek oyunları oynayan birisi değilim. Kameraya önem veririm hafızaya önem veririm geçişlerin hızlı olması ve daha çok güncelleme almasına önem veririm telefonda

p30lite 2500 civarında buldum a50 ise 2200 civarında aradaki bu farkı böyle bir telefona vermek ne kadar mantıklı sizce tamamen çöp mü olur yoksa işimi görür mü ne diyorsunuz
Hocam iki telefonu da almayın. Samsung çok azıtmaya başladı. Yeni modellerinde batarya hep aynı. A50'de batarya olarak hüsran yaşarsınız. M30s'i bekleyin. 6.000 mAh ile 7 saat Call of Duty Mobile oynarsınız. KESİNTİSİZ.P30 Lite ise tam hüsran. Huawei Y, P Smart, Lite modelleri ölümdür. Onun yerine Mate 20 Pro çekersiniz altınıza çok Huawei istiyor iseniz.
Edit: İsterseniz S4 veya S4 mini de alabilirsiniz. @Webhead Hocamızın onayından 2 telefon da geçmiştir.

USB 4.0 çıkacak hocam. Type-C tabii ki ölür. ?

ne si var çok güzel telefon
Hocam şaka olsun bu. Allah aşkına HiSilicon Kirin 710 kullanan telefon telefon mu ya????????

Son düzenleme:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
2599 tl den giriş yaptı yapmasına da ben hala mi 9t kanaatindeyim birçok yerde karşılaştırıldığına şahit oldum. Yakın zamanda telefon değiştirmeyi düşünüyorum ne kadar cihaz görsem de mi 9t de kaldım. Takıntı olarak değil de abi cihaz neredeyse üst segment diyebiliriz
Ben Black Friday günü Mİ9T'ye geçmeyi planlıyorum 5s ilk ve son İPhone'um olacak bir daha asla İPhone kullanmayacam artık istemiyorum

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Hocam iki telefonu da almayın. Samsung çok azıtmaya başladı. Yeni modellerinde batarya hep aynı. A50'de batarya olarak hüsran yaşarsınız. M30s'i bekleyin. 6.000 mAh ile 7 saat Call of Duty Mobile oynarsınız. KESİNTİSİZ.P30 Lite ise tam hüsran. Huawei Y, P Smart, Lite modelleri ölümdür. Onun yerine Mate 20 Pro çekersiniz altınıza çok Huawei istiyor iseniz.
Edit: İsterseniz S4 veya S4 mini de alabilirsiniz. @Webhead Hocamızın onayından 2 telefon da geçmiştir.

USB 4.0 çıkacak hocam. Type-C tabii ki ölür. ?

Hocam şaka olsun bu. Allah aşkına HiSilicon Kirin 710 kullanan telefon telefon mu ya????????
A50 batarya hüsran yaşatır öyle mi ? Şaka gibisiniz birde s4 önermişsiniz.

cengelkoylu53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hepinize teşekkür ederim. P30lite güncelleme konusunda sıkıntı yaşayabileceğini düşündüğüm için a50 ağır basıyor şuan sanırım a50 alacağım yine de teşekkürler önerileriniz için.

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Ben Black Friday günü Mİ9T'ye geçmeyi planlıyorum 5s ilk ve son İPhone'um olacak bir daha asla İPhone kullanmayacam artık istemiyorum
Black friday gününde xiaomi turkiye garantili olarak ne kadar ucuzlar tahmini olarak? Ek olarak ithalatçı garantili cihazlar da bu indirim gününe dahil ediliyor mu? Mesela Mİ 9T nin dahil edilme olasılığı nedir?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Black friday gününde xiaomi turkiye garantili olarak ne kadar ucuzlar tahmini olarak? Ek olarak ithalatçı garantili cihazlar da bu indirim gününe dahil ediliyor mu? Mesela Mİ 9T nin dahil edilme olasılığı nedir?
Valla kahin olmadığım için yorum yapamıyorum ama bir tahmin yürütecek olursak şuanda fiyatı 2800 tl black friday günü 2400-2500'lere düşebilir daha fazla düşer mi bilmiyorum

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Valla kahin olmadığım için yorum yapamıyorum ama bir tahmin yürütecek olursak şuanda fiyatı 2800 tl black friday günü 2400-2500'lere düşebilir daha fazla düşer mi bilmiyorum
Şuanda istanbul bilisimde 128gb versiyonu 2580tl almayi düşünüyordum stok süresi 30 gün olunca sipariş veremedim beklerim black friday e kadar herhalde

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Şuanda istanbul bilisimde 128gb versiyonu 2580tl almayi düşünüyordum stok süresi 30 gün olunca sipariş veremedim beklerim black friday e kadar herhalde
Benim telefon işi ablama bağlı çünkü telefonu o alacak ama var ya Mİ9T'ye zar zor ikna ettim yemin ediyorum işte kurbanlık koyun gibi black friday bekliyoruz

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Benim telefon işi ablama bağlı çünkü telefonu o alacak ama var ya Mİ9T'ye zar zor ikna ettim yemin ediyorum işte kurbanlık koyun gibi black friday bekliyoruz
Ben de bu redmi k20 olarak tanıtıldığı günden bu yana takip ediyorum bir türlü başka cihazlara ısınamadım tek sorun pop-up ın ön kamerayı açtığında ifşa etmesi ama onu da sindireceğiz artık?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben de bu redmi k20 olarak tanıtıldığı günden bu yana takip ediyorum bir türlü başka cihazlara ısınamadım tek sorun pop-up ın ön kamerayı açtığında ifşa etmesi ama onu da sindireceğiz artık?
Ben 3800 tl'den giriş yaptığından beri takip ediyorum bu süre zarfında RN7 ile Honor 9x kararsızlığı yaşadım ardından Mİ9T'nin fiyatı 3000'lere düşünce Honor 9x'ten vazgeçip tekrar Mİ9T'ye döndüm ve kararım kesin Mİ9T istiyorum son kararım
Honor 9x'ten ambargo ve 6.59 inc ekran boyutu yüzünden vazgeçtim