P20 Pro-S9 Plus-Iphone X- Iphone 8 Plus Hangisi Alınmalı?

Bu konuyu okuyanlar

dgkn_ngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar yaklaşık 1.5 aydır cep telefonu araştırıyorum. Mi 8 bekliyordum dört gözle fakat yapılan yorumlar falan beni biraz geri çekti.

Iphone 5S kullanıcısıyım ve 3G’den beri iphone kullanıyorum.

Yazdığım bütün telefonların kendine göre birbirleri arasında eksisi ve artısı var. Bütün incelemeleri ve yorumları izledim okudum. Hepsinin özelliklerini a’dan z’ye biliyorum. Fakat benim için önemli olan tecrübe etmiş son kullanıcı yorumları. Android hiç kullanmadım açıkcası merak da ediyorum. Yıllarca aynı sistemi kullanmak sıkabiliyor insanı. Fakat en büyük korkum android tarafında güncelleme kesilmesi olayı. Bu beni ciddi anlamda düşündürüyor. Misal ben 5S kullanıcısıyım ve 11.4 sürümü yüklü telefonumda! Telefonun herşeyini kullanırım a’dan z’ye mail programlar oyunlar yani sabit bir telefon kullanıcısı değilim yüklerim kurcalarım program denerim önerilerinizi kullanım açıma göre yaparsanız çok sevinirim. Bütçe açısından da en pahalı telefon şu anda X ve beni kasacak, ama önemli olan beni 4-5 yıl götürebilmesi. Misal 4000 lira verip S9 Plus alıp beni 2-3 sene sonra sıkacak kasacak duruma gelecekse 1000 lira daha koyar X alırım uzun süreli kullanırım. Sık sık telefon değiştirmeyi sevmem elimdeki telefonu bitene kadar kullanırım şekil a da görüldüğü gibi :)

Uzun lafın kısası ciddi bir yardıma ihtiyacım var. Şimdiden herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tertemiz S9 Plus al geç kenara. Note 9'da bekleyebilirsin ama onun fiyat X kadar uçuk olacak.
2 ana güncelleme alacaksın 4 sene boyunca güvenlik güncellemesi alırsın dahası gelmez. Gelen her ana android sürümü cihaza tekrar hayat verir. 2 senelik S7me Oreo geldi cihaz şahlandı

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar yaklaşık 1.5 aydır cep telefonu araştırıyorum. Mi 8 bekliyordum dört gözle fakat yapılan yorumlar falan beni biraz geri çekti.

Yazdığım bütün telefonların kendine göre birbirleri arasında eksisi ve artısı var. Bütün incelemeleri ve yorumları izledim okudum. Hepsinin özelliklerini a’dan z’ye biliyorum. Fakat benim için önemli olan tecrübe etmiş son kullanıcı yorumları. Android hiç kullanmadım açıkcası merak da ediyorum. Yıllarca aynı sistemi kullanmak sıkabiliyor insanı. Fakat en büyük korkum android tarafında güncelleme kesilmesi olayı. Bu beni ciddi anlamda düşündürüyor. Misal ben 5S kullanıcısıyım ve 11.4 sürümü yüklü telefonumda! Telefonun herşeyini kullanırım a’dan z’ye mail programlar oyunlar yani sabit bir telefon kullanıcısı değilim yüklerim kurcalarım program denerim önerilerinizi kullanım açıma göre yaparsanız çok sevinirim. Bütçe açısından da en pahalı telefon şu anda X ve beni kasacak, ama önemli olan beni 4-5 yıl götürebilmesi. Misal 4000 lira verip S9 Plus alıp beni 2-3 sene sonra sıkacak kasacak duruma gelecekse 1000 lira daha koyar X alırım uzun süreli kullanırım. Sık sık telefon değiştirmeyi sevmem elimdeki telefonu bitene kadar kullanırım şekil a da görüldüğü gibi :)

Uzun lafın kısası ciddi bir yardıma ihtiyacım var. Şimdiden herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
Galaxy S9+'ı almalısın o zaman en kısa zaman içinde. :)

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone x le s9 plus arasında seçim yapman gerek s9 plusta 2 ana güncelleme alacaksın ayda bi kerede güvenlik güncellemesi alırsın 3 4 yıl kullanırsın x alırsan 4 5 yıl telefonu güncel tutabilirsin ama gelen güncellemelerin telefonu ne hale getireceğide belli olmaz iyi yada kötü herşey olabilir.Daha iyi anlaman açısından kendim 2 aydır Note 8 kullanıyorum telefon yağ gibi akıyo s pen kullanmayı biliyosan harikalar ortaya çıkartabilirsin çok pratik ve işlevsel bi telefon diğer yandan bayramda abimin x ini denedim çok açık konuşuyorum note 8 x ten daha akıcı çalışıyo x kötü demiyorum o da çok güzel telefon ama bi note 8 değil kaldıki s9 plus note 8 den 2 kat daha dolu bi cihaz kamera donanım ses işlemci her konuda daha dolu bi cihaz daha anlatırım bu konu uzar gider uzun lafın kısası ios kullanmak istiyosan x android kullanmak istiyosan kesinlikle s9 plus.

dgkn_ngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu kadar kısa sürede böyle dolu cevaplar şaşırttı beni. Eski bir donanımhaber üyesiyim (hala aktifim) sizlerle neden daha önce karşılaşmadım acaba :) Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada önerilere hala açığım arkadaşlar, verdiğim cevap karar vermişim gibi anlaşılmasın.

Son düzenleme:

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ben de 5s kullanıyorum , kendim geçecek olsam X e geçerdim. Android falan çekilmez bu saatten sonra.

Arkadaşlara katılmıyorum ayrıca :) Dikkat ederseniz ben de 5s kullanıcısıyım dedim ve ben alırken s5 çıkmıştı aynı fiyatlardı hemen hemen. Ben şükür ki 5s i tercih etmişim hala kullanıyorum ve sarj harici o kadar düşmesine rağmen ne ekran ne fiziksel buton ne de herhangi başka bir sıkıntı çıkarttı. Batarya da normal 4 seneden fazla oldu. Eğer ki galaxy s5 kullanan varsa hala alalım tavsiyelerini :)

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bu kadar kısa sürede böyle dolu cevaplar şaşırttı beni. Eski bir donanımhaber üyesiyim (hala aktifim) sizlerle neden daha önce karşılaşmadım acaba :) Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Bu arada önerilere hala açığım arkadaşlar, verdiğim cevap karar vermişim gibi anlaşılmasın.
Bizim forum ortamı çok samimi herkes bi markanın fanboyu o onu savunur o başkasını savunur sonra birbirimize gireriz ?. Hocam zaten en iyi telefonları yazmışsın bunlardan başkasını öneren olursa bilki ne dediğini bilmiyordur ama genel olarak s9 plus ağır basacaktır

dgkn_ngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ben de 5s kullanıyorum , kendim geçecek olsam X e geçerdim. Android falan çekilmez bu saatten sonra.

Arkadaşlara katılmıyorum ayrıca :) Dikkat ederseniz ben de 5s kullanıcısıyım dedim ve ben alırken s5 çıkmıştı aynı fiyatlardı hemen hemen. Ben şükür ki 5s i tercih etmişim hala kullanıyorum ve sarj harici o kadar düşmesine rağmen ne ekran ne fiziksel buton ne de herhangi başka bir sıkıntı çıkarttı. Batarya da normal 4 seneden fazla oldu. Eğer ki galaxy s5 kullanan varsa hala alalım tavsiyelerini :)

Evet arkadaşlar şimdi Mahmutpaşa çok farklı bir bakış açısı getirdi aslında söylediği doğru. Benim bunu araştırmam lazım heralde çek etmek için :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Android'i Note 4 ve sonrasında değerlendirmek lazım. Ben 2 sene S7 kullandım bıraktım anneme verdim Oreo geldi cihaz şahlandı ve hala çok akıcı çalışıyor. İos 11li 6S'den daha hızlı genel kullanımda. 6S ile S7 işlemcileri eş değeri.
İosun stabilite yalanı bitti artık.

Reaksiyon puanı
258
Ben alacak olsaydım P20 Pro alırdım.Huawei son yıllarda çok iyi çıkış yakalayan marka.Ayrıca bu tarz sorular SDN'nin yapmış olduğu canlı yayinlarada çok geliyor.Cevapları P20 Pro oluyor.Ha eğer İphone'a çok alışmışsan 8 Plus al.

dgkn_ngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ben alacak olsaydım P20 Pro alırdım.Huawei son yıllarda çok iyi çıkış yakalayan marka.Ayrıca bu tarz sorular SDN'nin yapmış olduğu canlı yayinlarada çok geliyor.Cevapları P20 Pro oluyor.Ha eğer İphone'a çok alışmışsan 8 Plus al.

Tabi çok alıştım. Söylediğim gibi 3’den beri kullanıyorum fakat insan yenilik de istiyor.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Tabi çok alıştım. Söylediğim gibi 3’den beri kullanıyorum fakat insan yenilik de istiyor.
Arkadaşların söylediği gibi gerçekten eski android yok. Yani yenilik istiyorsan geçmek için en doğru zamandasın. Android artık telefon kaliteli ise en az iOS kadar stabil. Hatta iOS'un son sürümlerdeki bombalarınıda düşünürsek iOS'tan önde olduğu bile söylenebilir. Bu bahsettiğin modeller arasında ise en iyi telefonunun S9 Plus olduğu gerçek ancak ben kendi adıma Samsung sevmediğim için P20 Pro tercihim olurdu.

dgkn_ngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşların söylediği gibi gerçekten eski android yok. Yani yenilik istiyorsan geçmek için en doğru zamandasın. Android artık telefon kaliteli ise en az iOS kadar stabil. Hatta iOS'un son sürümlerdeki bombalarınıda düşünürsek iOS'tan önde olduğu bile söylenebilir. Bu bahsettiğin modeller arasında ise en iyi telefonunun S9 Plus olduğu gerçek ancak ben kendi adıma Samsung sevmediğim için P20 Pro tercihim olurdu.
Tip olarak bakarsam bence P20 Pro çok daha hoş duruyor. Fakat beni düşündüren performans, arayüz veya uzun süreli kullanımda yaratacağı farklar. Yani samsung yıllardır bu işin içinde ve iphonela çekişen statüde. Huaweiyi marka olarak biliyordum fakat kaliteli telefon olarak ben daha yeni yeni duyuyorum.

HH_87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bence 2-3 ay bekle öyle telefon al,Note 9 ve yeni iPhone ların çıkmasını bekle

dgkn_ngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bence 2-3 ay bekle öyle telefon al,Note 9 ve yeni iPhone ların çıkmasını bekle
Zamlar korkutuyor beni ve geleceği nerdeyse kesin. Şu anda imkanım olsa hemen birinde karar kılıp satın alıcam, fakat seçimden sonra almaya mecburum.

HH_87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Dolar düşer diye tahmin ediyorum seçimden sonra onun için fiyatlar aynı kalır az bi süre,Note 9 da S9 Plus gibi 5200 den çıkar,yeni iPhone X aynı olur diye düşünüyorum,yani 6100 ₺

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Sistem güncellemesi daha az geliyor ancak bu telefonu değiştirme sebebi olmuyor çoğu zaman.Mesela Android kullanan cihazların %25'i hala 6.0.Bikere telefon güncelleme kesilince sonsuza kadar aynı arayüzde kalmıyor,launcher ve ROM desteği var.Ben S9+ öneririm,beklerim diyorsan Note 9.

Çünkü Huawei sponsor oluyor?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Ben senin yerinde olsam hem bütçemi iPhone X e zorlamazdım hem de yıllardır kullandığım sistem üzerinden gidip iPhone 8 plus alırdım. Bence şuan en iyi iPhone serisi kesinlikle 8 serisi. Eğer sistem değiştirmeyi istiyorum dersen S9 Plus ama 4-5 sene götürmez tahminen. Kısaca cevabım iPhone 8 plus, iPhone X e para vermek yerine bi kısmını kendine ayırıp bir kısmıyla da telefona powerbank, iyi bir kulaklık vs alabilirsin daha mantıklı olur.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Tek çare s9+ olur diğerlerini boş ver

Reaksiyon puanı
258
Sistem güncellemesi daha az geliyor ancak bu telefonu değiştirme sebebi olmuyor çoğu zaman.Mesela Android kullanan cihazların %25'i hala 6.0.Bikere telefon güncelleme kesilince sonsuza kadar aynı arayüzde kalmıyor,launcher ve ROM desteği var.Ben S9+ öneririm,beklerim diyorsan Note 9.

Çünkü Huawei sponsor oluyor?
Samsung'u övseler Samsung sponsoru İphone'u övseler İphone sponsoru Huawei'yi övseler Huawei sponsoru oluyor. :)))

O zaman P20 Pro al derim.

Son düzenleme:

assasainturk

Asistan
Reaksiyon puanı
17

Hocam bende donanımhaber kullanıcısıyım iki kez banlandım ama hala daha devam ediyorum. Az da olsa bilgili iyi adamlar hatırına :)

Önerim S9 plus olur. iPhone 8’i zaten geçiyorum ama X’i önermiyorum bir hafta kullandım çentiği geçtim zaten ama telefon prototip havası yaratıyor hala eksik bir şeyleri var.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Hepsinin birbirine göre artıları ve eksileri var iphone x pahalı tasarımı güzel s9 kullanımı kolay donanımlı bir telefon p20 pro kamerası hepsinden iyi iphone x'i andıran bir tasarımı var ve ucuz hız anlamında birbirlerine fark atacaklarını sanmıyorum kullanım anlamında apple ile samsung alışılmış telefonlardır p20 pro'nun arayüzü kolay kullanıcıyı zorlayacak bir telefon değil karar senin ios'tan vazgeçemem diyorsan iphone x android kullanacağım diyorsan s9 plus yeniliklere açığım diyorsanda p20 pro alabilirsin..

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447

Uygulamaya 1 saniye gec girsen hayatından bir sey kaybetmezsin. Lütfen stabillik konusunu kenara bırakalım. Genel mana da android daha fazla hata verebilir fakat daha fazla islevsellik sunar. Donanım sunar. Apple kendi ekosistemi olduğu için tabi uygulama güncellemeleri farkli oluyor. Android için ise ilk mantik her zaman amiral gemileri oluyor. Ama yapacak bir şey yok. Ne kadar para verirsen o kadar hizmet alirsin dunya boyle. Ana guncelleme konusuna gelirsek, android 2 ana guncellemesi alacagin garanti. 3 sene de guvenlik alırsın. 4. Senede de değiştirirsin veya devam edersin. Ben bir telefonun apple veya android olsa da 3 sene max ömrü diyorum. Yani bu şekilde tercih senin. Samsung s8 kullanicisiyim. Senelerdir android kullanıyorum. Arayuz kolaylığı ve aliskanliklar iostan uzak tutuyor. Birde yenilik diye android de olan seylerin verilmesi ve bunlardan sonra ios stabilitesinin kaybedilmeye başlanılması her şeyi ortaya koyuyor. Çünkü yazılım detaylanirsa donanım artmak zorundadır.

cixman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaklasik 1 senedir s8 kullaniyorum iş yerim dağlık bir alanda olduğu için s8 telefonum çok zor çekiyordu internete asla girilmiyordu şarj desen aksam saat 5i zor çikartiyordu oysaki fazla oynamiyordum bile telefonu sıfır almistim ama sarjinin bu kadar kotu olacağını hic sanmiyordum sonrasında Turktelekomdan Turkcelle gectim ve is yerinde telefon görüsmesi dahi yapamaz oldum sonrasında denemek için bir günlüğune de olsa esimin telefonunu aldim (6splus) ve is yerine gittim cebimdeyken edge çikarttiğimdaysa 2 diş lte ye baglandı hayret ettim internete rahat bir sekilde girebildim şarji beni yatana kadar idare edince telefona bayildim ve geri vermemek üzere el koydum ve ben en kısa zamanda iphone x alicam yani bu benim icin bi deneyim oldu samsung s9 nasildir bilmiyorum ama bir üst serisi işte. Yinede sen bilirsin kardesim ben basimdan gecenleri paylasmak istedim secim senin hakkında hayırlısı olsun...

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
S8 kullanicisiyim iphoneciler ver inceleyelim dediklerinde iki şeyi diyorlar on kameraya bak ya benim arka kamera gibi ikincisi ekranı ne güzel ya oluyor ki s9 plus kamarası on planda olan bir telefon karar senin

Son düzenleme:

dgkn_ngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar uzun yıllardır ios kullandığım için, hiç bir yenilik göremediğim için, donanımsal olarak çok daha üstün bir cihaz olduğu için S9+ alacağım. Bana kumar gibi geliyor umarım kazançlı çıkarım. Yardımlarınız için her birinize tek tek teşekkür ederim.

Şimdi size son bir sorum olacak? 128 gb ile 256 gb arasında fiyat farkı yok internet sitesinde. Fakat leylak moru 256 gb olarak yok. Öncelikle hangi renk önerirsiniz? Moru çok kadınsı bir mor mu? Eğer öyleyse zaten gerek yok 128 mor almaya, aynı fiyat iken siyah veya gri 256 gb alırım. Hafıza kartı telefonun performansını etkiler mi?

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Arkadaşlar uzun yıllardır ios kullandığım için, hiç bir yenilik göremediğim için, donanımsal olarak çok daha üstün bir cihaz olduğu için S9+ alacağım. Bana kumar gibi geliyor umarım kazançlı çıkarım. Yardımlarınız için her birinize tek tek teşekkür ederim.

Şimdi size son bir sorum olacak? 128 gb ile 256 gb arasında fiyat farkı yok internet sitesinde. Fakat leylak moru 256 gb olarak yok. Öncelikle hangi renk önerirsiniz? Moru çok kadınsı bir mor mu? Eğer öyleyse zaten gerek yok 128 mor almaya, aynı fiyat iken siyah veya gri 256 gb alırım. Hafıza kartı telefonun performansını etkiler mi?
S8 siyah kullaniyordum. Memnunum. Fakat yeni telefon alsam bu sefer renk degistiririm. Yenilik guzel bence. Altin siyah mor yapardim yani. Bosver kadinsi diyenlere cok tatli renk. Karar guzel ve kumar oynadığın yok:)

HH_87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

Bende iPhone 7 kullanıyorum alırsanız android ve cihazla ilgili yorumlarınızı bekliyorum,benimde kafamda android e geçmek var

dgkn_ngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
En kısa zamanda alacağım yorumlarımı yaparım.