Özkan Medikal İphone 4 Hediye kazandınız

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kofdelisi tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. kofdelisi

kofdelisi Doçent

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28

- Özkan Medikal İphone 4 Hediye kazandınız

selam arkadaşlar bir telefon geldi özkan medikal dediler 1 yıllık sağlık kartı 248 TL yanına da iphone 4 hediye dediler bir aptallık yapıp tamam dedim kargo gönderdiler acaba geri göndersem kabul etmesem hukuki süreç başlatabilir mi sonuçta birşey imzalamadım
    yardım ederseniz sevinirim

2. nikney

nikney Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Geri gönder kutuyu açma bile. Hak taleb ederler yoksa.

3. H SİZER

H SİZER Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlamış olmayasın 250 liraya vermezler o telefonu çekilişli filan olmasın ödemeyi nasıl alacaklar kapıda ödemeli ise sakın o kargo yu teslim alma içinden oyunca tel. çıkar paranı alamazsın bence biri seni dolandırıyor buda yeni bir dolandırıcılık yöntemi galıba

4. kofdelisi

kofdelisi Doçent

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28

nikney ben de geri göndereceğim acaba hukuki süreç başlatabilirler mi gerçi bir şey imzalamadım ama

5. django

django Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    istanbul
    nasıl yani geri göndericem derken kargoyu aldınmı aldıysan alırken bir ücret ödedinmi ödemediysen bi ac bak bakalım :) sonra aynı şekilde paketleyip yollarsın

6. BthnYlmz09

BthnYlmz09 Profesör

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    nikney bi'sey imzalamadiysan, telefon gorusme kaydin yoksa, kargoyu alip imza atmadiysan sorun yok. Diger turlu dolandirmakta bi yol bulurlar.

7. kofdelisi

kofdelisi Doçent

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    django hayır almadım kargoyu kabul etmeyeceğim

8. django

django Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    istanbul
    alma bencede hatta bu aralar dolandırılmamak için kendimi eve kitleyesim geliyor bu ne abi yaa her yerden dolandırıcı atakları tv'den telden arabadan yurtdışından mail atanlar çağrı atanlar eve kadar gelip kitap dergi satanlar

9. nikney

nikney Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Kutuya elleme bile, kargo görevlisine reddettiğini belirt iade eder sorun olmaz.
    Ben de onu dedim işte, ama arkadaş hediye adı altında gönderilecek olan paketi gönderen kişiye kabul ettiğini belirtmiş.

10. kofdelisi

kofdelisi Doçent

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    kargoyu kabul etmediğimi söyledim PTT ye bakalım ne olacak sonrasında

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

werdikleri aypon doğru ama replika aypon onların fiyatıda 40.50 civarı size orjinal diye yuturuyorlar yasalolarak şirketler uretiği için itraz hakında olmuyor bu işte çalışmamı istediler kabul etmedim sağtekarlık diz boyu olmuş valahi

12. TBM

TBM Moderatör Moderatör

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    48
    açmadıysan imza atmadıysan kargoya iade et geri gönderin falan diye,bende yedim bu numarayı ama başka şekilde,kargo gelsin direk geri iade yaptıracam imza falan atmadan,çünkü imza atarsan faturana milyarlar girer

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

slm banada gönderdiler ben araştırdım boyle bir kampanya yok başka fitmalar adına yapıyorlar herkes iyice araştırsın ben savcı olan amcama verdim o numarayı

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

arkadaşlar bana da geldi bu telefondan yollayın dedim. garantinizi almadan kabul etmeyin malı fln dedi. garantiyi görmek için paketi açmak gerekecek böylece düşmüş olcaz. hiç açmadan geri mi göndermeli? bu paketi alıp açan var mı?

15. bensuslu11

bensuslu11 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende kargoyu teslim almadım. üstelik mahkemeye vereceklerini bile bana mesaj yoluyla söylediler bu resmen dolandırıcılık

16. muhammedyakup

muhammedyakup Doçent

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    kargoyu teslim almayın hiçbir hak talep edemezler.geçende benim başıma bir olay geldi mesaj geldi tele abi suriyedeyim ucuz laptop var getirim mi diye sonra aradı beni tanıyormuş gibi konuştu bende asusun 3000 liralık laptopundan istedim 5 dk sonra döndü var dedi abi kaça dedim 300 lira dedi :blink: sonra sana ip5s gold gönderecem 400 liraya aldım onuda 1000 liraya satarsın üstünü bana gönderirsin dedi.Bende kargoya ver takip numarasını gönder cihazlar ulaşsın öyle parayı yatırayım dedim kem küm etti yok gümrükten çıkmış yok orda ki bilgisayarcı parayı istiyormuş vb. sonra 155 i aradım 2 numarasını da verdim.Bi daha ki aramasında derdini polise anlatırsın dedim beni salak mı gördün dedim biraz da sövdüm :mrgreen: daha aramadı

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...