Özel numaraların alan kodu ile aranması çözüm mü ? 02124440xxx

Bu konuyu okuyanlar

ultum5000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar özel numaraları (banka, sipariş hattı vs.) önceden turkcell hattımla başına alan kodu koyarak arıyordum ek bir ücret alınmıyordu. Hattımı avea ön ödemeli taşıdım. Aynı numaraları aradığımda ek bir ücretlendirme oldu. Müşteri hizmetlerini aradım özel numaraları alan kodu koyarakta arasanız ücretlendirme farklı oluyor dediler.
Vodafone ve Turkcell de durum nedir acaba ?
:angry:

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
hiç arama ihtiyacı duymadım yarımdcı olamıyacam k.b

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Bu kamu tarifeleri gibi tarifelerde , yani belirli daakika için ön ödemeli hatlarda bu durum doğru çünkü ben kendimde kamu hattı kullanıyorum.444... lü numaraların başına 212 gibi alan kodu koyduğunuzda bu numaralar sabit hat gibi görünüyorlar.Böylece ek ücret ödemeden dakikalarınızdan kullanmış oluyorsunuz.Hatta bu durumla ilgili bilgi turkcellin kamu tarifeleri ile ilgili sayfasında bulabilirsiniz.Detaylar kısmında : http://www.turkcell.com.tr/bireysel...amu/digerkamupaketleri/bizbizekamuheryone1200

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Zannedersem tüm operatörlerde ek ücret alınıyor.
O yüzden kendimi bildim bileli başına alan kodu ekliyorum.
Çok saçma bir durum veya para tuzağı herhalde.

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Bu kamu tarifeleri gibi tarifelerde , yani belirli daakika için ön ödemeli hatlarda bu durum doğru çünkü ben kendimde kamu hattı kullanıyorum.444... lü numaraların başına 212 gibi alan kodu koyduğunuzda bu numaralar sabit hat gibi görünüyorlar.Böylece ek ücret ödemeden dakikalarınızdan kullanmış oluyorsunuz.Hatta bu durumla ilgili bilgi turkcellin kamu tarifeleri ile ilgili sayfasında bulabilirsiniz.Detaylar kısmında : http://www.turkcell.com.tr/bireysel...amu/digerkamupaketleri/bizbizekamuheryone1200

ben de aynı tarifeyi kullanıyorum
sitede de aşağıdaki açıklama var
Başına sabit alan kodunu koyarak (0212 444 gibi) yapılan 444’lü müşteri hizmetleri aramaları paket dakikaları kapsamında ücretlendirilirken, herhangi bir sabit alan kodu koymadan yapılan 444’lü müşteri hizmetleri aramaları paket kapsamında değildir.
Turkcell müşteri hizmetleri aramalarında başına sabit alan kodu konulduğunda (0212 4440532 gibi) arama paket dakikaları kapsamında ücretlendirilirken, başına herhangi bir sabit alan kodu koymadan yapılan aramalar KDV ve ÖİV dahil 40 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Bende Turkcell Kamudayım alan koduyla yaptığım aramalara ücret ödemiyorum.
Avea'lıysan ücret almaları normal, onlara çok yükleniyolar:)

ultum5000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman anladığım kadarıyla ön ödemelide hepsi alıyor sanırım

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Turkcell de eğerki paketinizde sabit hatlar şu kadar konuşma şeklinde ise 0312 444 gibi aradığınızda ücret yazmıyor sabit ile konuştuğunuzu varsayıyor. Avea uyanıklığa kaçmış.

ultum5000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell de eğerki paketinizde sabit hatlar şu kadar konuşma şeklinde ise 0312 444 gibi aradığınızda ücret yazmıyor sabit ile konuştuğunuzu varsayıyor. Avea uyanıklığa kaçmış.
Selam bu dediğiniz ön ödemeli hatta geçerli mi acaba ?

Son mesajlar