Özel Bilgilerim Google da -_-

Bu konuyu okuyanlar

Eren5551

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
20190907_005618.jpg
googlr da dolasirken kisisel arama diye bir sey buldum maillerim rehberim gittigim yerlerin konumu konustugum kisiler kisacasi her seyyy vardi bu iyi mi kotu mu napmam lazim sizde de var mi ?

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Ekli dosyayı görüntüle 78457googlr da dolasirken kisisel arama diye bir sey buldum maillerim rehberim gittigim yerlerin konumu konustugum kisiler kisacasi her seyyy vardi bu iyi mi kotu mu napmam lazim sizde de var mi ?
Doğal bu hocam. Google, verileri çalmakta çok çok iyi bir şirket. Yandex kullanın. Sizden hiçbir şekilde verilerinizi istemez.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Verileri istememesi almadığı anlamına gelir mi?
Hocam bir tarayıcı (bu Yandex, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome olabilir) veri alması doğal. Çünkü sizin verilerinizi alacak ki işlem yapabilsin. Ama Google, Yandex'ten gözle görülür şekilde fazla veri istiyor. Ama sorunuzun cevabı hayır olacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet katiliyorum size yandex de gizlice veri calan bir sirket olmasin ?
Yandex öyle bir şirket değil. Yandex'te veriler sır gibi saklanır. Ve bu veriler, 3. Taraf yazılımlara satılmaz, Facebook gibi sizin bilgilerinizi görüp kimseye aktarmaz. Ben kaç yıldır Yandex kullanıyorum. Ve bunların hepsini biliyorum. Google bir zamanlar sürekli "güvenlik açıkları" ile gündeme gelmiş bir tarayıcı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Ortada yanlis bisey yok onu sen goruyordun...

Eren5551

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bir tarayıcı (bu Yandex, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome olabilir) veri alması doğal. Çünkü sizin verilerinizi alacak ki işlem yapabilsin. Ama Google, Yandex'ten gözle görülür şekilde fazla veri istiyor. Ama sorunuzun cevabı hayır olacaktır.

Yandex öyle bir şirket değil. Yandex'te veriler sır gibi saklanır. Ve bu veriler, 3. Taraf yazılımlara satılmaz, Facebook gibi sizin bilgilerinizi görüp kimseye aktarmaz. Ben kaç yıldır Yandex kullanıyorum. Ve bunların hepsini biliyorum. Google bir zamanlar sürekli "güvenlik açıkları" ile gündeme gelmiş bir tarayıcı.
Peki chrome 3. Taraf lara bilgi satar mi ?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Maalesef @Melih Beyefendi'yi kendisinden özür dileyerek pek önemsememenizi önereceğim. Profil resmi Yandex ile ilgili olan birisinin bence normal şartlar altında Yandex'i övmesi gerekir. Bence ortada kâr varsa şirketlerin yapmayacağı şey yoktur. Bu yüzden ben şirketleri genel olarak savunmayı doğru bulmuyorum.

Yandex'in gizlilik yönünden iyi olduğunu nasıl biliyor? Ben bu noktayı hâlen anlayabilmiş değilim. Bence bize bunu daha net bir şekilde açıklaması gerekir. Ben bu sayede açıklamalarının önemsenebileceğini düşünüyorum.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Peki chrome 3. Taraf lara bilgi satar mi ?
Hocam Allah aşkına gidin gizlilik politikasını okuyun Google'ın. Orada "Verileriniz 3. Taraf reklam şirketlerine verilir." diyor. Ama Yandex'te, "Verileriniz sır gibi saklanır. Hiç bir 3. Taraf yazılımlara satılmaz SATILAMAZ!" yazıyor. @Türkçesever Hocam gizlilik politikasını okumanızı öneririm.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Maalesef @Melih Beyefendi'yi kendisinden özür dileyerek pek önemsememenizi önereceğim. Profil resmi Yandex ile ilgili olan birisinin bence normal şartlar altında Yandex'i övmesi gerekir. Bence ortada kâr varsa şirketlerin yapmayacağı şey yoktur. Bu yüzden ben şirketleri genel olarak savunmayı doğru bulmuyorum.

Yandex'in gizlilik yönünden iyi olduğunu nasıl biliyor? Ben bu noktayı hâlen anlayabilmiş değilim. Bence bize bunu daha net bir şekilde açıklaması gerekir. Ben bu sayede açıklamalarının önemsenebileceğini düşünüyorum.
Lütfen yapmayın. Bakın @AlteredTech @Türkçesever Gizlilik politikası denen şeyi okumanızı rica ederim.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Hocam Allah aşkına gidin gizlilik politikasını okuyun Google'ın. Orada "Verileriniz 3. Taraf reklam şirketlerine verilir." diyor. Ama Yandex'te, "Verileriniz sır gibi saklanır. Hiç bir 3. Taraf yazılımlara satılmaz SATILAMAZ!" yazıyor. @Türkçesever Hocam gizlilik politikasını okumanızı öneririm.

Lütfen yapmayın. Bakın @AlteredTech @Türkçesever Gizlilik politikası denen şeyi okumanızı rica ederim.

Bu konuyla pek uğraşmak istemiyorum ama bence Google, böyle bir durumda bazı kuruluşlardan ceza alabilirdi. Bence nerede geçtiğini daha net bir şekilde gösterin. Biz de doğru olduğunu görebilelim.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Google’ın daha çok veri almasının en önemli nedeni arama sonucu olarak tam ihtiyacınız olan veriyi sunmaya çalışmasıdır. Yandex’in algoritması’nın Google’a karşı geride kaldığını düşünüyorum. Özellikle akademik araştırmalarda. Bazen arama sonucunda çok komik sonuçlar çıkabiliyor?

Google babamın şirketi değil, umurumda da değil ama yiğidin hakkı yiğide görüşündeyim.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Şu linklere bakmanızı istirham ediyorum.
Yandex için gizlilik politikası: Gizlilik Politikası - Yasal belgeler. Yardım
Google için gizlilik politikası: Gizlilik Politikası – Gizlilik ve Şartlar – Google
Buyurun.

Hocam bir haftadır Google VS Yandex konusu çok uzatılıyor. Ben Google ve Edge kullanırım siz Mozilla ve Yandex kullanırsınız. Bunlar kişiye kalmış şeyler, isteyen istediğini kullanır kimse de karışamaz. Ben çalınmaya değicek ‘tehlikeli’ verilere sahip olmadığım için o konu da bana hiç dokunmuyor. Bu konunun kapatılması görüşündeyim.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Şu linklere bakmanızı istirham ediyorum.
Yandex için gizlilik politikası: Gizlilik Politikası - Yasal belgeler. Yardım
Google için gizlilik politikası: Gizlilik Politikası – Gizlilik ve Şartlar – Google
Buyurun. @Türkçesever @AlteredTech @Eren5551

Bence bunlar normal. Google, bildiğim kadarıyla bazı konularda gizlilik denetimi sunabiliyor. Burada sanki Yandex'in hiçbir bilgi toplamadığı gibi bir algı oluşuyor.

Yandex konusunda 4. ve 7. maddeyi incelemenizi öneririm.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam bir haftadır Google VS Yandex konusu çok uzatılıyor. Ben Google ve Edge kullanırım siz Mozilla ve Yandex kullanırsınız. Bunlar kişiye kalmış şeyler. Ben çalınmaya değicek ‘tehlikeli’ verilere sahip olmadığım için o konu bana hiç dokunmuyor. Bu konunun kapatılması görüşündeyim.
Size katılıyorum hocam. Çünkü bu konu uzarsa hepimiz @VECTORRR gibi göçeceğiz forumdan. Ama Google, o zaman Facebook'u neden kullanıma kapatmıyor? Facebook, Türkiye'de ki 1 milyar kullanıcısının şifre, e-posta, telefon numarasını BİLİYOR! Siz düşünün. Madem Google Play Store, Google'a ait. Bu şeyi görüyor ama İŞLEM YAPMIYOR! Bu uygulamanın işlevini kaldırsın.

Bence bunlar normal. Google, bildiğim kadarıyla bazı konularda gizlilik denetimi sunabiliyor. Burada sanki Yandex'in hiçbir bilgi toplamadığı gibi bir algı oluşuyor.

Yandex konusunda 4. ve 7. maddeyi incelemenizi öneririm.
Hocam bakın o normal bir şey. Bir tarayıcı (bu Yandex, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Opera Mini, Opera GX olabilir.) sizden veri toplamadan işlem yapamaz ki! Google da topluyor. Ama Google,sizin tüm verilerinize erişim istiyor! Fark bu. Hem de Yandex, Google'dan daha iyi bir stabilize, görsel, Algoritmaya sahip. Yandex,içinde bir sürü eklenti bulundurur. Bakın ben kaç sene Yandex kullandım GM Discovery'de. Telefon çöp oldu. S4 aldım. Google'dan Yandex'e geçtim. Bakın, sizde gelin? Farkı hissedeceksiniz!

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Size katılıyorum hocam. Çünkü bu konu uzarsa hepimiz @VECTORRR gibi göçeceğiz forumdan. Ama Google, o zaman Facebook'u neden kullanıma kapatmıyor? Facebook, Türkiye'de ki 1 milyar kullanıcısının şifre, e-posta, telefon numarasını BİLİYOR! Siz düşünün. Madem Google Play Store, Google'a ait. Bu şeyi görüyor ama İŞLEM YAPMIYOR! Bu uygulamanın işlevini kaldırsın.

Hocam bakın o normal bir şey. Bir tarayıcı (bu Yandex, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Opera Mini, Opera GX olabilir.) sizden veri toplamadan işlem yapamaz ki! Google da topluyor. Ama Google,sizin tüm verilerinize erişim istiyor! Fark bu. Hem de Yandex, Google'dan daha iyi bir stabilize, görsel, Algoritmaya sahip. Yandex,içinde bir sürü eklenti bulundurur. Bakın ben kaç sene Yandex kullandım GM Discovery'de. Telefon çöp oldu. S4 aldım. Google'dan Yandex'e geçtim. Bakın, sizde gelin? Farkı hissedeceksiniz!

Ben gizlilik düşünsem herhâlde Brave'ye, Chromium'a veya Mozilla Firefox'a geçerim. Niye gizlilik için Yandex'e geçeyim? Bence konu amacından uzaklaştı.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Ben gizlilik düşünsem herhâlde Brave'ye, Chromium'a veya Mozilla Firefox'a geçerim. Niye gizlilik için Yandex'e geçeyim? Bence konu amacından uzaklaştı.
Hocam Mozilla,Chromium, Brave kullandığım tarayıcı olmadıkları için bilgim yok. Ama sadece Yandex'te gizlilik şeyi yok ki! Google'dan fazla fazla artısı var. Bakın, Google'da güvenlik açığı bile var. O müstehcen sitelere rahatlık ile Google'da girilebiliyor. Ama Yandex'te bunlar görülse bile hemen engellenebiliyor. Hani siz dediniz yaz Google sadeliğe ç0önem veriyor diye. Hocam bir tarayıcıda sadelik diye bir şey olmaz! Üstelik,açılıp kapanma süresi olarak Google aşırı ağır. Yandex ise çok hızlı.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hocam Mozilla,Chromium, Brave kullandığım tarayıcı olmadıkları için bilgim yok. Ama sadece Yandex'te gizlilik şeyi yok ki! Google'dan fazla fazla artısı var. Bakın, Google'da güvenlik açığı bile var. O müstehcen sitelere rahatlık ile Google'da girilebiliyor. Ama Yandex'te bunlar görülse bile hemen engellenebiliyor. Hani siz dediniz yaz Google sadeliğe ç0önem veriyor diye. Hocam bir tarayıcıda sadelik diye bir şey olmaz! Üstelik,açılıp kapanma süresi olarak Google aşırı ağır. Yandex ise çok hızlı.

Hocam az önce de dediğim gibi konuyu uzatmaya gerek yok. Eğer insanları Yandex’e yöneltmeye çalışıyorsanız bu konuyu okuyanların hiç de geçeceğini sanmıyorum.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam az önce de dediğim gibi konuyu uzatmaya gerek yok. Eğer insanları Yandex’e yöneltmeye çalışıyorsanız bu konuyu okuyanların hiç de geçeceğini sanmıyorum.
Hocam kimse kusura bakmasın şimdi. Ben bu forumda 10 kişiyi Yandex'e geçirdim. Hepsi de çok mutlu. @Bi ıssırabilsem sırtımdan bıçaklasa da.... Bence de uzatmaya gerek yok. Yandex'e geçin olsun bitsin. Şu inadınızı anlamıyorum gerçekten.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Hocam kimse kusura bakmasın şimdi. Ben bu forumda 10 kişiyi Yandex'e geçirdim. Hepsi de çok mutlu. @Bi ıssırabilsem sırtımdan bıçaklasa da.... Bence de uzatmaya gerek yok. Yandex'e geçin olsun bitsin. Şu inadınızı anlamıyorum gerçekten.

Hocam az önce de dediğim gibi konuyu uzatmaya gerek yok.

Bence de @AlteredTech'in dediği gibi konuyu uzatmaya gerek yok. Bu tartışmanın @Eren5551 için pek yararlı olacağını düşünmüyorum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905

en iyisi forumu bırakmak daha iyi olur xD

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

Aga ciddi ciddi soruyorum yandex sana her ay paramı ödüyor hesabına? Ne bu yandex sevdası yorumlarını görüyorum bir sürü konuya yazmışsın gülüyorum sürekli isteyen istediğini kullanır sanane? Yok 10 kişiyi yandex'e geçirdim çok mutlular falan çocukmusun sen neden mutlu olsun adam yandex tarayıcı hediye mi yolluyor adreslerine? Bu kadar düşmeyin isteyen Chrome kullanır isteyen Mozilla bu sizi ilgilendirmez. Size yandex ile mutluluklar.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
harbiden he ne yandexmiş :D hiçte sevmem

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bu yandex severler elinizdeki tüm verilerin ruslar tarafından işleme konduğunu, bunun legal ya da illegal yerlere el altından verildiğini unutmasın.

her türlü şirket için BIG DATA önemlidir çünkü sizi profiling denilen katagorize etme işleminde kullanır. Buna göre de ilgili client aracılığıyla size reklamları gösterirler.

Buna çinli Mi bile dahildir. O reklamları boşuna göstermiyor MIUI'de...

Gelmiş burada yok yandex şöyle böyle diye savunmayın. Apple bile bunu yapıyor.