Oyunlarda takılma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Desktop Screenshot 2019.08.07 - 12.38.45.02.png Desktop Screenshot 2019.08.07 - 12.38.53.75.png Desktop Screenshot 2019.08.07 - 12.39.01.91.png Desktop Screenshot 2019.08.07 - 12.39.09.28.png

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Crystal Disk genelde düşük gösteriyor asıl hdd hızını HD Tune daha iyi gösteriyor.

Bende de aynı HDD var. 200 mb/s okuma 190 mb/s yazma gösteriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam RAM'lere OC yapmadın mı ? Neden 1GHZ gösteriyor. Oyunda da mı böyle.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Adam sistemi kasaya yerleştirirken hdd yi ters taktı sonradan ben düzelttim işlemci fanı da ters intel yazısı ters duruyor

Hocam RAM'lere OC yapmadın mı ? Neden 1GHZ gösteriyor. Oyunda da mı böyle.
hiç ellemedim sorunmu var?

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Adam sistemi kasaya yerleştirirken hdd yi ters taktı sonradan ben düzelttim işlemci fanı da ters intel yazısı ters duruyor

hiç ellemedim sorunmu var?

Oyunda bir deneyin. Msi Afterburner'dan RAM hızını aktif edin.

Görev Yöneticisinden de öğrenebilirsin aslında.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Oyunda bir deneyin. Msi Afterburner'dan RAM hızını aktif edin.

Görev Yöneticisinden de öğrenebilirsin aslında.
anlatabilirmisiniz ne yapacağımı ?

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu arada bilgisayarı yeniden başlattım interneti açması falan filan herşey uzun sürüyor beni delirtiyor
Görev yöneticisine baktığımda hiç bişey açık değilken cpunun %30dan %65 e kadar kullanıldığını gördüm benim cpu neden inatla kendini fazla kullanıyor ?

Hocam sağa doğru biraz daha genişletin.

Gözükmüyor değer.
Desktop Screenshot 2019.08.07 - 12.59.02.54.png

bilgisayarı toplayan arkadaş 2133mhz ram tercih etti bu tarz sistemlerde 3000mhz kullanan bile var

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bu arada bilgisayarı yeniden başlattım interneti açması falan filan herşey uzun sürüyor beni delirtiyor
Görev yöneticisine baktığımda hiç bişey açık değilken cpunun %30dan %65 e kadar kullanıldığını gördüm benim cpu neden inatla kendini fazla kullanıyor ?

Ekli dosyayı görüntüle 76452

bilgisayarı toplayan arkadaş 2133mhz ram tercih etti bu tarz sistemlerde 3000mhz kullanan bile var

Dün dediğim gibi sıfırdan bir format at derim. Her şeyi denedik artık.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Dün dediğim gibi sıfırdan bir format at derim. Her şeyi denedik artık.
Bırak steamdaki gta mta indirmeyi fortniteda bile deli gibi ping var hem takılma hem ping
format atarsam oyun indirmek zorunda kalırım baya ama son çare yani olabilir

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bırak steamdaki gta mta indirmeyi fortniteda bile deli gibi ping var hem takılma hem ping
format atarsam oyun indirmek zorunda kalırım baya ama son çare yani olabilir

Peki normal internet hızında bir düşüş yavaşlık var mı ? Oyun harici kullanım da yani Chrome ile bir site açıcaksın diyelim yavaş mı ?

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Peki normal internet hızında bir düşüş yavaşlık var mı ? Oyun harici kullanım da yani Chrome ile bir site açıcaksın diyelim yavaş mı ?
bilgisayar ilk açıldığında chrome u açarken yavaş açılıyor oyundan çıktıktan sonrada ama chromeda başka bir site açarken fazla sıkıntı olmuyor. Oyunlarda ping bol galiba

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Windows 10'da ki internet sorununu çözüyor güvenilir merak etme ping vs varsa düzenliyor
indirdim açtığımda neden bilmiyorum ama remove yazıyodu soldada installed yazıyodu normalde installed dedikten sonra olurmuş ama bende kurulu gibiydi ben yinede pcyi yeniden başlattım

Bu sonuç yalan yada bende sıkıntı var indirme hızım 3mbps geçmiyor pingimde oyunlarda sanırım 100-150
Bu arada beyaz bir tplink kullanıyorum

Ekli dosyalar

• Desktop Screenshot 2019.08.08 - 00.08.44.18.png
    Desktop Screenshot 2019.08.08 - 00.08.44.18.png
    134.7 KB · Görüntüleme: 248

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
indirdim açtığımda neden bilmiyorum ama remove yazıyodu soldada installed yazıyodu normalde installed dedikten sonra olurmuş ama bende kurulu gibiydi ben yinede pcyi yeniden başlattım

Bu sonuç yalan yada bende sıkıntı var indirme hızım 3mbps geçmiyor pingimde oyunlarda sanırım 100-150
Bu arada beyaz bir tplink kullanıyorum

Hocam bir format atın derim.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Herhangi bir şey indirirken saniyede kaç mb indiriyor,o sonuçların yanlış olma ihtimali yok diye biliyorum.
Ping modeme fazla kablosuz ağ bağlandıysa oluşabilir,bir süreliğine internete sadece bilgisayar ile bağlanın evdeki diğer cihazların internetini kesin bakalım sorun bilgisayardamı emin olalım.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Herhangi bir şey indirirken saniyede kaç mb indiriyor,o sonuçların yanlış olma ihtimali yok diye biliyorum.
Ping modeme fazla kablosuz ağ bağlandıysa oluşabilir,bir süreliğine internete sadece bilgisayar ile bağlanın evdeki diğer cihazların internetini kesin bakalım sorun bilgisayardamı emin olalım.

Windows 10'un bazı sürümlerinde ping sorunu var mesela 1903 sürümünde bu sorun çok fazla ayrıca internet hızı da çok yavaş. Hız testinde değerler çok iyi çıkmış ama arkadaş indirme hızım düşük ve ping var diyordu bu durumda ağa bağlı Wifi olsa bile bu kadar düşme olmaz olsa bile hız testinde belli olurdu. Bana kalırsa ya Windows sürümü ile alakalı bir sorun var ya da arka planda çalışan bir download işlemi var. Windows 10'da telemetri sorunu da vardı o da sebep oluyor olabilir.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Windows 10'un bazı sürümlerinde ping sorunu var mesela 1903 sürümünde bu sorun çok fazla ayrıca internet hızı da çok yavaş. Hız testinde değerler çok iyi çıkmış ama arkadaş indirme hızım düşük ve ping var diyordu bu durumda ağa bağlı Wifi olsa bile bu kadar düşme olmaz olsa bile hız testinde belli olurdu. Bana kalırsa ya Windows sürümü ile alakalı bir sorun var ya da arka planda çalışan bir download işlemi var. Windows 10'da telemetri sorunu da vardı o da sebep oluyor olabilir.
fortnite daki takılmaların videosunu aldım youtube a yüklüyorum.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Hocam kurulu Windows'u kaç aydır kullanıyorsun ? Herhangi bir sistem temizleme programı kullanıyormusun ? Sürücülerin güncel mi ? Oyun modu açık mı kapalı mı ?
Sistemi Temmuz 2018 de topladım ozamandır kullanıyorum. Wise Disk Cleaner kullanıyorum.Ekran kartı driverım güncel. İşlemcide oc yada ekran kartında oyun modu gibi şeyler hiç açmadım.

Hocam kurulu Windows'u kaç aydır kullanıyorsun ? Herhangi bir sistem temizleme programı kullanıyormusun ? Sürücülerin güncel mi ? Oyun modu açık mı kapalı mı ?
Sonunda videoyu yükledim

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Senin sistem de %3 lük bir darboğaz gözüküyor aslında videoda değerlere baktım işlemcin sürekli %100 kullanımda ekran kartını çok az yüke sokuyor yani oyun işlemciye yükleniyor ekran kartına değil. Oyun içi ayarların ne durumda SS atarmısın ? Şuan darboğaz yaşıyorsun.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Senin sistem de %3 lük bir darboğaz gözüküyor aslında videoda değerlere baktım işlemcin sürekli %100 kullanımda ekran kartını çok az yüke sokuyor yani oyun işlemciye yükleniyor ekran kartına değil. Oyun içi ayarların ne durumda SS atarmısın ? Şuan darboğaz yaşıyorsun.

Ayarlar Rastgele Her ayarda nerdeyse aynı performans olacağına eminim bu arada videoya alınca ekstradan takılmalar oldu. Fortnite Screenshot 2019.08.08 - 03.10.00.19.png

Oyunların işlemciyi %100 kullanmasından işlemciye bişey olacak diye korkuyorum artık

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ayarlar Rastgele Her ayarda nerdeyse aynı performans olacağına eminim bu arada videoya alınca ekstradan takılmalar oldu.Ekli dosyayı görüntüle 76494

Oyunların işlemciyi %100 kullanmasından işlemciye bişey olacak diye korkuyorum artık

Senin sorunun kesinlikle çözünürlük ile alakalı başka hiç bir yerde arama. 1366x768 çözünürlükte ekran kartına tam yük bindirmiyor buda işlemciye yansıyor monitörün 1920x1080p olsaydı bu durum yaşanmazdı. Bir ihtimal bütün ayarları destansı yap bir de öyle dene senin ayarları açabildiğin kadar açman lazım ki ekran kartına binsin yük. O sisteme adam akıllı monitör lazım.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Senin sorunun kesinlikle çözünürlük ile alakalı başka hiç bir yerde arama. 1366x768 çözünürlükte ekran kartına tam yük bindirmiyor buda işlemciye yansıyor monitörün 1920x1080p olsaydı bu durum yaşanmazdı. Bir ihtimal bütün ayarları destansı yap bir de öyle dene senin ayarları açabildiğin kadar açman lazım ki ekran kartına binsin yük. O sisteme adam akıllı monitör lazım.
şuan fazla param yok ama monitör bakıyorum öncelikle denemeyi düşünüyorum
Genellikle oyunlarda ayarlar az olunca cpu%80 gpu %40 olur ayarlar artarsa cpu%100 gpu %70 falan oluyor

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
şuan fazla param yok ama monitör bakıyorum öncelikle denemeyi düşünüyorum
Genellikle oyunlarda ayarlar az olunca cpu%80 gpu %40 olur ayarlar artarsa cpu%100 gpu %70 falan oluyor

Tamam dostum sorunun kaynağını bulduk sen en kısa zaman da monitör almaya bak. Birinden bulursan test etmek için de bul dediğim çıkacak. Ekran kartına binmiyor yük o yüzden takılma yaşıyorsun. Fortnite çünkü oyun değil yani o sisteme çerez gelmesi lazım millet o oyunu ikinci el 300-400 TL'lik sistemler de oynuyor.