Oyunlarda ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Selamlar ben normal olarak laptopumda youtube a felan giriyordum sonra oyun oynamak istedim ve oyuna girince sok oldum diger oyunlarada girip baktim ama tum oyunlarda oluyor sorun asagidaki resimdeki gibi normalda oyun oynamazken hic bir problem yok ama oyuna girince bu oluyor
bandicam 2019-07-04 13-10-29-037.jpg

Son düzenleme:

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Dostum hiç bir resim yok, aşağıda resim var demişsin ama belki bir sıkıntı olmuş olabilir tekrar yükler misin?

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Son düzenleme:

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Ekran kartı sürücülerin güncel mi dostum? Bu biraz donanımsal olabilir sadece yazılımsal olarak düşünmemeliyiz. Daha önce ekran kartınla ilgili bir sorun yaşadın mı?

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Ekran kartı sürücülerin güncel mi dostum? Bu biraz donanımsal olabilir sadece yazılımsal olarak düşünmemeliyiz. Daha önce ekran kartınla ilgili bir sorun yaşadın mı?
ekran kartim guncel sorunda yasamadim

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Sadece bazı oyunlarda mı böyle oluyor? Aynı oyunlarda daha önce böyle sorunlar yaşadınız mı? Daha önce hiç oynamadığınız veya oynarken hiçbir sıkıntı rastlamadığınız bir oyunda dener misiniz?

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Sadece bazı oyunlarda mı böyle oluyor? Aynı oyunlarda daha önce böyle sorunlar yaşadınız mı? Daha önce hiç oynamadığınız veya oynarken hiçbir sıkıntı rastlamadığınız bir oyunda dener misiniz?
tum oyunlarda boyle oluyor once hic bir oyunda boyle olmuyordu hic bir skinti yasamadigim oyunlarda da denedim durum ayni.Belki ekran hasar almisdir diyicemde o zaman ne den yalniz oyunlarda boyle oluyor ki

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Peki kısa bir süre içerisinde herhangi bir büyük güncelleme, BIOS Update vs. gerçekleştirdin mi? Yani durduk yere böyle olur mu onu anlamamız gerekiyor. Eğer hiç bir büyük işlem falan yapmadıysan mutlaka bir şey olmuştur. Durduk yere böyle olacağını zannetmiyorum.

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Peki kısa bir süre içerisinde herhangi bir büyük güncelleme, BIOS Update vs. gerçekleştirdin mi? Yani durduk yere böyle olur mu onu anlamamız gerekiyor. Eğer hiç bir büyük işlem falan yapmadıysan mutlaka bir şey olmuştur. Durduk yere böyle olacağını zannetmiyorum.
hicbir buyuk islem felan yapmadim notebook u acdim hersey normal oyunlara giriyorum boyle oluyor.Anlamadigim yalniz oyun oldugu yerler boyle asagidaki resimdekini soyluyorum masaustu normal oyunu pencere moduna alip ekranin bir kismina yerlestirdim ve sonuc bu oyunda problem var ama ekran normal
bandicam 2019-07-04 14-54-40-340.jpg

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
ekran kartın gidiciyim sinyali veriyor bilgine ! (=
masaüstünü beyaz yap görünecektir (=

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
hicbir buyuk islem felan yapmadim notebook u acdim hersey normal oyunlara giriyorum boyle oluyor.Anlamadigim yalniz oyun oldugu yerler boyle asagidaki resimdekini soyluyorum masaustu normal oyunu pencere moduna alip ekranin bir kismina yerlestirdim ve sonuc bu oyunda problem var ama ekran normal
Ekli dosyayı görüntüle 74239
simdi resime dosyalardan baktim tum ekran sorunlu anlamiyorum bu ne!
Mesaj otomatik birleştirildi:

deniyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

masaustunu beyaz yaparken beyaz resmi sorunlu masaustu resmi yaptim masaustu sorunsuz bunun sebebi ne olabilir

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
dediğm gibi ekran kartın aşırı ısınma kaynaklı gidiciyim moduna girmiş,normal masaüstünde dahili grafik kartını kullanıyordur ama oyun için harici olan da yapıyorsa anla ki harici olan sorun vermeye devam edecek en sonunda da o görünen şeyler dahada büyüyecek (=

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Ekran kartında donanımsal hatalar olabilir. Yavaştan ömrü kısalıyor bilginize.

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
sorunu kismen cozdum diyebilirm notebook da 2 tane ekran karti vardi biri nvidia geforce gt 620m digeri ise intel hd graphics 300 once intel ekran kartini devre disi biraktik sorunu cozuldu ama oyunlara girmedi sonra intlei etkinlestirip nvidia yi devre disi birakdim sorun ortadan kalkti ve oyunlara gire biliyorum fakat bazi oyunlarda kasma yasayacagim herkese tesekkurler

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
sorunun kaynagini da buldum sanirim benim adaptor sorunluydu sarjda touchpad ve mouse felan calismiyordu bazen adaptorden ses felan geliyordu sanirim adaptor icerden ekrankartini bozmus