Oyunlarda Ekran Ortalama oluyor

Bu konuyu okuyanlar

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben şimdi asus k53s dizüstü pcde oyunlarımı oynarken bilgisayardaki ekran böyle oluyor
2ucm1.png

ben internette araştırdım nvidia ati gibi ekran programlarında ayarlar varmış ama benim nvidia sürümü daha azmı çokmu o şeyler yoktu nvidia böyle
2uzyx.jpg

ekranımı nasıl düzeltebilirim

--- Mesaj Güncellendi ---

bilgisayar özellikleri:
2v018.jpg

ya nolursunuz bir yardım edin bana

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ekran kartıyla ilgili ayrıntılı bilgi verirsen yardımcı oluruz.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
oyunlar yassi monitorleri desteklemiyo herzaman .
monitorden widescreen secenegi olacak biyerlerde onu secmen gerekiyo.

okiva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum merhaba bende bu sorunla karşılaştım çözümü bulduğum sayfayı aradım ama bulamadım nette şuan resimli anlatım yapamıcam o yüzden.. intel ekran kartı vardır büyük ihtimal ana kullanımda ayarları ondan yapıyoruz çünkü nvidia denetim paneli buna izin vermiyor.
şimdi sırasıyla şunları yapıcaz

1. masaüstüne sağ tuşla tıklayıp ekran çözünürlük ayarlarına giriyoruz.

2. ekran çözünürlüğünü 1024 * 768 yapıp uyguluyoruz ve ayarları sakla diyoruz.

3. orda gelişmiş ayarlar diye küçük bi tuş var ona tıklıyoruz.

4. orda intel denetim sekmesine geliyoruz

5. ölçeklendirmeden tam ekran ölçeklendir i seçiyoruz ve tamam diyoruz.

6. ekran çözünürlüğümüzü geri eski haline geitirip uygula diyoruz sorunumuz çözülmüştür.

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
dostum merhaba bende bu sorunla karşılaştım çözümü bulduğum sayfayı aradım ama bulamadım nette şuan resimli anlatım yapamıcam o yüzden.. intel ekran kartı vardır büyük ihtimal ana kullanımda ayarları ondan yapıyoruz çünkü nvidia denetim paneli buna izin vermiyor.
şimdi sırasıyla şunları yapıcaz

1. masaüstüne sağ tuşla tıklayıp ekran çözünürlük ayarlarına giriyoruz.

2. ekran çözünürlüğünü 1024 * 768 yapıp uyguluyoruz ve ayarları sakla diyoruz.

3. orda gelişmiş ayarlar diye küçük bi tuş var ona tıklıyoruz.

4. orda intel denetim sekmesine geliyoruz

5. ölçeklendirmeden tam ekran ölçeklendir i seçiyoruz ve tamam diyoruz.

6. ekran çözünürlüğümüzü geri eski haline geitirip uygula diyoruz sorunumuz çözülmüştür.

allah senden razı olsun yüce insan allah ne ihtiyacın varsa gidersin

okiva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saol kardeşim amin Allah senden de razı olsun yardım edebildiysek ne mutlu bize. çözüldü şuan demi bi problem yok?

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
allah senden razı olsun yüce insan allah ne ihtiyacın varsa gidersin
yanlış anlama ama sorunun çözülmemiş.sadece çözüldüğü süsü verilmiş :) senin bilgisayarının ortalama değeri 5,2 . yani senin bilgisayarın oldukça iyi.sen oyunları 1024x768 oynayacaksan hiç o bilgisayarı kullanma bile.

gelelim sorununa.büyük bir ihtimalle senin bilgisayarın grafik kartını otomatik değiştirmiyor.yani senin 2 ekran kartın var.birisi işlemcinin üzerinde, diğeri nvidia.işlemcinin üzerindeki performanssızdır.senin yapman gereken nvidia denetimlerinden kullanacağın ekran kartını seçmen.böylece istediğin oynu güzel bir çözünürlükle oynayabilirsin.

okiva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yanlış anlama ama sorunun çözülmemiş.sadece çözüldüğü süsü verilmiş :) senin bilgisayarının ortalama değeri 5,2 . yani senin bilgisayarın oldukça iyi.sen oyunları 1024x768 oynayacaksan hiç o bilgisayarı kullanma bile.

gelelim sorununa.büyük bir ihtimalle senin bilgisayarın grafik kartını otomatik değiştirmiyor.yani senin 2 ekran kartın var.birisi işlemcinin üzerinde, diğeri nvidia.işlemcinin üzerindeki performanssızdır.senin yapman gereken nvidia denetimlerinden kullanacağın ekran kartını seçmen.böylece istediğin oynu güzel bir çözünürlükle oynayabilirsin.

estağfurullah hocam yanlış anlamam tabiki affına sığınarak şunu anlatayım,
çok araştırdım bu sorunu ve çözümlerin nerdeyse hepsini denedim,
bu ayarları yapmadan nvidia ekran kartını seçmek sorunu çözmüyor malesef,
ama bu ayarları yapıp yine nvidia ekran kartını seçerek, nvidia ekran kartında oyun tam ekran oynanabiliyor,
zaten bütün oyunlarda yapmıyor genellikle eski oyunlarda ve cs de bildiğim kadarıyla bu problem mevcut,
yeni oyunlarda direk olarak full ekran çözünürlüğünde oynanabiliyor..

Teşekkürler, Saygılar..

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
hayır soun gerçekten çözüldü grafiklerimde güzel sorun yok

peki dediklerini nasıl yapacağım nvidiada nasıl ekran kartı seçerim hangisini seçmeliyim ekran kartı otomatik değişmiyor demen sanıım doruydu bizim görkem diye bir arkadaş var oyuna girince(ilk oyun yüklediğimde)demişti senin ekran kartın otomatik değişmiyor bana biraz açıklarmısın

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
HD3000 graphics barındıran " i " serisi işlemcilerin çıkmasıyla meydana gelen bu sorun yeterince insanın canını sıktı... Çözümü ise alakasız bir yerden gerçekleşiyor... Fakat oyunu açmadan önce oyunun Intel HD graphics ile açılması için ayarlama yapın... Daha sonra 1366x768 olan ekran çözünürlüğünüzü 1360x768 olarak ayarlayın... Tam Ekran Ölçeklendir seçeneği otomatik olarak devreye girecektir, girmiyorsa elle ayarlayın Uygula diyerek işlemi tamamladıktan sonra oyunu bir defaya mahsus olarak başlatın... Oyunun tam ekran olarak açıldığını göreceksiniz... Oyunu tam ekrana yaydık sıra geldi değiştirdiğimiz ayarları eski haline getirmeye... Fakat bundan önce tavsiyem hazır çözünürlük ayarlarını da yapmışken (1360x768 ayarlıyken) Önce oyundan çıkıp sonra ekran kartı seçimini nVidia olarak değiştirin... Ayarı uygulayıp nVidia ile de oyuna girdikten sonra (tam ekran olduğunu göreceksiniz) oyunu kapatın... Ekran çözünürlüğünüzü eski haline getirebilirsiniz 1366x768... Artık 2 ekran kartı da (HD3000 + nVidia) oyunları tam ekran açacaktır... 1024x768 zorunluluğu yoktur... 1024x768' düzelmesinin sebebi de Tam Ekran Ölçeklendir seçeneğini aktive etmesidir, aynı işi 1360x768 çözünürlükte de yapabiliyorsunuz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar oyunlarım tam ekran açılmıyor bilgisayarım donuyor ekran kartım nvidia geforce 9500gt güncellemeden sonra oyunlarım tam ekran olmuyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler