Oyunlarda dalgalanma ve kasadan gelen ses.

Bu konuyu okuyanlar

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
arkadaşlar lütfen yardimci olun yeni sistem topladim
rtx 2080 super
asus tof z390 anakart
i9 9900ks
750w xigmatek silver guç kaynagi
32 gb ram
monitor asus rog pg279q 165 hertz 2k
sorunum oyunlarda dalgalanma ve anamenude kasadan bir ses gelmeye başliyor sesin takip ettim sanirim tam emin degilim ekran kartindan geliyor. oyunlarda dalgalanma var. gsync kapadim actim hertz dusurdum kabloyun kalitelisiyle degiştirdim
ama kesinlikle cozemedim oyunlarda yatay bi dalgalanma ve kasadan sadece oyunda cikan bir ses yardimci olursaniz sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

rtx 2080 super
asus tof z390 anakart
i9 9900ks
32 gb ram
sorunum oyunlarda dalgalanma ve anamenude kasadan bir ses gelmeye başliyor sesin takip ettim sanirim tam emin degilim ekran kartindan geliyor. oyunlarda dalgalanma var. gsync kapadim actim hertz dusurdum kabloyun kalitelisiyle degiştirdim
ama kesinlikle cozemedim oyunlarda yatay bi dalgalanma ve kasadan sadece oyunda cikan bir ses yardimci olursaniz sevinirim
monitor ve guc kayanigm 4 senelik diger malzemelerin yeni

Son düzenleme:

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Aynı soruyu birkaç gün önce de sormuştunuz galiba. Dalgalanmayı gösteren bir video ve ses paylaşmanız mümkün mü? Anakartın bütün güncellemeleri yüklü mü (bios vs)?

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Aynı soruyu birkaç gün önce de sormuştunuz galiba. Dalgalanmayı gösteren bir video ve ses paylaşmanız mümkün mü? Anakartın bütün güncellemeleri yüklü mü (bios vs)?
butu. guncelleneler yüklü

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartı bobinleri veya fanı ötüyor olabilir. Yan kapağı açıp,kulağını iyice yaklaştırmalısın.

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Nasıl bir dalgalanma? Bunları görmek lazım. Mümkünse ekran kartını söküp anakartın üzerindeki hdmi çıkışından görüntü almayı deneyin. Belki güç kaynağı yetersiz kalıyor.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
psudan ses geliyor elektrik sesi gibi bir ses

wicherda ekran kartinda ses geliyor ama rdr2 de ses yok şuan farkettkm psudan cizirti sesi geliyor. sanki elektrik kaçagi varmiş gibi

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
psudan ses geliyor elektrik sesi gibi bir ses
Yetersiz geliyor, ya da kondansatörleri şişmiştir. Ekran kartını çıkartıp, onboard ekran kartını deneyin. Yine dalgalanma olursa, güç kaynağının değiştirilmesi gerekir. Bu ekran kartı için 600 w güç kaynağı gerektiğini okumuştum.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
psu dan ses gelmeye devam ediyor pc açinca

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
busefer ciriti anakart veya islemciden cikmaya başladi ama yakinlaşmadan duyulmuyor

benim sisteme kaç watt gider

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Elinizde kalmadan çaresine bakmanız iyi olur. O kadar para harcamışsınız. Paranız boşa gitmesin. 750W işinizi görür herhalde. Bu sitede hesaplama yapılabiliyor. Seasonic, Corsair, Be Quiet markalarına bakabilirsiniz. Fsp markasına da iyi diyorlar, fakat bilmiyorum.

Son düzenleme:

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Elinizde kalmadan çaresine bakmanız iyi olur. O kadar para harcamışsınız. Paranız boşa gitmesin. 750W işinizi görür herhalde. Bu sitede hesaplama yapılabiliyor. Seasonic, Corsair, Be Quiet markalarına bakabilirsiniz. Fsp markasına da iyi diyorlar, fakat bilmiyorum.
teşekürler peki boyle kullanmaya devam etsem ileride degiştirsem sisteme zarari varmidir

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
teşekürler peki boyle kullanmaya devam etsem ileride degiştirsem sisteme zarari varmidir

PSU işi şakaya gelmez eğer sorun PSU'da ise mümkün olduğunca hemen değişmesi lazım. İleri de sistemi komple kullanılmayacak hale getirebilir. Marka önerisi olarak ise Evga, Cougar, Corsair, High Power öneririm.

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Müsait olmadığınız için yenileme durumunuz yoksa bir şey diyemem; ama fazla vakit kaybetmeden çaresine bakın. Fazla güç harcıyorsa, kabloların yanma riski de var. Sigorta atmazsa, sonrasını düşünemiyorum.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Coil wine bobin sesi geliyor olabilir ve güç yetmediğinden kaynaklı dalgalanma yapabilir. Ses eğer hareket ediyorsa başka yerlerdende geliyor dediğin için vida ile tuturullmuş ne varsa vidalarını üstünden geç ve son tavsiyede binanın topraklamasını sağlam olduğuna emin olun, tavsiyem odur ki en azından bir ups kullan o sistemi daha iyi izole eder.

busefer ciriti anakart veya islemciden cikmaya başladi ama yakinlaşmadan duyulmuyor

benim sisteme kaç watt gider

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
bana 1000tl butceyle powersuppley onerirmisiniz

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
e.kartı yaklaşık, 250 watt, işlemci full yükte 250 watta yakın çekiyor. Oyunda biraz daha az olsa bile.
Böylesine bi pc için kaliteli bi 850 watt şart.12 voltu ucu ucuna yeten ,650-750 watt lık powerlere bakınmayın.
Bi powerin emniyet katsayısı denilen bi şey de vardır.Fazla da bekletmeyin. Poweriniz gümlerse,beraberinde bi kaç parçayıda götürebilir.

Corsair 850W RM Series RM850 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

SilverStone 850W Strider Serisi 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

Aerocool 1200W KCAS Serisi 80+ Bronz Yarı Modüler Güç Kaynağı

High Power 1200W Astro GD Serisi

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hocam maşallah Allah daha çok versin ama sizin de paranız hiç bitmiyor galiba :) Geçen gün SSD için konu açmıştınız yine pahalı bir M.2 SSD almıştınız hatta. Sisteminiz ise hatırı sayılır bir sistem. Bence 1.000₺ verip PSU alma. Aşağıda ki linklerini verdiklerim güzel ve kaliteli PSU'lardır. İçine sineni al gitsin.

COUGAR CGR-BX-850 CMX 850W 80PLUS BRONZ GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da - Aynı PSU'nun 700W olanını kullanıyorum bu arada.

atakaneryigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rtx 2080 super
asus tof z390 anakart
i9 9900ks
32 gb ram

monitor ve guc kayanigm 4 senelik diger malzemelerin yeni
merhaba oyunlarda dalgalanma sorununu yaşıyorum ben de yırtılma gibi mouse hareket ettirdikçe. Sorunu çözebildiniz mi?

Son mesajlar