Oyunlarda CPU Önceliği Hep Low.

Bu konuyu okuyanlar

Hüseyin Yalçın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve oyunlarımda yeni yaşadığım bir sorunu çözemedim sayısız forum araştırdım ama nafile ve buraya yazmak istedim.Sorunum tüm oyunlarımda cpu önceliğinin otomatik olarak low(düşük)'a çekilmesi.Önceliği normal e veya high a çeksemde oyuna geçiş yapıp kontrol ettiğimde tekrar low a dönüyor ve bu durum aşırı cpu ve ram kullanıma yöneltiyor ve ısındırıyor.

Sistemim:
i7-5500U
Gt840m
8Gig Ddr3
win 8.1 enterprise
Laptop Asus K555LN

Oynadığım oyunlar:
Witcher 3,elder scrolls online,payday2,cod bo3,hitman absolution,sniper elite 3,fallout4,gtav,crysis3,madmax bu tür boyutu yüksek oyunlar ama daha öncesinde bu sorun yoktu.ek olarak driver booster3,smart defrag,ccleaner,adw cleaner kullanıyorum . driverlerim tamamıyla güncel.Yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaslar.

Bil_Berk

Asistan
Reaksiyon puanı
30
öncelik derken kastınız nedir?

---- Mesajlar birleştirildi ----

ve sorununuz cpu GHZ sinin düşük olması mı ?

siz pc hızlansın diye ccleaner gibi uygulamalr kullanıyorsunuz fakat bu uygulamalar pc nizi ilk yüklemede hızlı gösterir ama sonra pc yavaşlar, ram temizleme özelliğine gelince ram temizlemek yerine uygulamanın kendi temizlenen ramden daha çok ram harcıyor tezmileme programlarını silmenizi öneririm öncelikle zaten sistemininz iyi hiç temizleme uygulamsına ihtiyacınız yok

ayrıca kaç yıldır-aydır bakımı yapılmadı ? ve ısınma durumu nedir?

Son düzenleme: