oyunlarda ani fps düşüşü alıyorum sistemim yeterli olmasına rağmen

Bu konuyu okuyanlar

Sercan0634

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ram: 8gb
işlemci: intel core i36098p
ekran kartı :asus gtx 750 ti strix
anakart: MSI H110M GAMING Intel H110

fortnite oynarken bi anda fps 30 lara iniyo bide en fazla 130 lara çıkıyo en düşük ayarlarda oynamama rağmen en az 100 fps almam gerekmiyormu sizce yardım ederseniz sevinirim daha yeniyim yanlış konu açtıysam kusura bakmayın

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Ram miktarından kaynaklı bence.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Düşüş kaç saniye sürüyor o önemli. Anlık 2-3 saniye süresince düşüyorsa büyük ihtimalle RAM kaynaklıdır. RAM olayı bilgisayardaki diğer programlar ile de alakalı olduğu için aynı veya benzer sistem karşılaştırılması yapmak doğru olmaz.

Sercan0634

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşüş kaç saniye sürüyor o önemli. Anlık 2-3 saniye süresince düşüyorsa büyük ihtimalle RAM kaynaklıdır. RAM olayı bilgisayardaki diğer programlar ile de alakalı olduğu için aynı veya benzer sistem karşılaştırılması yapmak doğru olmaz.
Ben soruyu biraz yanlış sormuşum kusura bakmayın ani fps düşüşü oyundan kaynaklıymış galiba ama benim sorum sizce en az 100 fps almam gerekmiyormu

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Ben soruyu biraz yanlış sormuşum kusura bakmayın ani fps düşüşü oyundan kaynaklıymış galiba ama benim sorum sizce en az 100 fps almam gerekmiyormu
8GB ram yetmiyor bende kullanıyorum en yakın zamanda 8x2 yaparsan sorun çözülür.

Sercan0634

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8GB ram yetmiyor bende kullanıyorum en yakın zamanda 8x2 yaparsan sorun çözülür.
Valla ben hala ramle alakası olmadığını düşünüyorum bide bende tv ekranı bağlı hdmı ile ondanda kaynaklanabilirmi oyunun gereksinimlerinde 8 gb yeterli bide en düşükte oynuyorum ekrandan yapabilirmi sizce

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Valla ben hala ramle alakası olmadığını düşünüyorum bide bende tv ekranı bağlı hdmı ile ondanda kaynaklanabilirmi oyunun gereksinimlerinde 8 gb yeterli bide en düşükte oynuyorum ekrandan yapabilirmi sizce
İş keşke oyun gereksinimi ile bitse.

Sercan0634

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sisteminde virüs,trojan ve malware olabilir.Bilgisayarına format at.
Bende ondan şüpheleniyorum ama 2 yıldır kaspersky internet security kullanmaktayım bir hafta önce süresi bitti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende ram le alakalı bi sorun olmadığını düşünüyorum Windows la alakalı bi sorun olabilirmi kayıt defteri ile falan bi ara oyunun kayıt defteri ile oynamıştım

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bende ondan şüpheleniyorum ama 2 yıldır kaspersky internet security kullanmaktayım bir hafta önce süresi bitti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende ram le alakalı bi sorun olmadığını düşünüyorum Windows la alakalı bi sorun olabilirmi kayıt defteri ile falan bi ara oyunun kayıt defteri ile oynamıştım
Biraz komik olacak ama format at ayarlarıyla falan oynamışsın virüs olma riskide var temiz kurulum iyidir.

Sercan0634

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz komik olacak ama format at ayarlarıyla falan oynamışsın virüs olma riskide var temiz kurulum iyidir.
aynen ama windows 10 formatı hiç atmadım internetten bakarak atabilirmiyim bide cd orjinal bunda kodu falan nerde yazıyo zarf gibi birşeyin içinde cd tam bakmadımda içine acaba ordamı yazıyo hiç atmadığım için korkuyorum biraz