Oyunlarda 0 FPS Sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar;

Elimde HP Pavilion 15 AMD A10-7300+Radeon 6 laptop mevcut...
Laptop'um da ne denediysem olmadı, yeniden sıfır format attım yine olmadı.
Sorun şu ki;
Laptop normal kullanımda iş görüyor fakat, düşük sistem gereksinimli LOL, CS:GO vb oyunlara girince oyun yükleniyor 00 FPS oluyor, takılıp kalıyor, cs de yüklenmiyor takılıyor, hiç bir şekilde düzelmedi bu sorun, eski kötü laptoplar bile oyunları açarken düşük ayarda, bunda açılıp 00 fps olarak donması bana çok saçma geldi, tekrar bağlantı kuruluyor yazına aldanıp internette sorun olduğunu düşünmeyin, farklı internetler ve ethernet ile bağlayıp ta denedim. İnternetten araştırdığımda bu sorunu bir sürü kişi yaşıyormuş lakin bir türlü çözüm bulamadım, yardımcı olabilir misiniz,

Bilgisayar özellikleri:
-Windows 10 64 bit işletim sistemi
-Amd a10 7300 APU (R6)
-8 GB Ram
-1 TB HDD

Ekli dosyalar

• InkedWhatsApp Image 2019-01-29 at 11.44.11_LI.jpg
    InkedWhatsApp Image 2019-01-29 at 11.44.11_LI.jpg
    80.7 KB · Görüntüleme: 857
  • WhatsApp Image 2019-01-30 at 15.13.43.jpeg
    WhatsApp Image 2019-01-30 at 15.13.43.jpeg
    85.4 KB · Görüntüleme: 832
Reaksiyon puanı
40
dostum lolde oyun başlar başlamaz mı böyle oluyor ? sürekli mi oluyor arada bir mi

Reaksiyon puanı
40
online olmayan bir oyun mevcutmu elinizde onuda denermisiniz oynayabiliyor musunuz.Eğer onda sıkıntı yoksa bunlarda sadece varsa.Dememkki sizin ağ trafiginizde sıkınıt var bunlara izin vermiyor.Ona göre çözüm yapıcaz.Başka bir oyun varsa bi deneyin soru işaretlerini silelim

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
online olmayan bir oyun mevcutmu elinizde onuda denermisiniz oynayabiliyor musunuz.Eğer onda sıkıntı yoksa bunlarda sadece varsa.Dememkki sizin ağ trafiginizde sıkınıt var bunlara izin vermiyor.Ona göre çözüm yapıcaz.Başka bir oyun varsa bi deneyin soru işaretlerini silelim
Evet Fifa 2007 yüklü bilgisayarda, onda sorunsuz oynayabiliyorum nedense. Ama mesela Fifa 2009 indirdiğimde ise çok kasıyor, kaldırmıyor demek ki, ama yinede açılıyor. Nasıl çözebiliriz bu durumu?

Reaksiyon puanı
40
bi önce sunları deneyelim de. SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo.exe cs nin kısayolu değilde burdakine gir sağ tıkla uyumluluktaki tüm tikleri kaldır.yönetici olarak çalıştırda varsa onuda kaldır.steamdan cs go başlatmak seçeneklerine şu koduda ekle cl_disablehtmlmotd 1 . sırayla deneyelim.Bu sırada çalışan bir antivirüs programın varmı ? varsa gerçek zamanlı korumasını ve ağ korumaısnı devre dışı bırak.

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bi önce sunları deneyelim de. SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo.exe cs nin kısayolu değilde burdakine gir sağ tıkla uyumluluktaki tüm tikleri kaldır.yönetici olarak çalıştırda varsa onuda kaldır.steamdan cs go başlatmak seçeneklerine şu koduda ekle cl_disablehtmlmotd 1 . sırayla deneyelim.Bu sırada çalışan bir antivirüs programın varmı ? varsa gerçek zamanlı korumasını ve ağ korumaısnı devre dışı bırak.
Antivirüs yok, cs çok önemli değil şuanda, lol üzerinden ilerlersek daha iyi olur

Reaksiyon puanı
40
tm aynı ayarı onada yap uyumluluk ve yönetici olarak çalıştırı kapat.net framework ün son sürümü yüklü olduğundan emin ol

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tm aynı ayarı onada yap uyumluluk ve yönetici olarak çalıştırı kapat.net framework ün son sürümü yüklü olduğundan emin ol
Uyumluluk kısmınında zaten tiklerin hiçbiri seçili değildi, uyumluluk sistemi için seçili sistem windows 8 olarak gözüküyordu, değiştirmek için baktığımda ise windows 10 gözükmüyordu, eskiden windows 8 di laptop, yeni windows 10 format attım, acaba onunla alakalı olabilir mi? Değişen birşey olmadı çünkü

Reaksiyon puanı
40
yeni windows 10 format attıysan güncellemelerin hepsini yap dostum.Sana kesin su yüzden oluyor diyemem.Çünkü bir çok sebebi olabilir.Deneye deneye bulucaz.Windowsun güncellemerini tamamla

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yeni windows 10 format attıysan güncellemelerin hepsini yap dostum.Sana kesin su yüzden oluyor diyemem.Çünkü bir çok sebebi olabilir.Deneye deneye bulucaz.Windowsun güncellemerini tamamla
Şuanda cs de aynı olayı denedim, yine aynı sorun devam etti,oyuna girince kasmaya başlayıp donuyor hatta donduktan sonra çalışmayı durdurdu diyor, güncelleme yok şuanda yeni, her şey güncel durumda.

Bilgisayar işlemci ghz olarak düşük çalışıyor, 1.90 oldukça az, aynı zamanda 8 gb ram de kullanılabilir 6 küsür diyor. Belki bunlardan dolayıda kaynaklı olabilir.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    32.7 KB · Görüntüleme: 722
Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
40
pc boştayken düşük olur zaten . oyun vs. oynarken kendi yükselir o.hep aynı değerde klmaz yani işlemci hızı.

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
pc boştayken düşük olur zaten . oyun vs. oynarken kendi yükselir o.hep aynı değerde klmaz yani işlemci hızı.
Biliyorum dostum, boşta çalışma hızı oldukça düşük, birde bu laptop'um ekran kartsız olduğu, içinde APU sistem olduğu için belkide yeterli ram kullanamadığından kaynaklı olarak belkide oyunlarda kasıyor ve açmıyordur, baksana 7 gb kullanılabilir demekte, 1 gb kullanıyorsa ekrana, oyunda yetersiz kalacaktır. Çözümün var mı ?

Reaksiyon puanı
40
yok bne mesajı attıktan sonra senın foto yüklenmiş işlemci hızın maximum 1.9 senın ondan daha yukarı cıkmaz.

Reaksiyon puanı
40
dostum dc adresini bana pm at girip ordan bakayım.Birsürü ihtimal var tek tek böyle uzun sürcek

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
En son ne zaman sıfırdan kurulum yaptınız? Güzel bir format sonrası driver booster uygulamasıyla güncelleme yapabilirsiniz. Hatta uygulamayı şimdi deneyin güncel olmayan yada eksik-yanlış yüklenmiş bir sürücü olabilir.

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
En son ne zaman sıfırdan kurulum yaptınız? Güzel bir format sonrası driver booster uygulamasıyla güncelleme yapabilirsiniz. Hatta uygulamayı şimdi deneyin güncel olmayan yada eksik-yanlış yüklenmiş bir sürücü olabilir.
Sorunsuz format atıldı dostum, şuan güncel her driver, kontrol sağladım, başka bir nedeni var ama, deniyorum bakalım...

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Malesef o tarz notebooklar da problem var ekran kartını bilgisayar tanımıyor, işlemci üzerindeki grafik birimini kullanıyor buda oyunda yetersiz kalıyor, oyun amacınız varsa günlük kullanım yapmayacaksanız satmanızı öneririm.

BarooX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim kullandığım pc'de böyle bir sıkıntı yoktu.Geçen gün pc dondu klavye dondu.Ekran vardı ama klavye dondu daha önceden de yaşamıştım pc'yi kapattım, açılırken sorun yaşandı düzeltiyor tarzı siyah ekran muhabbetleri sonra açıldı ve son zamanlarda yapılmış bazı güncellemeleri ve son yüklenenleri sildik bunlar yüzünden olmuş olabilir tarzı bir uyarı verdi.Büyük ihtimal ondan kaynaklı acaba ne yapmamız lazım :/

oguzhanhosca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir windows güncellemesi yüklenirken donmuş ve eksik kalmış olabilir, temiz bir format atmanı/attırmanı öneririm.

sylold16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;

Elimde HP Pavilion 15 AMD A10-7300+Radeon 6 laptop mevcut...
Laptop'um da ne denediysem olmadı, yeniden sıfır format attım yine olmadı.
Sorun şu ki;
Laptop normal kullanımda iş görüyor fakat, düşük sistem gereksinimli LOL, CS:GO vb oyunlara girince oyun yükleniyor 00 FPS oluyor, takılıp kalıyor, cs de yüklenmiyor takılıyor, hiç bir şekilde düzelmedi bu sorun, eski kötü laptoplar bile oyunları açarken düşük ayarda, bunda açılıp 00 fps olarak donması bana çok saçma geldi, tekrar bağlantı kuruluyor yazına aldanıp internette sorun olduğunu düşünmeyin, farklı internetler ve ethernet ile bağlayıp ta denedim. İnternetten araştırdığımda bu sorunu bir sürü kişi yaşıyormuş lakin bir türlü çözüm bulamadım, yardımcı olabilir misiniz,

Bilgisayar özellikleri:
-Windows 10 64 bit işletim sistemi
-Amd a10 7300 APU (R6)
-8 GB Ram
-1 TB HDD
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka benimde aynısı laptop toshıba windows 10 du hep zaten ama zula fln oynuyodum 1 kere bile fps fln sıkıntı yapmadı sadece lolde oldu bu oyun lobisine geç girdi bağlanıyor yazdı fps 0 dı oyunda düzeldi 1 tane olduğum yerde skill tuşu mesela q ye bastığın gibi 0 fps oluyor tekrardan çekilmez bişi bi çözüm yolu yok mu ya