Oyuncu Masaüstü Bilgisayarı Toplamak [8000TL]

Bu konuyu okuyanlar

robotcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakartı X470 cipsetli secmemin esas nedeni O.C. için değil ki. Yeni Ryzen islemciler ile birlikte gelen ne kadar özellik varsa Bunlar yeni anakartlar ile birlikte uyum gösteriyor. Bununla ilgili bir yazı yazmıştım. Oradaki bütün iyileştirmeler yeni arkadaşlar ile birlikte geliyor. Kasa olarak yeterince geniş ve soğutma olarak iyi olduğu sürece istediğiniz modeli alabilirsiniz ama Dark markasını çok önermem. Benim seçtiğim PSU gerçekten çok kaliteli 5 yıl garantinin yani sıra Thermaltake. Tıkırtı olmaz merak etmeyin. Ayrıca benim seçmiş olduğum kasada PSU yukarıda olduğu için PSU nun RGB si kasaya yansıyor. Monitör olarak genelde bu fiyat bandında AOC ve Viewsonic öneririm. Bu firmalar uzman monitör üreticileridir.

Bahsettiğim konunun linki: https://forum.shiftdelete.net/threads/yeni-nesil-ryzen-islemciler-neler-vaat-ediyor.552084/

Tamam anladım o zaman Gigabyte AX370 Gaming 3 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 ATX Anakart yerine sizin önerdiğiniz x470 tercihini yapacağım zaten arada 100lira fark var.
Kasayı beğenmeme nedenim aslında PSU'nun yukarıda olması çünkü herkes yukarıda olursa soğumaya engel oldugu kanaatında bende öyle düşünüyorum. O yüzdende sizin önerdiğiniz PSU nun RPB si etkisiz kalıyor benim istediğim kasalarda o yüzden demiştim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Tamam anladım o zaman Gigabyte AX370 Gaming 3 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 ATX Anakart yerine sizin önerdiğiniz x470 tercihini yapacağım zaten arada 100lira fark var.
Kasayı beğenmeme nedenim aslında PSU'nun yukarıda olması çünkü herkes yukarıda olursa soğumaya engel oldugu kanaatında bende öyle düşünüyorum. O yüzdende sizin önerdiğiniz PSU nun RPB si etkisiz kalıyor benim istediğim kasalarda o yüzden demiştim.
Youtube da donanımarsivi adlı kanalın 6750 TL ye topladığı sisteme bir göz at derim. Orada da aynı kasa mevcut bence gayet iyi. Soğutma konusunda sıkıntı olmaz merak etme. Kasanın altında fan takabilecegin kısımlar var.

robotcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Youtube da donanımarsivi adlı kanalın 6750 TL ye topladığı sisteme bir göz at derim. Orada da aynı kasa mevcut bence gayet iyi. Soğutma konusunda sıkıntı olmaz merak etme. Kasanın altında fan takabilecegin kısımlar var.

Evet o kanalı takip ediyorum ama sponsorlu olduğu için fazla ciddiye almıyorum sonuçta oda oradan para kazanıyor. Neyse hocam teşekkür ederim yardımların için

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Evet o kanalı takip ediyorum ama sponsorlu olduğu için fazla ciddiye almıyorum sonuçta oda oradan para kazanıyor. Neyse hocam teşekkür ederim yardımların için
Rica ederim :) Sponsor olmadan bu işler kolay kolay yürümez ve bu piyasada ayakta kalamazsın. Gerçeğe yakın şeyler anlatan nadir kanallardan birisi(Her ürün için olmasada). Bazı videoları ciddi anlamda çok iyi imkanlar sunuyor.

robotcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Rica ederim :) Sponsor olmadan bu işler kolay kolay yürümez ve bu piyasada ayakta kalamazsın. Gerçeğe yakın şeyler anlatan nadir kanallardan birisi(Her ürün için olmasada). Bazı videoları ciddi anlamda çok iyi imkanlar sunuyor.

Sizde haklısınız, keşke başka arkadaşlarda yazsaydı toplu fikir birliği oluştururduk :)

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Full hd için gtx1080 pahalı bir zevk.
Yayın yapacaksan ekran kartını 1070 e düşürüp işlemciyi 2700x yapmanı tavsiye ederim.

robotcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Full hd için gtx1080 pahalı bir zevk.
Yayın yapacaksan ekran kartını 1070 e düşürüp işlemciyi 2700x yapmanı tavsiye ederim.

Hocam pahalı bir zevk derken ben performanstan yanayım, FullHD'de en yüksek fps almak istiyorum bütçeyi fazla zorlamadan 1070ti ilede arasında fazla fark yok

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam pahalı bir zevk derken ben performanstan yanayım, FullHD'de en yüksek fps almak istiyorum bütçeyi fazla zorlamadan 1070ti ilede arasında fazla fark yok
O yüzden 1070 öneriyoruz :D Full HD de 1070 ekran kartından fazlası gereksiz. Onun yerine diğer bileşenlere yatırım yapmak çok daha mantıklı emin ol. 1080 ile 1070 arasında Full HD de fark olmayacak.

robotcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Valla bilemedim hocam internetten ekran kartlarına göre fps oranlarını incelediğimde 15-20 fps oynuyor o yüzden demiştim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Valla bilemedim hocam internetten ekran kartlarına göre fps oranlarını incelediğimde 15-20 fps oynuyor o yüzden demiştim
FPS farkı olur da sen bunu Full HD de hissetmezsin onu diyoruz. Bu sefer 1080 ile yırtılmalara sebebiyet verirsin Full HD de.

robotcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
FPS farkı olur da sen bunu Full HD de hissetmezsin onu diyoruz. Bu sefer 1080 ile yırtılmalara sebebiyet verirsin Full HD de.

Şimdi daha açıklayıcı oldu :) Ben genellikle hep testlerde fps rakamına baktığım için hiç oyun içi akıcılık ve performans olarak veya fps drop olarak düşünmemiştim :sweatsmile: O zaman 1070 TI almaya da gerek yok.

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101

Görkem Say en iyi şekilde anlatmış :) Yayın için güçlü bir işlemci şart.