Oyuncu Bilgisayarı Toplama / Öneri

Bu konuyu okuyanlar

jvardin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
123sd.jpg

Merhabalar , yukarıda gördüğünüz parçaları tek tek araştırarak seçtim
Bilgisayar toplama işini ilk defa yapacağım , kıymetli tavsiyelerinizi merakla bekliyor olacağım , teşekkürler

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
2-3 yıl için 1080p çoğunlukla yüksek ayarda oynatır fakat 2-3 yıl geçtikten sonra bilemem. RX 570'in aşağısına inme bence ve R5 2600 ile birlikte daha iyi GPU seçebilirsin. Bütçen nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca 500GB biraz az. 1TB yaparsan daha iyi olur.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
İşlemciyi düşür ekran kartını 580 yapmaya çalış . Ürünlerden anladığım kadarıyla vatandan alacaksın . Itopya , incehesap , teknobiyotik sitelerine bak .

jvardin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resimlerde gördüğünüz herşey 4800 TL tutuyor , daha üstüne çıkamam malesef.

Bilgisayarı kullanım amacım yayın + oyun olarak planlıyorum.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Resimlerde gördüğünüz herşey 4800 TL tutuyor , daha üstüne çıkamam malesef.

Bilgisayarı kullanım amacım yayın + oyun olarak planlıyorum.
Şu sistemi al;
Monitör ekle kısmından da LG 21.5"22MK400H-B monitörü seç.(Seçtiğin ekipmanları sana bırakıyorum)

Şiddetle tavsiye ediyorum ekipmanların birazını ertele ve şu sistemi al.Aşırı derecede iyi bir sistem.Ekipmanları için 1 ay para biriktirirsin olur biter ama bilgisayarı aldın mı bir daha parça al sat yapması zor olur.Emin ol ekipmanları erteleyip aşağıdaki sistemi alman yayınlarda seni çok rahatlatır.

jvardin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bu bilgisayarı inceledim , ekipmanları ile birlikte (monitör klavye mause ve kulaklık) 4800 TL ye denk geliyor bütçem karşılıyor.

Fakat dediğim gibi daha önce hiç sistem araştırması yapmadığım için tedirginliklerim var , bu ürünü tavsiye etmenizdeki sebebi biraz daha detaylandırabilir misiniz?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635

Bu bilgisayarı inceledim , ekipmanları ile birlikte (monitör klavye mause ve kulaklık) 4800 TL ye denk geliyor bütçem karşılıyor.

Fakat dediğim gibi daha önce hiç sistem araştırması yapmadığım için tedirginliklerim var , bu ürünü tavsiye etmenizdeki sebebi biraz daha detaylandırabilir misiniz?
200TL kulaklık+100TL klavye/mouse+550TL monitör=850TL yapıyor.Sistem 4150 TL yani toplamda 5000TL yapıyor.

Bu sistemi tavsiye etmemdeki sebepler;
1-İçerisinde SSD bulunduruyor,bu işlerden anlamadığım zamanlar bana da saçma geliyordu bu ssd ama bilgisayarı çok fazla hızlandıran bir bileşen,yayınlarda da insanlar bekletilmekten hoşlanmaz.Bir oyunun yüklenme ekranı bir HDD de 40-50 saniye sürerken SSD de bu 15-20 saniye ye düşüyor.Bunun gibi bir çok faydası var,internetten daha fazlasını araştırabilirsin.

2-İşlemci olarak bir tık daha iyi.Aşırı bir fark atmıyor ama R5 2600 den bir tık daha performanslı diyebiliriz.

3-Bu sistemi tercih etmemdeki en büyük etken ekran kartı.GTX 1660 Tİ,RX 570 den çok daha performanslı,bir oyun bilgisayarının kalbi ekran kartıdır zaten.Şu videoyu izleyerek aralarındaki performans farkını görebilirsin RX 570 vs GTX 1660 Tİ.

4.Bu sistemdeki kasa senin seçtiğin kasadan daha iyi bir hava akışı sağlar,yani daha iyi bir soğutma.Bence estetik olarak ta daha şık duruyor :)

5.Senin seçtiğin kasada bulunan power supply nin özelliklerini göremiyoruz,genelde kasa ve psu yu iç içe almak pek mantıklı olmuyor,tamam üstüne 650W yazmışlar ama durum bununla yetmiyor,psu da önemli olan 12V kanalından kaç A verebildiğidir.O gider 650W yazar ama Amper olarak düşüktür,bu durumda 500W lık kaliteli bir psu yu almak daha mantıklı oluyor.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartı senin seçtiğinden çok daha ileri. Ondan daha az watt çekiyor.
hdd devri bitti. SSD şart ve bunda 480 gb olarak ,var.işlemcide senin seçtiğinin bi tık üzeri.2600 ün hazır overclock edilmişi.
sadece anakartı 50 tl fazla verip soğutuculu olan gigabyte S2H yap.

jvardin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı konusu çok ilginç birisi 8 gb 256 bit diğeri 6 gb 192 bit ve düşük olan daha iyi :)

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için