Oyuna Para verilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Sorumuz basit neden verilir neden verilmez size kalmış anket eklemiyorum Oyun alanlar ücreti ile belirtsin yeter.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Bir de hangi tarz oyunlara para verilir. Oynamak için mi, yoksa ek özellik almak için mi?

troferz

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Sorumuz basit neden verilir neden verilmez size kalmış anket eklemiyorum Oyun alanlar ücreti ile belirtsin yeter.
Online ise verilir cunku arkadaslarinla oynamanin en kolay yolu singleplayer ise bence alinur cunku orijinali oynadigindaki mutluluk cracklisini oynarken bulamazsin..
Ben battlefield 1 almistim originden 250tlye ve arkadaslarimla oynuyoruz gayet memnunuz..

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Emektir haktır beyler. Net cevap: "Verilir". Korsan kullanıyorum, yanlış yaptığımın farkındayım ve bunun suç olduğunu biliyorum.

O yazılımların altında ciddi emek ve zaman yatıyor. Cevap net beyler dinen veya öteki türlü yasaktır yanlıştır. Çünkü açık açık bir yanlış yaptığımızı biliyoruz. Sonra ülkenin durumu, vergiler vesaire bunları ortaya atıp geçiştiriyoruz. Bu ise yapılan bir yanlışı üstünüzden atmaya çalışmaktır. En azından dini boyutundan eleştirin. Politik açıdan sonu gelmiyor çünkü. Din açıkça anlatmış...

Son düzenleme:

troferz

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Cracklisini indirince icinde virusde geliyor.. Zaten bilgisayarin dertleri hic bitmiyor ger gun ayri dert mrtaltg bilir surekli sorularima yardimci oluyor sag olsun

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
parayı veren düdüğü çalar ...
bir filmde çok az paraya canlı ... der gibi başlık o film de The Crow 2 Melekler şehri mi? neydi...
hak hukuk kul hakkı umrunda değilse pcnin virüs batağına dönmesi umrunda değilse verme para ama o para illlaki çıkar hatta fazlası çıkar demedi deme İbrahim...
ahirette onların hesabını veremezsin...

troferz

Asistan
Reaksiyon puanı
9
parayı veren düdüğü çalar ...
bir filmde çok az paraya canlı ... der gibi başlık o film de The Crow 2 Melekler şehri mi? neydi...
hak hukuk kul hakkı umrunda değilse pcnin virüs batağına dönmesi umrunda değilse verme para ama o para illlaki çıkar hatta fazlası çıkar demedi deme İbrahim...
ahirette onların hesabını veremezsin...
Agzina saglik

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Crack demek virüs demek. Yeni oyunlar olmuş 40-50GB onuda geçtim. Firmalar okadar arge yapıyor yıllarca çalışıyor biz milyarlarca para döküp aldığımız pclerde oyun masrafından kaçınmaya çalışıyoruz. Saçma geliyor bana. İndirim harici oyunu aşırı beğenmediysem satın almam. İndirimsiz aldığımdada genelde pişman olurum zaten. En içime oturan oyun şuan 260TL verdiğim Forza Horizon 3 oldu.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Buradaki insanlar değerliler ya, güzel insanlar...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Ben mesela konsol oyuncusu olarak oyunlara para veririm

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
160 Lira GTA 5 almıştım ps4 için. Pc için oyunları steam indiriminden alıyorum. süper oyunlar bile 10 liraya düşebiliyor. Biraz takip ederseniz istediğiniz oyunu bir süre sonra çok ucuza kapabiliyorsunuz. Hem orjinal hemde bol bol çoklu oyunculu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
vatancomputer de 9-10 liraya oyun satabiliyorona da bakmak gerek mağzaya gitmek gerek tabi migros,kipa da var...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Emek olduğu için oyun satın alınır . Fakat online oyunlarda ek özellik için ASLA VE ASLA para verilmez. Bunu zamanında online oyuna para yatıran biri olarak söylüyorum .

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Birisi bir kaç yıl önce forumda konu açmıştı. 30.000 tl ödediği oyununu çaldırmış. Ona popom la güldüm desem yalan olmaz. Ücretsiz oyunlar da var. Mesela Simutrans. Hiç oynamadım ama beleş olduğu için kurdum.

Günün birinde ben de bir oyun yaparsam, lütfen kimse cracklisini indirmesin. Arkadaşlar üstüne bahşiş eklemeyi de unutmayın. İndirim, kampanya gibi şeyler de istemeyin lütfen. Beğenmezseniz de kimseye söylemeyin. Oyunum hiç tamamlanmayacak olursa da kusuruma bakmayın. Henüz ne adı belli, ne de hikayesi.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Verilir tabi, Korsana hayır.

mbcyber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Biraz faşist bir düşünce olabilir ama, beni eğlendiren şey parayı hak eder :D

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Oyuna para verilir; ancak özellikle oynaması ücretsiz (freemium) oyunlara asla para yatırılmamalıdır. Onlar tam bir bataklıktır.
Bir de oyun içinde ek özellik, ek harita, ek karakter vs. gibi şeylere de para verilmesine karşıyım, fakat tüm firmalar aynı taktikle toplam 100 lira edecek oyunu 300 liraya kadar çıkarabiliyorlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Daniel "Danny" Williams'ın da hawai-five-o'da bir bölümünde bundan şikayet ediyordu oyun bedava oyun içindeki şeylere çocukları onun kredi kartı ile servet yatırdığı için oyunun yapımcısına ayar veriyordu...

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Kardeşim tek şunu söylemek istiyorum, eğer o oyundan zevk alıyorsan para verilir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Oyuna para verilir; ancak özellikle oynaması ücretsiz (freemium) oyunlara asla para yatırılmamalıdır. Onlar tam bir bataklıktır.
Bir de oyun içinde ek özellik, ek harita, ek karakter vs. gibi şeylere de para verilmesine karşıyım, fakat tüm firmalar aynı taktikle toplam 100 lira edecek oyunu 300 liraya kadar çıkarabiliyorlar.
Onlar oyun aleminin kumarhanesi. 1 yatırırsın zevk alırsın birde bi bakmışsın 500 yatırmışsın. Daha önce yaşadık biz bunları metin2 sagoslun 2007 lerde ne oynardık yahu ömrumuzu o zamanlar.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
İlginç bir konu, soru da ilginç.
Oyunlara verilen emek sigaraya verilen emek gibi bir şey. Zaten oyunlar malayani, devamlı oynandığında haram olduğunu söyleyen alimler de mevcut.
Tabii oyunu ücretsiz indirince kul hakkına giriliyor, ama oyunlar da masum değil. Subliminal mesaj veren oyunlarda da onlar alanların hakkına girmiş oluyor.
Ben yazılım geliştirici olarak asla oyun sektörünü tercih etmedim, yaptığım oyunlarla milletin zamanını heba etmek de büyük kul hakkı, kaldı ki alınan paranın helalliği de tartışmaya açık. Millete tamamen faydasız hatta zararlı bir şey satıyorsun sonuçta. En güzeli hiç oynamamak, zaten ayda yılda bir oyun oynardım birkaç saatliğine son zamanlarda tamamen bıraktım hiç oynamıyorum, zihin daha temiz vakitler daha bol, tavsiye ederim. Bu mesajımda tek amacı bir şeyler öğretmek olan oyunlardan bahsetmediğimi de not düşeyim.(çocuklar için alfabe oyunları vs. gibi)

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Ben bi tek CS:GO'ya para ödedim ve oynuyorum. Farklı heyecan yaşamak istemediğimden değil aslında, fiyatlar çok yüksek bu yüzden gereksiz buluyorum.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Fiyatlar yüksek değil de dolar yüksek be... Ondan tüm oyunların masrafı çok yüksek. Yerli oyun yapmak şart :))

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Oyuna para verilir, hangi oyun yada tarz olduğu kişiden kişiye değişir. Parasız kimse sizin için bir şeyler üretmez, oyun sektörü de öyle. Grafikerden tutun yazılımında dünya kadar emeğin olduğu bir oyunu ücretsiz beklemek cahillik olur sanırım. Hangi tarz konusuna tekrar gelecek olursak, ben eu4 oynarım ve oyun dahil bütün dlc paketlerini satın alırım fakat başka biri için bu oyun hiçbir anlam ifade etmeyebilir. O yüzden hangi tarz vs gibi sorular kişisel olduğu için pek bi anlamı yok.

İremA.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Verilir herkes torrent vs indirirse mantıken oyunu yapan şirketin serverı vs ayakta tutacak gücü kalmaz.Ayrıca torrentte de torrenti indiriyorsunuz ama rar şifresini survey sitelerine koyuyorlar

ek olarak:

Ekli dosyalar

• 1499518082104.jpeg
    1499518082104.jpeg
    57.6 KB · Görüntüleme: 726

Mustafa AKYÜZ

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Bir oyunu begeniyorsan parası verip yani emeğinin karşılığıni olay budur =)

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ben bi tek CS:GO'ya para ödedim ve oynuyorum. Farklı heyecan yaşamak istemediğimden değil aslında, fiyatlar çok yüksek bu yüzden gereksiz buluyorum.
Ben de aynen öyle yaptım geçen gün olan vac ban dalgası beni de vurdu gittim tekrardan satın aldım :D

Son mesajlar