Oyuna Para verilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
119
Tamamen kişiye kalmış verip vermemek normalde vermez isen emek hırsızlığı yapmış olursun eğer verirsen oyunun yapımcısının hakkını vermiş olursun. Din'de bunun hakkında sözler var kimi kaale alır kimi almaz senin problemin değil. Bu arada size önerim wolfteamdır zuladır bunlar pay to win dediğimiz ( para varsa kazanırsın tarzında ) oyunları oynamayın gerçekten zaten bunları oynayan yaş kitlesi belli, babanızın annenizin rızkını buralara yatırmayın geleceği yok ! ileride anlarsınız :D

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Vallahi ben hayatımda sadece minecraftı ve bandicami crackledim. Onun dışında bir oyuna hiç para vermedim. Allah affetsin.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Bence verilmesi lazım çünkü coderların emekleri Photoshop ve 3D çalışmalar için bence verilmeli.Evde crack kullanıyorum ama gelirim yok öğrenciyim.Eğer sizde ben gibiyseniz crack kullanın ama ileride elinize para geçince maaş olunca kullanılacakları satın almak lazım yoksa günah ve kul hakkı işine yukarıdaki terazide bakarlar. :D

Ama server versiyonları için durum farklı örneğin Counter Strike 1.6, Starcraft 1 ın ICCup versiyonları ve ya Minecraft için server versiyonu olduklarından dolayı indirilmesinde sakınca yoktur.Sonuçta sadece servere girmek için yapılıyorlar.(Starcraft 1,Brood War ve Starcraft 2 artık bedava :D)

Ve programların eski versiyonlarını satmadıkları için (örneğin Photoshop cs5) crackin sakıncalı olduğunu düşünmüyorum .

Kısacası yerine göre değişir :D.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca eski mesajlarda gördüğüm kadarıyla Windows'a para verme olayı çıkmış Windows ve Apple bütün arayüzünü Xerox'tan çalmıştır Microsoft ve Apple'ın yaptığı bu saygısızlığına para verilmez. Bu arada Apple alttaki buton çubuğuyla ve üstteki uygulama çubuğu yenilikleri ile bence bu kul hakkı işini atlattı ama Microsoft hala bu işe devam ediyor ve Windows'un deneme sürümlerini kullanmak bence kul hakkı değil sonuçta deniyoruz ayrıca Microsoft un popülerlik sebebi olan bu arayüz olmasa bugün sadece Linux egemen olurdu. Bu yüzden Windows'a para verilmez. Bu fotoğrafta kanıtı ayrıca Walter Isaacson'un Steve Jobs'unda itiraf şeklinde yazmaktadır.

Ekli dosyayı görüntüle 46511

Scalh sağol kardeş

Bence aynısı. (zaten öyle :D)

Bence verilmesi lazım çünkü coderların emekleri Photoshop ve 3D çalışmalar için bence verilmeli.Evde crack kullanıyorum ama gelirim yok öğrenciyim.Eğer sizde ben gibiyseniz crack kullanın ama ileride elinize para geçince maaş olunca kullanılacakları satın almak lazım yoksa günah ve kul hakkı işine yukarıdaki terazide bakarlar. :D

Ama server versiyonları için durum farklı örneğin Counter Strike 1.6, Starcraft 1 ın ICCup versiyonları ve ya Minecraft için server versiyonu olduklarından dolayı indirilmesinde sakınca yoktur.Sonuçta sadece servere girmek için yapılıyorlar.(Starcraft 1,Brood War ve Starcraft 2 artık bedava :D)

Ve programların eski versiyonlarını satmadıkları için (örneğin Photoshop cs5) crackin sakıncalı olduğunu düşünmüyorum .

Kısacası yerine göre değişir :D.

Ayrıca eski mesajlarda gördüğüm kadarıyla Windows'a para verme olayı çıkmış Windows ve Apple bütün arayüzünü Xerox'tan çalmıştır Microsoft ve Apple'ın yaptığı bu saygısızlığına para verilmez. Bu arada Apple alttaki buton çubuğuyla ve üstteki uygulama çubuğu yenilikleri ile bence bu kul hakkı işini atlattı ama Microsoft hala bu işe devam ediyor ve Windows'un deneme sürümlerini kullanmak bence kul hakkı değil sonuçta deniyoruz ayrıca Microsoft un popülerlik sebebi olan bu arayüz olmasa bugün sadece Linux egemen olurdu. Bu yüzden Windows'a para verilmez. Bu fotoğrafta kanıtı ayrıca Walter Isaacson'un Steve Jobs'unda itiraf şeklinde yazmaktadır.

Ekli dosyayı görüntüle 46511

Scalh sağol kardeş

Ekli dosyayı görüntüle 46513

Bence aynısı. (zaten öyle :D)

arkadaşlar fotoğraflar gitmemiş buyrunEkli dosyayı görüntüle 46516Ekli dosyayı görüntüle 46515

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
57
Tamamen kişiye kalmış verip vermemek normalde vermez isen emek hırsızlığı yapmış olursun eğer verirsen oyunun yapımcısının hakkını vermiş olursun. Din'de bunun hakkında sözler var kimi kaale alır kimi almaz senin problemin değil. Bu arada size önerim wolfteamdır zuladır bunlar pay to win dediğimiz ( para varsa kazanırsın tarzında ) oyunları oynamayın gerçekten zaten bunları oynayan yaş kitlesi belli, babanızın annenizin rızkını buralara yatırmayın geleceği yok ! ileride anlarsınız :D
Sen bu işlerden cıkamazsın gel kulun için yardım et "xat” para verilirmi? :D

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Mobile Legends ' de bir kaç kostüm aldım. Çıktığı günden beri oynuyorum. Yukarılardayım. Bir şeklimiz olsun . :)

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Mesela ben cs:go,rainbow6 siege gibi online üzerine kurulu oyunları steamden alıyorum.Ama gtav gibi online'ı çok kullanılan ama story'li oyunları korsan yüklüyorum.Aslında resmen hırsızlık ama malum fiyatlar...

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Bence korsan kullanmanın bir bahanesi olamaz. Ben 17 yaşında bir öğrenci olarak dişimden tırnağımdan artırıp istediğim oyunu alabiliyorsam (ki Steam hesabımda 60'ı geçkin kaliteli oyun var) herkes alabilir.

Olay para değil zihniyet.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Erron Black adlı arkadaşımız çok iyi anlatmış tek oyunculu ve orjinalle bir farkı olmayan oyunlar korsan alınır para verenler ise kendine yazık etmiş olur ona bir şey diyemem ama CS GO , rainbow 6 siege gibi oyunlar parayla alınabilir. Mesela şuanda yalnızca 2 oyuna para verdim ama diğer oyunları korsan indirdim niye? Çünkü para vermenin anlamı yok bana göre. Tabi zengin olan verebilir ona sözüm yok..

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Hocam para vermeyi zarar olarak görmemek lazım. Para vererek hem oyunun hakkını veriyorsunuz hem de yapımcıya yeni oyunlar çıkarması için destek oluyorsunuz. Örneğin GTA serisinin ilk oyununu hiçkimse satın almasa belki de Gta V hiç yapılmamış olacaktı.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Hocam para vermeyi zarar olarak görmemek lazım. Para vererek hem oyunun hakkını veriyorsunuz hem de yapımcıya yeni oyunlar çıkarması için destek oluyorsunuz. Örneğin GTA serisinin ilk oyununu hiçkimse satın almasa belki de Gta V hiç yapılmamış olacaktı.
Hiç kimse almasa oyun zaten kötü olmuş demekti. Çünkü o zamanlar korsancılık yoktu. Ayrıca para vermeyi zarar olarak görmemek lazım derken? Cebinden paran gidiyor ve bu iyi bir şey mi? Bilmiyorum siz zenginseniz para verirsiniz ben zengin değilim korsan indiriyorum karar sizin.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Hiç kimse almasa oyun zaten kötü olmuş demekti. Çünkü o zamanlar korsancılık yoktu. Ayrıca para vermeyi zarar olarak görmemek lazım derken? Cebinden paran gidiyor ve bu iyi bir şey mi? Bilmiyorum siz zenginseniz para verirsiniz ben zengin değilim korsan indiriyorum karar sizin.
Nasıl yani sadece iyi oyunlara mı para verilir? Eğer öyleyse sadece 2 oyun mu iyi? Eski zamanlardan bahsettiğinizin farkındayım, peki neden şu an korsancılık var? Ayrıca zengin değilim 17 yaşında bir öğrenciyim kantinden değil yemekhaneden yiyip artırdığım paralarla oyun alıyorum.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
peki neden şu an korsancılık var
Oyunların fiyatı arttı.
Nasıl yani sadece iyi oyunlara mı para verilir?
Eğer öyleyse sadece 2 oyun mu iyi?
Öyle bir şey demedim ben yalnızca benim sevdiğim 2 oyunu aldım diyorum ve bu arada kötü bir oyun kişiye göre kötüdür. Kimisi pixel oyunları sevmez kimisi sever o zevk meselesi.
Ayrıca zengin değilim 17 yaşında bir öğrenciyim kantinden değil yemekhaneden yiyip artırdığım paralarla oyun alıyorum.
Zengini aylık 3000 lira alan anlamında söylemedim parası olan alır olmayan almaz anlamında söyledim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bir zamanlar (rahmetli eşim oynardı) travian'a bir ton para dökmüştük keşke yaşasaydı da yine harcasa idim onun için

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Verilmez, veren de tam bir apt... şaka yapıyorum. Zevk alıyorsa neden vermesin? Abartmamak şartıyla.

-PYH-

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Sorumuz basit neden verilir neden verilmez size kalmış anket eklemiyorum Oyun alanlar ücreti ile belirtsin yeter.
O kadar emeğe karşılık verilir. Ama Ücretsiz Oyunlarda (Özellikle Mobil) Hiç Birşey İçin Para Verilmemeli

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu Türk yapımı muhabbetine inanan var mı hala? Bana kalırsa her sektörde Türk malları bizi daha çok kazıklıyor. Ben tüketici olarak bana kim iyi malı daha uyguna satarsa onu alırım şahsen Türk malıysa daha ucuza satmak zorunda.

Mikail19o5

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Sorumuz basit neden verilir neden verilmez size kalmış anket eklemiyorum Oyun alanlar ücreti ile belirtsin yeter.
istesem 2 dk da crackli indireceğim siteler var ama işin kul hakkı boyutu var hangi dine mensup olursa olsun birinin emeğini çalmak hırsızlıktır kul hakkıdır.O yüzden oyunları indirirken ücretli almaya çalışıyorum eğer oyun çok pahalı ise 2.el satan siteler ve bazı instagram sayfaları var oralardan ucuza almaya çalışıyorum.Bilgisayarınıza haram yedirmeyin arkadaşlar :D

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
doların 6 tl olduğu bu çağdaki photoshop fiyatlarının yanına illustrator 3 ds max ve autocad ekleyin ve bunu bir öğrencinin kullanacağınıda (ya da düşük maaşlı mimar) düşündükten sonra bence normali kadar kul hakkı yaratmaz ofisi microsoft 700 tl ye 900 tl ye satıyor libre office bile aynı performansı vermiyor (not: office online neredeyse aynı performansı veriyor bence)

ama oyunlar konusunda @mikail 19o5 haklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üzgünüm bir bilgisayar oyununa para verecek kadar zengin değilim.
Paralı oyunlar oynamıyorum zaten tek oyunadığım oyun lol ondada kendi çarımı kendim kasıyorum.
Wolfteam,zula gidi oyunlara yüzlerce lira yatırmak ne kadar mantıklı ki?

Lütfen ama ya korsana karşıyım diyenler madem korsana karşısınız söyleyin kaç kişinin windows'u orjinal kaç kişi 590tl verdi?!?!?!?
isteseler de vermem zaten :D
windows arayüzünü machintosh bilgisayarlardan (office yapmak bahanesi ile maclerden) çaldı steve abi ise arayüzünü xeroxtan çaldı (yanlış duymadınız xerox :D hani yazıcı yapan :D:D:D:D)
yani linux para isteseydi verirdik ama bunların zengin olma sebepleri xerox eğer olmasaydı linux :D (microsoft appeleden çaldı ama apple xeroxtan satın mı aldı çaldı mı emin değilim ama illaki ikisinden biri )
kaynak steve jobs walter isaacson

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
143
Genelde offline oynadığım için oyunlar için para verip almam. Ancak araba yarışı söz konusu olunca keseyi çok azda olsa açabilirim. Belki yılda bir oyun alabilirim. Geçen yıl her hangi bir oyun almazken bu yıl Forza 4 kampanyada aldım. Arkadaşlarla güzel etkinlikler yapılabiliyor. Onun haricindeki diğer oyunlar arkadaşlarım illa al oynayacağız demediği müddetçe almıyorum. :D

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557

7 senede 12 bin lira harcamışım.

oyuna para verilir. hiç pişmanlık duymadım. kimisinde telefon sevdası olur kimisinde araba. oyun da öyle bir şey. ben de korsan oynuyorum tabi yeri gelince. ama genelde haklı sebepler oluyor ya da parasız anıma denk geliyor.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bu hesaba harcadığım paranın 1 kuruşundan bile pişman değilim. Zamanımı harcayıp, eğleniyorsam oyuna para verilir mesela Bannerlord çıkacak 1 ay sonra direk düşünmeden alacağım.

1580593442536.png