Oyuna Para verilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
100 TL gibi fiyat'a steamde ki oyunlardan aldım pişman değilim.Çünkü crack virus gibi olalarla ilgilenemem.Bana göre en güzel yol böyle sevdiğin oyun varsa zahmetsizce parasını ödeyip oynamak.

swarm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neden verilmesin? adamlar o kadar kodluyor, hikaye üretiyorlar, karakter tasarlıyorlar, reklamlarla uğraşıyorlar, ve birçok şeyle daha uğraşıyorlar. ve sen gidip bu oyunu crackli indirince için rahat edicek mi? he madem diyorsun fiyatlar pahalı(aslına o kadar pahalı değil TL nin değeri kalmadı) Steam denen bir platform çıktı ordan alabilirsin. + orjinal alınca multiplayerde oynayabiliyorsun. torrent oyun kalmadı artık arkadaşlar crackli oyun sarmıyor.
ve cracklilerde artık virus arkadaşlar virustotalden tarayın bakın neler çıkıyor karşınıza. Adamlar babasının hayrına cracklamiyorlar.

bu yaz steam indirimlerinde: 69 tl lik Far cry 3 oyununu 23 tl ye, 105 tl lik far cry 4 oyununu 51 tl ye 24 tl lik stronghold legends 12 tl ye 18 tlik stronghold crusader 3,50 ye 24 tl lik cs go 16 tl ye 18 tl lik half life 2 1.80 tl ye ve şuan aklımda olmayan daha birçok oyun aldım.

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Tabiikide verilir o adam sonuçta o oyunu babasının hayrına yapmıyor emeğinin karşılığını bir yerden alması gerek.Onlinesa ve oynanışta sistemde bir sıkıntı yoksa dahada iyi tadından yenmez.Ancak bazı multiplayerlardaki gibi yok altın paket platin paket elmas paket şu özelliği ekliyor bu özelliği ekliyor olayına bende karşıyım.Para tarafı olucaksada belli başlı bir şeye odaklı olmalı.Örn. bir rpgde bu silahı oluşturmak için şu malzemeleri almalısın.Normal oynayarak yapmaya kalkarsan 1 ayını alacak ama şuan için sadece 49.99'a felan gibi olayların olduğu oyunlar diğerlerine göre daha mantıklı.Zira oyundaki rekabeti belirlemek için çok iyi bir fırsat.Örn rpgde ya da fpsde a kişisi senden çok çok iyi ekipmanlara sahipken sen onun bir açığını ya da eksiğini farkedip ona yetişmek ya da önüne geçmek için farklı metotlara yönelip eşit duruma gelme ya da yaklaşma oranını dahada arttırmakta.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bence oyunlar ücretsiz olmalı, DLC'lere olsun, ek bölümlere olsun, onları oynayabilmek için donanıma olsun, hatta oyun içi item. kostüm, skin'lere olsun yeterince para veriyoruz zaten. Demo kavramı kadar saçma bir şey yok. Adamlar sadece pastalarını istiyorlar ve bizim bütçemiz, ne kadar eğlendiğimiz, ne kadar iyi hizmet verdikleri umurlarında değil. Bence isteyen oyunu istediği zaman indirebilmeli, oynayabilmeli, oyun şirketi bunun için patreon benzeri bir ağ kurup insanlardan sonraki oyun için bağış toplamalı ve bağış yapanların ismi, soyismi, hatta sıralaması listede gösterilerek bir teşvik konulabilir. Hatta fan malzemeleri satılabilir. Misal bir Metal Gear fanı olarak Raiden'ın kılıcının bir kopyasını isterdim :) Ayrıca bu açık bağış sistemi ile insanlar kendi fiyatlarını verirler. Emin olun bu şekilde bağımsız geliştiricilerin önü çok açıldı ve bence işler böyle yürümeli. Böylece çıok parası olmayan oyuncular da mağdur edilmemiş olur. Örnek isterseniz Warframe, Paladins gibi 1. kalite diyebileceğim oyunlar ücretsiz. Demek ki para kazanmanın tek yolu bir oyun için 250TL istemek değilmiş ?

Son düzenleme:

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
güzel kampanyalar ile uygun korsan olmayan bütün özelliklerini kullanabileceğimiz oyunlar almak bana daha mantıklı geliyor artık.
son aldığım iki oyun h1z1 ve ga iv oldu bu yaz :)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
güzel kampanyalar ile uygun korsan olmayan bütün özelliklerini kullanabileceğimiz oyunlar almak bana daha mantıklı geliyor artık.
son aldığım iki oyun h1z1 ve ga iv oldu bu yaz :)
40TL'ye düştü, Dying Light'ı satın aldım :)

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
valla verilirmi verilmezmi kişiden kişiye göre değişir. ben şuan kendi içimde savaş veriyorum shadow of mordoru 11 tlye alsam mı almasam mı diye..
oyun gerçekten mükemmel ve inanılmaz bi combo sistemi var. yüksek ihtimal alıcam

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
valla verilirmi verilmezmi kişiden kişiye göre değişir. ben şuan kendi içimde savaş veriyorum shadow of mordoru 11 tlye alsam mı almasam mı diye..
oyun gerçekten mükemmel ve inanılmaz bi combo sistemi var. yüksek ihtimal alıcam
Oldukça tutmuş bir oyun ve normal piyasa değeri 50TL civarı. Eğer türden hoşlanıyorsan niye alma ? :D İnternet alışverişinde bu vardır, belki de mağazada rafta görsen 11TL'ye havada kapacan :D

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Oldukça tutmuş bir oyun ve normal piyasa değeri 50TL civarı. Eğer türden hoşlanıyorsan niye alma ? :D İnternet alışverişinde bu vardır, belki de mağazada rafta görsen 11TL'ye havada kapacan :D
valla bilmiyom çok kararsızım kütüphanemde baya bi oyun var + torrentten indirdiklerimde var (şuan dead rising 4 yükleniyo) bitirmeye kalksam sanırım 70 yaşına gelirim
1.5 tb'dan 40 gb alan kaldı (shadow of mordor yüklü şuan steam deneme zamanında yüklemiştim)
8 saat kalmış indirimin bitmesine 8 saat dayanmaya çalışıcam.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
valla bilmiyom çok kararsızım kütüphanemde baya bi oyun var + torrentten indirdiklerimde var
Orjinal lisans aldığın makineye crack'li oyun/program mı sokuyorsun ? :p Bari alışverişi o bilgisayardan yapmıyorsundur umarım ?

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Virüs olaylarıyla uğraşmamak adına satın alıp kullanmak daha matıklı çünkü bu kadar ortalıkta virüsler kol gezerken kendinizi tehlikeye atmayın dikkat edin bir program bile kurarken de aynı ieyler geçerli gidip bilmediğiniz bir program sonra bilgisayarınızı kullanılmaz halede getirme ihtimaliniz de yüksek.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Orjinal lisans aldığın makineye crack'li oyun/program mı sokuyorsun ? :p Bari alışverişi o bilgisayardan yapmıyorsundur umarım ?
windows bile crackli alışverişlerimide burdan yapıyorum en kötü kart bilgilerim çalınır limiti boşaltırlar bende itiraz ederim param geri yüklenir. :D

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
windows bile crackli alışverişlerimide burdan yapıyorum en kötü kart bilgilerim çalınır limiti boşaltırlar bende itiraz ederim param geri yüklenir. :D
şu an pek mümkün gözükmüyor.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272

İtirazınız geçerli sayılmazsa peki o zaman ne olacak.Gitti paracıklar. :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
O kadar kolay olmuyor işte o dediğin :D Satış sözleşmesi denen bir şey var. Bunun için önce gidecen bir suç duyurusunda bulunacaksın, araştırma yapacaklar, dava açacaksın vs. öyle paranı kimse sana tak diye geri vermeyecek, peşinden koşacan :D Ne kadar zamana paranı geri alırsın onu bilmiyorum.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
bir de tanıdık kişi değil parayı kaptırdığın kişi :D ne kötü bir şey hırsızlık yaw
Aslın da onun bilgisi olursa böyle şeyleri üyeler buralara çok iyi bir şey gibi yazmazlar.Ben korkuyorum valla çünkü ne crack yüklediğinden bir habersin.

Reaksiyon puanı
626
Bence verilmez playstation haricinde ama şahsi fikrim kızmayın :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
bir de tanıdık kişi değil parayı kaptırdığın kişi :D ne kötü bir şey hırsızlık yaw
Ama kafasını kullanıp böyle düşünen insanların bilgisayarlarına bulaşıp bu tür bilgileri kendine aktarabilecek bir yazılım yazacak kafası var bu adamın. Bunu yapabilen adam boş adam değil yani belli. Diyelim ki adam oldukça profesyonel çalışıyor ? Diyelim ki daha önce hiç kendi bilgilerini girmediği 2. el bir bilgisayardan komşusunun wifi'sinden bağlanıp suçu işledi ? Kim bu adamı bulabilir ? Bunu geçmişte yaptılar, adam komşusunun Wifi'sini kırıp, bağlanıp sosyal medyada anonim bir hesaptan propoganda mesajı atıyor. Son anda yakalıyorlar ki allahtan masum bir insan hapse girmiyor. Wifi'sini kırdığı anlaşılmasa (MAC adresinden buluyorlar) adam ayvayı yemişti. Çok çakallık var. Bu adamların hepsi kafası çalışan insanlar ama kötü niyetli insanlar. Böyle insanlara meydan okumayın ! Doğrudan bir kişiyi hedef alırlarsa emin olun o tek bir kişinin her şeyini alabilirler.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bence verilmez playstation haricinde ama şahsi fikrim kızmayın :D
Değişir dediğin. Şu PSN'in aylık ücreti saçmalığı kalksa yada sadece premium indirimler, özellikler ve her ay beleş oyunla sınırlı kalsa, satın aldığımız oyunu online oynamak için para vermemiz gerekmese dediğin doğru. PS3'te gerekmiyor ve 50TL'ye alacağım iyi yapımlarla evde akşama kadar TV'nin başında kopabilirim :p
Steam malesef PSN kadar sık indirim yapmıyor. Üstelik PS'ye özel yapımlar var. Crash Bandicoot yada Metal Gear'ın bazı PS'ye özel oyunları var misal.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Ama kafasını kullanıp böyle düşünen insanların bilgisayarlarına bulaşıp bu tür bilgileri kendine aktarabilecek bir yazılım yazacak kafası var bu adamın. Bunu yapabilen adam boş adam değil yani belli. Diyelim ki adam oldukça profesyonel çalışıyor ? Diyelim ki daha önce hiç kendi bilgilerini girmediği 2. el bir bilgisayardan komşusunun wifi'sinden bağlanıp suçu işledi ? Kim bu adamı bulabilir ? Bunu geçmişte yaptılar, adam komşusunun Wifi'sini kırıp, bağlanıp sosyal medyada anonim bir hesaptan propoganda mesajı atıyor. Son anda yakalıyorlar ki allahtan masum bir insan hapse girmiyor. Wifi'sini kırdığı anlaşılmasa (MAC adresinden buluyorlar) adam ayvayı yemişti. Çok çakallık var. Bu adamların hepsi kafası çalışan insanlar ama kötü niyetli insanlar. Böyle insanlara meydan okumayın ! Doğrudan bir kişiyi hedef alırlarsa emin olun o tek bir kişinin her şeyini alabilirler.

Hacker olayı da böyle değil mi zaten kaçak işleri takıp edip istediği şekil de kendi işlerine göre anonim bir şekilde gezinip istediğini yapabilir.Sanal ortam çok kötü her türlü pislik yapılabilir.İmkansız diye bir şey yoktur.Biraz zaman alabilir.:)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Steam malesef PSN kadar sı
Hacker olayı da böyle değil mi zaten kaçak işleri takıp edip istediği şekil de kendi işlerine göre anonim bir şekilde gezinip istediğini yapabilir.Sanal ortam çok kötü her türlü pislik yapılabilir.İmkansız diye bir şey yoktur.Biraz zaman alabilir.:)
Yolunu bilen kimseye yakalanmadan seni hapse atabilir, seni öldürebilir, sana istediğini yapabilir. İnternet pis bir ortam aslında. Google elinden geldiğince bizi pis yerlerden uzaklaştırıyor.

Son düzenleme:

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Steam malesef PSN kadar sı

Yolunu bilen kimseye yakalanmadan seni hapse atabilir, seni öldürebilir, sana istediğini yapabilir. İnternet pis bir ortam aslında. Google elinden geldiğince bizi pis yerlerden uzaklaştırıyor.

Ya haklısın ama yine de her insan kendini ona göre ayarlamalı dikkatli olmak lazım.Devir kötü insanlar leş yiyici gibi bir av düşsede avlasamın derdin de. ;)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ya haklısın ama yine de her insan kendini ona göre ayarlamalı dikkatli olmak lazım.Devir kötü insanlar leş yiyici gibi bir av düşsede avlasamın derdin de. ;)
Bir de şu var. Google'da filtreleme için alınan eleman sadece siteleri geziyor ve ne kadar güvenli olduğunu değerlendiriyor. 2 yılda bir değiştiriliyor ve web sayfalarına tıkladıkları için 80.000$ dan fazla (Google'da en yüksek alanların arasında olduklarını da duymuştum çünkü en pis işi yapıyorlar) para alıyorlar. Tabi sonra psikolojileri bozulmuş şekilde işten ayrılıyorlar. Hatta bunların iş rutinlerinde düzenli olarak bir psikoloğa (Google'ın bu işle ilgilenen psikologları var) görünüyorlar, ilaçlar alıyorlar. Burada cinayet, insan kaçakçılığı, çocuk istismarı gibi pis şeylerin döndüğü sitelerden bahsediyorum. Eğer bu sitelerde dolaşan adamlar bir web sayfası yada forumda üyelik açarak orada açıkça konuşarak bu suçları işleyebiliyor ve yakalanmıyorlarsa internet güvenli bir yer değildir. İnternet üzerinde insan eti satan siteler vardı bir ara, haberini görmüştüm. Siteye, işleten psikopatlara ne oldu hiçbir fikrim yok, araştırmaya korktum çünkü aklımı kaybederdim herhalde. Dünya korkutucu bir yer... :(

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
ben yanlış bir şey mi söyledim anlamadım?

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Bir de şu var. Google'da filtreleme için alınan eleman sadece siteleri geziyor ve ne kadar güvenli olduğunu değerlendiriyor. 2 yılda bir değiştiriliyor ve web sayfalarına tıkladıkları için 80.000$ dan fazla (Google'da en yüksek alanların arasında olduklarını da duymuştum çünkü en pis işi yapıyorlar) para alıyorlar. Tabi sonra psikolojileri bozulmuş şekilde işten ayrılıyorlar. Hatta bunların iş rutinlerinde düzenli olarak bir psikoloğa (Google'ın bu işle ilgilenen psikologları var) görünüyorlar, ilaçlar alıyorlar. Burada cinayet, insan kaçakçılığı, çocuk istismarı gibi pis şeylerin döndüğü sitelerden bahsediyorum. Eğer bu sitelerde dolaşan adamlar bir web sayfası yada forumda üyelik açarak orada açıkça konuşarak bu suçları işleyebiliyor ve yakalanmıyorlarsa internet güvenli bir yer değildir. İnternet üzerinde insan eti satan siteler vardı bir ara, haberini görmüştüm. Siteye, işleten psikopatlara ne oldu hiçbir fikrim yok, araştırmaya korktum çünkü aklımı kaybederdim herhalde. Dünya korkutucu bir yer... :(
Gerek yok araştırmamak daha iyi bence psikolojik olarak gerçekten yaşın ne kadar büyük olsa da yine bozabilirsin.Bu güzel yorumun için teşekkür ederim.

Yok yok sen yanlış bir şey yapmadın.Bizlerin kanayan yarasına parmak bastın aslın da. :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hayır :) Sadece internetin ne kadar kötü bir yer olduğuna dediğinin üstüne biraz parmak bastık. Dijital hayatınızı hafife almayın ve şifrelerinizi, verilerinizi güvende tutmaya özen gösterin.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Paraları oyuna gömün. (çok değerlenecek buralar) :p
"Paraları oyuna gömmek" de çok mantıklı gelmiyor :D Ülkemizde oyunculuk bir lüks haline geldi, bundan 6-7 yıl önce gibi değil. Ciddi pahalandı oyun fiyatlarından tutun donanım fiyatlarına kadar.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
o zaman değerlenecekse önlerden şöyle bir #rez alalım değil mi :D ileride satarım belki (!)