Oyun yazılımı yapanlar lütfen gelsin.

Bu konuyu okuyanlar

Kıvanç Şahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar benim bir sorum var.
Diyelim ben bir online oyun yaptım FPS veya MMORPG ne olursa.
C++ ile kodladım oyun motorunu Unreal Engine 4 yaptım diyelim.
Ben oyunu açtığımda insanlar girmesi için sunucu falan almak gerekiyormu ve nasıl masrafları var?
Nebileyim internet üzerinden sunucu falan mı satın alıyoruz yoksa ona göre bilgisayar alıp sürekli açık mı bırakıyoruz, yoksa alakası yok direk girebiliyorlarmı falan beni bir aydınlatırsanız sevinirim.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Önce oyunu yap, gerisini sonra düşünürsün. Henüz milli piyango biletini bile almadan, çevrendekilerle kavgaya tutuşmaya gerek yok. Ya çıkmazsa diye düşüneceksin. Mesela benim henüz hiç bir oyunum yok.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Sen hele bir oyunu Unreal Engine ve C++ kullanarak yap.
Hatta bence C++'ı unut, önce Unreal Engine içerisindeki daha kolay bir sistem olan BluePrint ile yap birkaç yıl sonra C++'a geçersin.
Zaten yaparken anlarsın bu sorduklarını ve çok daha fazlasını.
Tabi eğer yapabilirsen.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Merhabalar benim bir sorum var.
Diyelim ben bir online oyun yaptım FPS veya MMORPG ne olursa.
C++ ile kodladım oyun motorunu Unreal Engine 4 yaptım diyelim.
Ben oyunu açtığımda insanlar girmesi için sunucu falan almak gerekiyormu ve nasıl masrafları var?
Nebileyim internet üzerinden sunucu falan mı satın alıyoruz yoksa ona göre bilgisayar alıp sürekli açık mı bırakıyoruz, yoksa alakası yok direk girebiliyorlarmı falan beni bir aydınlatırsanız sevinirim.
Dostum yapılan uygulamada "online" kelimesi geçiyorsa sunucu elbet şarttır ;) Biraz düşün;
Sen oyunu yaptın varsayalım.Eee? Farklı kullanıcılar nasıl aynı servera giriş yapacak? Demi.Kiralaya da bilirsin ki başlangıçta mantıklı olan budur veya 10.000-20.000 TL verip en az 100mbps hızında ve kendisiyle beraber elektriğin de kesilmediği bir ortamda erişilen internet dahilinde satın da alabilirsin.

erngame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Sen hele bir oyunu Unreal Engine ve C++ kullanarak yap.
Hatta bence C++'ı unut, önce Unreal Engine içerisindeki daha kolay bir sistem olan BluePrint ile yap birkaç yıl sonra C++'a geçersin.
Zaten yaparken anlarsın bu sorduklarını ve çok daha fazlasını.
Tabi eğer yapabilirsen.
Arkadaşa katılıyorum sen yapmaya başladıktan sonra yavaş yavaş kavrarsın.Şimdiden bunlara aklını yorma.

İyi Forumlar