Oyun Yapmak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Tek başıma Traffic Racer gibi oyun yapmak istiyorum. Udemy üzerinden bu paketi satın alırsam bir şeyler başarabilirmiyim?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Tek bir kursla bu işi çözemezsin. Kursta sana temel-orta seviyede şeyler gösterilir. Kursun esasen amacı yol göstermek, belli bir bilgi birikimi edinip o birikim ile daha ileriye gidebilmektir. Yani bu kursu aldım bitirdim hemen oyun yapayım biraz zor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ek olarak zaten o tür kursları baştan sona anlaya anlaya özümsemek gerçekten herkesin de harcı olmuyor... Yaşayarak, tecrübe ile bazı şeyler kazanılıyor.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
İngilizcen iyi ise başarabilirsin.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Kendim yapamadığım/eksik olduğum konulardada araştırırsam anlayabileceğim kadar ingilizcem bulunuyor zaten bir şeyler yapabilirim bence.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
öncelikle öğrenmen gerekenler
1- araştırıp okuyup anlayacak ve soru soracak kadar ingilizce
2- Photoshop ( map ve model çizebilecek kadar iyi )
3- 3DMax modelleme ve animasyon yada muadili programlar
4- C# yada JS öğrenmen ve tabi öyle giriş seviyesinde değil aşağıda açaçağım bunu
5- unity yada muadili oyun motorlarını öğrenmek

Şimdi gelelim Dili ne kadar bilmek lazım?
Bana göre dili bilmek lazım dili bilmekte nasıl olur örneğin C#- .net ile örnek vereyim.

1- C# temel konular ( + algoritma temeli )
2- Console bilgisi
3- OOP
4- Entity yapısı ve design patternler
5- Winform bilgisi
6- Framework kütüphaneleri ve NetCore kütüphaneleri
7- Webservis - web api
8- Web form - MVC ( fronend bilgiside edinmen lazım html css boostrap tabi biazda da olsa js ve jquery kütüphanesi )
9- Cross platform ile uygulama geliştirmek

Evet artık oyun geliştirebilirsin sonuçta sen bunları bildiğine göre dili öğrenmişsin biliyorsun demektir e ozaman zaten kendi basına bir çok şey yapabilirsin.

Peki bu ne böyle ömür gider bunlara değilmi ? HAYIR sadece tam ve verimli çalışıp projeler geliştirerek 1.5 -2 yılını alır. Ama sonrasında profesyonel iş hayatına girmiş olursun ve hem paranı kazanır hemde projeler üretir ek gelir sağlarsın.

Unutma profesyonel ve herşey biilen yazılımcı yoktur. Algoritma mantığını edinmiş sürekli araştırıp gendini geliştiren iyi yazılımcı vardır !!!

iyi forumlar

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
yada çok iyi isen kendi oyun motorunu yazabilirsin :)

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
yada çok iyi isen kendi oyun motorunu yazabilirsin :)
Zaten oyun motorlarıda kendini iyi gören her bir kişi tarafından yazılıyor ve milyontane oyun motoru var bu yüzden değil mi? ???? Yav gözünüzü seveyim oyun motoru nedir hangi componentlerden oluşur dil destekleri zartu zurtu nedir bilmeden bir “ ekle düzenle sil listele” işlemleri yapan morormu yazabilir zannediyorsunuz ? Atıyorum unity arkasında 50-60 belki 100 tane yazılım muh be grqfiker çalışıyor ama hiç birinin aklına tek yazmak gelmiyor mu ? Vay bee adamalr sizin düşündüğünüzü akıl edememişler yıllardır tüh onlara :D

Gözünüzü seveyim böyle saçma sapan yorumlar ile gelmeyin konulara ayaklarınız yere bassın biraz

@beleseadam bu senin içinde geçerli

iyi forumlar

Son düzenleme: