Oyun - Program Bilgisayarı

Bu konuyu okuyanlar

furkankaya58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,

Bir PC toplamak istiyorum ve bu bilgisayarın oyun ve 2 sene sonra inşallah inşaat mühendisliği okuyacağım için programlara uygun olmasını istiyorum. Yazacağım parçalar hakkında görüşlerinize ihtiyacım var. Sizden ricam ekran kartı hakkında biraz fazla yorum yapmanız :) Uzun yıllar kullanmak istiyorum. Teşekkürler.

AMD PHENOM II X6 1100T 3.3 GHZ 9MB 125W
MSI 890FXA-GD70 4XDDR3 2133M USB3.0
Ocz Platinum Edition 8GB(2x4GB) 2000MHz DDR3 CL9
Zotac GTX 590 3072MB (768bit) DDR5
HD WD 1 TB 7200RPM 64MB SATA3
OPTİK LG GH-22NS50 22X SİYAH DVD-RW
Aerocool X Predator 1000W Full Tower 2x23cm Fanlı Siyah Oyuncu Kasası
MONİTÖR SAMSUNG PX2370 23 2MS SİYAH
KB LOGITECH MX5500 REVOLUTION 920-000421 SİYAH SET(KLAVYE – MAUSE)
SPK LOGITECH Z506 5.1 SPEAKER

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
sana da merhaba. inşallah mühendisliği kazanırsın. :)

sistem gayet güzel. amd sistem düşünüyorsan bu zamanda bundan iyisi olamaz zaten. anakartı neden msi seçti, onu bilmiyorum. ben olsam asus crosshair 4 veya gigabyte ud7 seçerdim. :)

ancak geleceği de düşünüyorsan yeni nesil işlemcileri de düşün derim. amd henüz yeni nesil bulldozer işlemcileri çıkarmadı. haziranda piyasaya sürmesi bekleniyor. ilk çıkacak bulldozerler de en üst seviye olacak. intelin yeni nesil sandy bridge işlemcileri var. onların da çok fazla çeşidi yok. şu an için en iyisi bu:

INTEL Core i7 2600 Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm İşlemci

bunu dışında ekleyebileceğim birşey yok. sana tavsiyem, acelen yoksa birkaç ay daha bekle. haziranda bulldozer işlemciler çıksın, ondan sonra piyasa hareketlenir. yok şimdi alman gerekiyorsa da kurduğun sistem gayet güzel. :)

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
paran yeticek mi :D çok param var dersen birde ssd+ harddisk al derim . Piyadaki en iyi ekran kartlarından 1. ne amd gitmez sanırım. arkadaşın dediği gibi i7 güzel gider.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
bencede işlemciyi intel almalısın ;)

furkankaya58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. :)

anakartı önce asus seçmiştim sonra bu kart cazip geldi. yani kartı değiştirebiliriz sorun değil. Bulldozer işlemcilerin tahmini fiyatı ne kadar olur acaba? AMD nin de 6 çekirdek olması bana cazip gelmişti o yüzden :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. :)

anakartı önce asus seçmiştim sonra bu kart cazip geldi. yani kartı değiştirebiliriz sorun değil. Bulldozer işlemcilerin tahmini fiyatı ne kadar olur acaba? AMD nin de 6 çekirdek olması bana cazip gelmişti o yüzden :)
daha fiyatlar açıklanmadı ama en üst seviye 8 çekirdekli işlemcinin en fazla 700 $ olacağı konuşuluyor. malum, amd nin fiyat politikası intel gibi değil. aşağıdaki linklerden bilgi edinebilirsin. :)

AMD 8 çekirdekli Bulldozer işlemcisi, Core i7 950'den %50 daha hızlı

AMD Bulldozer İşlemcilerden Son Detaylar

maestroo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD nin de 6 çekirdek olması bana cazip gelmişti o yüzden :)

AMD nin çıkaracağı Bulldozer işlemcilerin 8 çekirdekli ve 32 nm teknolojisiyle piyasaya sürüleceği öngörülüyor ayrıca bu işlemcilerle birlikte yeni soketler de geliyor AM3+ ve soket G34 gibi soketler de yolda bu da yeni anakartlar demek :)
işin sevindirici yanı ise AM3 soketli işlemcilerin AM3+ anakartlarda da çalışabilmesi...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
AMD nin çıkaracağı Bulldozer işlemcilerin 8 çekirdekli ve 32 nm teknolojisiyle piyasaya sürüleceği öngörülüyor ayrıca bu işlemcilerle birlikte yeni soketler de geliyor AM3+ ve soket G34 gibi soketler de yolda bu da yeni anakartlar demek :)
işin sevindirici yanı ise AM3 soketli işlemcilerin AM3+ anakartlarda da çalışabilmesi...
aynı zamanda yeni nesil işlemciler de bios güncellemesi ile AM3 anakartlarda çalışabilecek. şimdiden güncellemeler gelmeye başladı bile. :)

Asus'tan AMD Bulldozer platformuna yönelik BIOS uyumluluk güncellemesi

zamanla, daha fazla işlemci piyasaya çıktıkça, geriye dönük destek verilen anakart modellerinin sayısı da artacaktır. :)

maestroo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zamanla, daha fazla işlemci piyasaya çıktıkça, geriye dönük destek verilen anakart modellerinin sayısı da artacaktır. :)

eee tabi bu da kullanıcılar açısından daha bol işlemci ve anakart arasından seçim yapmak; sistem kurma,sistem upgrade yapma konusunda daha fazla esneklik anlamına geliyor aynı zamanda :clap:

her yeni çıkan işlemciyle birlikte sürekli soket değişikliğine giden intelci arkadaşlara duyurulur :tt2:

Son mesajlar