Oyun oynarken ekranda kırılmalar oluşuyor

Bu konuyu okuyanlar

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
lenovo z50-70 laptop kullanıyorum geforce nvidia 840 m ekran kartı var 4 gb toplma 64 bit hız fakat pubg olsun cs go vede bf4 gibi oyunlarda ekranda kırılmalar oluşuyor nedenini bilmiyorum bazı arkadaslar ısıdandır dedi fakat bilgisayar ilk açıldığındada bu sorun var bazen hic olmuyor gayet düzgün çalışıyor genellikle ekranda kırılmalar oluşuyor yardımcı olabilecek biri varsa süper olur simdiden tesekkürler

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-08-16 at 18.34.13.jpeg
    WhatsApp Image 2019-08-16 at 18.34.13.jpeg
    99.7 KB · Görüntüleme: 586
  • WhatsApp Image 2019-08-16 at 19.28.04.jpeg
    WhatsApp Image 2019-08-16 at 19.28.04.jpeg
    97 KB · Görüntüleme: 633

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Laptop içi toz lu ise bir tozunu alırmısın. Ama bak dikkat et.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Kırılmadan kastınız nedir? verdiğiniz ekranlardan bir çıkarım yapamadım.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
VSYNC açmayı dene. Ciddi oranda etki yaratıyor.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
bu görseldekiler anlık mı oluyor yoksa gelip 3,4 saniye durup gidiyo mu? kırılmadan çok pikseller kayboluyo gibi sanki ya da kart görüntüyü tam oluşturamıyor..

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Ekran kartı ölmüş gibi duruyor.

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı sağlam çalışıyor görüntüler gidip geliyor video atamıyorum video atabilsem net şekilde anlaşılır 1 ay önce pc bakımı yaptırdım macun ve temizligini vede sürekli olmuyor ara ara düzeliyor sonra bir anda geri ortaya çıkıyor o yüzden anlam veremedim

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Görüntülerde yırtılma oluyor ya vsync ayarların kapalı yada ekran kartı yolcu (=

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
VSYNC açmayı dene. Ciddi oranda etki yaratıyor.

Resimlere bakamadim. Ekran yırtılmasi gibi bir şey sandım o yüzden VSYNC aç dedim özür dilerim. Ekran kartının kablolarını kontrol et. Takıp çıkarmayı dene. Temassızlik olabilir. Ya da ekran kartının bağlantısı bozulmuş olabilir.

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı laptopa gömülü olduğu için çok açıp bakmadım içine şimdi bilgisayar tamircileride artık bisey bilmediğinden götürmek istemiyorum 4 yıl oldu laptopa çok eskide degil ama işte böyle oldu ve bakıyorum bazen hersey normal bazen böyle oluyor sebebini bir türlü çözemedim vsync ayarları nerden açılıyor onu bilmiyorum oyun icerisinden açtım fakat pek bir işe yaramadı

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    170.4 KB · Görüntüleme: 648

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
4 sene fena gitmemiş sıcaklık değerlerini oyun anında görmen yararına olur belki termal macun yenilemesi(yapılabilir SE) iyi olur ve temizlik (=

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sıcaklık degerlerini oyun icerisindeyken görebiliyorum yaklasık 78 derece civerında bu ekran kartı icin o bakımı yaklasık 3 ay once yaptırdım ama iste bilgisayarcılar ne kadar sağlam yapıyorlar onlara güvenemiyoruz macun koydurdum koydumu bilmiyorum işte

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ekran kartı ramlerine sıcaklık vuruyorsa, çok ısınıyosalar böyle sorunlar olabilir veya ekran kartının ramlerini aşırı yükseltme yaptıysan benzer sorunlar oluşabilir.

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı ramlerine sıcaklık vuruyorsa, çok ısınıyosalar böyle sorunlar olabilir veya ekran kartının ramlerini aşırı yükseltme yaptıysan benzer sorunlar oluşabilir.
ekran kartı ramlarini nasıl yükseltme yapılacak ki sıcaklıkla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü ilk açıldıgındada aynı sorun var ama bazen de hic olmuyor

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
ekran kartı ramlarini nasıl yükseltme yapılacak ki sıcaklıkla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü ilk açıldıgındada aynı sorun var ama bazen de hic olmuyor
yükseltme dediğim overclok yaptıysan hız değerlerine demek ...

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yükseltme dediğim overclok yaptıysan hız değerlerine demek ...
hayır hic overclock yapmadım yapsam düzelirmi ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu görseldekiler anlık mı oluyor yoksa gelip 3,4 saniye durup gidiyo mu? kırılmadan çok pikseller kayboluyo gibi sanki ya da kart görüntüyü tam oluşturamıyor..
anlık oluyor görüntüler sürekli farklı farklı oluyor bazende hic olmuyor sapsağlam çalışıyor

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
overclock yapma, o ramleri zorlar ve yırtılmalar artar zaten. :)

Şimdi gpuyu sterst testi yap ve sıcaklık değerlerine bak :

bu sayfadaki ilk testi yap mesela...

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
overclock yapma, o ramleri zorlar ve yırtılmalar artar zaten. :)

Şimdi gpuyu sterst testi yap ve sıcaklık değerlerine bak :

bu sayfadaki ilk testi yap mesela...
Yaptım atıyorum fotografları

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    138.5 KB · Görüntüleme: 517

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Açıkça görülüyor, basit test bile geçilememiş, video ramler arızalı...!

vmt diye sana ilk testi önermiştim, onu mutlaka yap, ayrıntılı video ram testi yapmış olursun.
ScreenHunter 35.png

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Açıkça görülüyor, basit test bile geçilememiş, video ramler arızalı...!

vmt diye sana ilk testi önermiştim, onu mutlaka yap, ayrıntılı video ram testi yapmış olursun.Ekli dosyayı görüntüle 79279
budediğini yaptım fakat bu dediğin proğramın ekran kartı için olanını bulamadım intel işlemcinin kendi grafik işlemcisini kontrl ediyor zaten benm intel grafik işlemcisinde sorun yok sadece ekran kartında sorun var onuda bu programda seçilecek yeri bulamadım

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
budediğini yaptım fakat bu dediğin proğramın ekran kartı için olanını bulamadım intel işlemcinin kendi grafik işlemcisini kontrl ediyor zaten benm intel grafik işlemcisinde sorun yok sadece ekran kartında sorun var onuda bu programda seçilecek yeri bulamadım
Device kısmı var, orada seçim yapabilirsin eğer görünüyorsa diğer ekran kartı. Bu program ekran kartının video belleklerini test eder, ekran kartı çipini değil.

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Device kısmı var, orada seçim yapabilirsin eğer görünüyorsa diğer ekran kartı. Bu program ekran kartının video belleklerini test eder, ekran kartı çipini değil.
herhangi bir sorun cıkarmıyor yani sorun yok diyor program

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı12.PNG
    Ekran Alıntısı12.PNG
    155.4 KB · Görüntüleme: 340
  • Ekran Alıntısı111.PNG
    Ekran Alıntısı111.PNG
    156.7 KB · Görüntüleme: 337

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
birde nvidia programda cıkmıyor birincil ekran sürücüsü olarak cıkıyor
Çıkmadığını zaten biliyorum, zaten önceki mesajında da intel grafik işlemcisini gösterdiğini yazmıştın. Bilgisayarın harici ekran kartından çalışmadıkça ne olduğunu tam bilemeyiz. Ama benim baştan beri düşündüğüm, harici ekran kartının ramleri bozuk. Onun geri dönüşü de yok gibi bi şey... Eğer biraz olsun çalışsaydı, ekran kartı ramlerinin çalışma frekansları düşürülüp öyle denenebilirdi.

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çıkmadığını zaten biliyorum, zaten önceki mesajında da intel grafik işlemcisini gösterdiğini yazmıştın. Bilgisayarın harici ekran kartından çalışmadıkça ne olduğunu tam bilemeyiz. Ama benim baştan beri düşündüğüm, harici ekran kartının ramleri bozuk. Onun geri dönüşü de yok gibi bi şey... Eğer biraz olsun çalışsaydı, ekran kartı ramlerinin çalışma frekansları düşürülüp öyle denenebilirdi.
şimdi şöyle bisey denedim bu hatayı verdi peki herhangi bir bilgisayarcı anlarmı bu sorunu güvenemiyorum birde hiçbirine

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı222.PNG
    Ekran Alıntısı222.PNG
    100.7 KB · Görüntüleme: 359

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Fırınlama te
şimdi şöyle bisey denedim bu hatayı verdi peki herhangi bir bilgisayarcı anlarmı bu sorunu güvenemiyorum birde hiçbirine
Kart gitmiş hocam. ölü... Bilgisayarcı anlasa bile dizüstü kadar masraf çıkarır.

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fırınlama te

Kart gitmiş hocam. ölü... Bilgisayarcı anlasa bile dizüstü kadar masraf çıkarır.
peki ara ara düzeliyor bu o neden onu da anlamıyorum bazen hicbir sorun cıkarmadan çalışıyor işte orda benim aklım karısıyor kart ölü olsa hic dogru çalışmaz birde bilgisayar kartı tanıyor okuyor

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
peki ara ara düzeliyor bu o neden onu da anlamıyorum bazen hicbir sorun cıkarmadan çalışıyor işte orda benim aklım karısıyor kart ölü olsa hic dogru çalışmaz birde bilgisayar kartı tanıyor okuyor
İşte kararsız çalışıyor ekran kartın bu da sinir bozucu bir hal alıyor ve en sonunda da beklenen son (=

enesYavuzZZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşte kararsız çalışıyor ekran kartın bu da sinir bozucu bir hal alıyor ve en sonunda da beklenen son (=
çözüm ne yapılabilir peki tamir edilebilme ihtimali cünkü ekran kartı sıfır alamam yani alsamda bunlar üretilmiyor buna uygun yok malesef birde zamanında uygun fiyata almıştım pcyi sıfır olarak suan bunun sartlarda cok pahalı