Oyun oynarken bilgisayarın kendini yeniden başlatması.

Bu konuyu okuyanlar

Thebigbosssnake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar, öncelikle yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Arkadaşlar ben daha öncede böyle bir konu açmıştım güç kaynağını değiştirince sorun çözülmüştü.
Fakat bu sıralar bu olay tekrar başladı ama tek bir şekilde. Oyun oynarken görüntü gidiyor, oyun takılma sesi geliyor (dırr şeklinde) ve PC kendini resetliyor.

Tamirciye gönderdiğimde ekran kartında ufak hasarlar varmış(görüntü çıkışları). Kendisi bunları tamir etti ve sistem sorunsuz diyerek yolladı.
Garip olan şey ise ekran kartı arızalıyken bu durumun yaşanmadığı oyunda yaşanmaya başladı sıcaklık sorunu yok değerler ekran kartı içi 75-87 derece işlemci için 40-43 derece. Ve ekran kartını teste soktuğumda bazen kolay testlerde bu sorun olurken zorlayıcı testlerde olmuyor. Oyunun ismi The Walking Dead: The final season ayarlar: 1440x900 orta ayarlar. Başka Oyunlarda da bu sorun ortaya çıkıyor. Bu sorunun ne zaman olacağını ve hangi şartlarda olacağını kestiremiyorum sürekli değişkenlik gösteriyor.
Ayriyetten şunu belirtiyim pc tamirciden geldikten sonra dump dosyası oluşturmaya başladı(daha önce oluşturmuyordu). Bütün dump dosyalarını incelediğimde bu değerleri buldum:
bugcheck=124
Probably caused by : AuthenticAMD ,
FAILURE_ID_HASH_STRING: km:0x124_authenticamd_processor_bus_prv
DEFAULT_BUCKET_ID: WIN8_DRIVER_FAULT
İnternette biraz araştırdım ve sorunun işlemciden olabileceğini düşünüyorum.
Ancak bu forumdaki bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan da teyit etmek istiyorum. Bilgili arkadaşlar cevap verirlerse mutlu olurum.

Birde pc de sfc /scannow komutunu çalıştırdığımda şöyle bir sonuç verdi: Trusted Installer is shutting down because: SHUTDOWN_REASON_AUTOSTOP
Bunun ne olduğunu anlayamadım bu konudada beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Sistemim:
  • anakart: Foxconn A74ML(-K) v3.0.
  • işlemci: AMD Athlon II X2 220 2.8GHz.
  • ekran kartı: ASUS DF series (DirectCU ıı) GTX 760 2 GB DDR5.
  • RAM: Adata 2x2GB DDR3 1333MHz.
  • HDD: Segate Barracuda 7200.12 500GB.
Psu: Rampage 600W 80+bronz.

Buyrun buda dump dosyam:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
ya işlemci termal macun yada soğutması veya ramlerinden biri arızalı veya soket sorunu olabilir

bunu oku

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Dırrr sesinden sonrasını okumadım yalan söylemeyim. O dırrr sesinin ana kaynağı %95 ihtimalle ekran kartı.

Thebigbosssnake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ya işlemci termal macun yada soğutması veya ramlerinden biri arızalı veya soket sorunu olabilir

bunu oku
Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Belirttiklerinizi dikkate alacağım.Sizlere bir sorum daha olacak ben mayıs ayında anakartımı yakmıştım ve tamir ettirmiştim acaba bu durum işlemci soketine zarar vermişmidir?

Son düzenleme: