Oyun için kurduğum sistemin son hali ... Yorumlarinizi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

ozobat35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Niye kimse bişi demio :d

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
SSD olarak bunu al:
http://www.vatanbilgisayar.com/sand...--yazma-510mb)/productdetails.aspx?I_ID=58904

depo harddiski olarak bunlardan birini al.

Karşılaştır​
Axess Bonus77 $
+ KDV
160 TL
KDV DAHİL
Diğer102 $
+ KDV
213 TL
KDV DAHİL

Karşılaştır​
Axess Bonus79 $
+ KDV
164 TL
KDV DAHİL
Diğer105 $
+ KDV
219 TL
KDV DAHİL

Bu bilgisayarın hızını sana ancak SSD hissettirir.

İşlemci için de 122 TL daha fazla verip fx-8350 almanı öneririm

ozobat35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ozobat35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flood oldu biraz ama çokkk acil cevap lazım kasa özelliklerinde usb 3.00 yok anakartın usb sini kullanabilirmiyiz çok acil 6 saat sonra alıyorum

caghan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyun oynayacaksan SSD harddisk alırken şuna dikkat etmen gerekiyor 120gb nekdar yeterli olur şuan hali hazırda oyunları bir çoğu 20-30 GB yer kaplamakta yani sadece oyun için kullanacaksan herhangi bir grafık tasarlamayacaksan bence SSD sana gerek yok çünkü oyunda herhangi bir artısı yok oyun harddiskten değil işlenci ram ve ekran kartından beslenir tercih yine senin SSD alacaksanda IOPS değeri 60000 den aşağı olmasın.

caghan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flood oldu biraz ama çokkk acil cevap lazım kasa özelliklerinde usb 3.00 yok anakartın usb sini kullanabilirmiyiz çok acil 6 saat sonra alıyorum

anakartın usb3 sıfırını ön usbde kullanamazsın kasa alacaksanda usb 3.0 lı anakartın ön usb çıkışının usb 3.0 olması gerekir yoksa yine o çıkısı usb 2.0 olarak kullanırsın

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kardeşim ben ekran kartından oyundan anlamam. Oyun için ortalama bir işlemci sana yeter zaten. Ekran kartı önemli oyunlarda.

SSD almadan PC toplarsan ilerde pişman olursun. Sana gönderdiğim ssd gayet iyi.
Ben yıllardır ssd olmadan kullandım. SSD aldım önceki yılları yazık etmişim. :)

Anakart üzerinde front panel usb portları usb3.0 ise sorun olmaz.

ozobat35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SSD lerin boyutu şimdilik küçük ve fiyatı pahalı olduğu için düşünmüyorum zaten pc açılması taşıma ve loading dışında işe yaramıyormuş ben sabırlı adamım beklerim loading leri :D daha monitör alacağım bu yüzden para kısıtlı önerilerin için saol

kasada sadece 1 fan var işlemci stok fanı kullanacağım ekstra fana gerek yok mu ?

caghan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim ben ekran kartından oyundan anlamam. Oyun için ortalama bir işlemci sana yeter zaten. Ekran kartı önemli oyunlarda.

SSD almadan PC toplarsan ilerde pişman olursun. Sana gönderdiğim ssd gayet iyi.
Ben yıllardır ssd olmadan kullandım. SSD aldım önceki yılları yazık etmişim. :)

Anakart üzerinde front panel usb portları usb3.0 ise sorun olmaz.

SSD sadece bir lüks olacaktır arkaşa sadece oyun için alacak anladığım kadarıyla bilgisayarı SSD ile 12-15 sn de açılcak 64mb Cacheli Sata HDD ile 25-30 snde açılcak bumudur pişmanlık dersen görecelidir .. ardaki 300-500 TL ye değermi ?
okuma yazma hızına gelince senkron değil asenkron olarak çalıyor kendi üstünde okuma yazma yaparken yarı yarıya düşüyor hızı yani sen eğer autocad photoshop vb. programlar kullanmayacaksan herhangi bir şekilde pişman olmazsın hiç bir oyun 500mb ile okuyor diye tıklayınca hadi oyuna gir olmuyor yani açılma süresinde max 2-3 sn oynuyordur. bende SSD kullanıyorum ama Grafik çalıştığımdan dolayı yoksa problemim yoktu 64mb cache lide

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekrankartı pcıexpres 3.0 destekliyor .ama anakart ta o destek yok ..

caghan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SSD lerin boyutu şimdilik küçük ve fiyatı pahalı olduğu için düşünmüyorum zaten pc açılması taşıma ve loading dışında işe yaramıyormuş ben sabırlı adamım beklerim loading leri :D daha monitör alacağım bu yüzden para kısıtlı önerilerin için saol

kasada sadece 1 fan var işlemci stok fanı kullanacağım ekstra fana gerek yok mu ?

bence işlemci fanı seni rahatsız edecektir çoook sesten dolayı üzerine yük binince çok ses yapıyor bence geçen 8320 sini aldım işlemcinin onun yerine işlemci fanı alsan daha performanslı çalışırsın sogutması daha iyi olacağından ve sessiz bilgisayarın olur

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/products.aspx?L2=OEMCLL&qs=|18=20 burdan seçebilirsin

http://www.vatanbilgisayar.com/sogu...lemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=60680

92TL olarak gözüküyor. yeterli olacaktır sistem fanı üzerindeki

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Anakartın arkasındaki usb3leri kullanmak durumundasın öndeki usb2leri 3 olarak kullanamazsın. Bunun dışında tabiki daha çok para verirsen daha iyi bir sistem almış olursun 2gb olan ekran kartı tabiki daha iyi. Kasa soğutmasını biraz zaman geçtikten sonra kendin keşfedeceksin fan ihtiyacın olmadan fan takarsan tozlanır daha çok zarar. Ssd ye gerek yok şimdilik çok özel birşeyde kullanmadıkça ve teknolojiside hızla gelişiyor yakın bir zamanda alırsın bence ilk seferde hem bütçeni bunlara harcama hem de pahalıdan alma ;) zarar görmeyen ufak tefek şeyler yurt dışından sipariş edebilirsin ssdlerini;) Şimdilik sistemin süper her şeye yetecektir

ozobat35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fx 6300 ün stok fanından memnun arkadaşlarım var işlemci fanı almadan 1 ay denerim eğer olmassa alırım kuzenim anlıyor bu işlerden o takar
bi de vatanda bu parçaları birleştiriolar de mi ?

ozobat35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartlarının bu kadar ucuzlamasının nedeni DX11.1 miş sanırım dx11 in açamayacağı oyunlar işallah çıkmaz ( Neyse züürt tesellim var bf 3 ü 5 yıl sonra multip. de adam olsa yine oynarım :D )

montaj parası ne kadar bi bilgisi olan var mı ? O

ohhh içim bi hoş oldu ücretsiz montaj varmış ''Ücretsiz montaj yapıyorlar.Hatta eğer istersen işletim sistemini bile yüklüyorlar fakat 3-5 saat alır.Montaj kurulum.''

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Not: Sandisk 120gb Extreme vatanda günün fırsatı 233tl , eğer ebayden alırsan 195tl. Öylesine araştırdım :D

*Ücretsiz arkadaşlar montaj *

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62581
bu arada ekran kartını değiştirdim bu son kararım anakart için 3.0 pcıexpres önerisi olan var mı ?

Uygun zaten amd çipsetleri şuan pci3 leri desteklemiyor intel destekliyor. Amd yeni seri anakarta geçmek için ram slotlarının ddr4 olmasını bekliyor benim düşüncem bu sonra toplu değiştiricek. şimdilik her şey uyuyor bir sorun yok ve gayet güzel bir sistem.

ozobat35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzun süre kullanmak istiyodum ama herşey yenileniyor ama kararlıyım alacağım yenilenen herşeyi beklesek hiçbirşey alamayız :)

pcı 2.0 anakartta 3.0 ekran kartı çalışıyormuş hatta performans farkı olmuyormuş hergün yeni bişeyler öreniyorum :D

Son olarak amd fx 6200 3.8ghz 6300 3.5Mhz arkadaş bana 6300 önerdi az güç tüketir ve performansı çok az da olsa iyi diye doğrumudur ? (Bunu da öğreniyim yatıp uyuyorum :D yarın sabah ilk işim Vatan a gitmek )

ozobat35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kdv %18 vatanda %25 indirim oluyor ve fiyatlar daha uygun bunu araştırmıştım ve internetten almayacağım izmir / balçova şubesi istediğim tüm parçalar var :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Vatan tek yer olarak görmeyin ben electroworldte hepsinden ucuza bulmuştum. 100 liranın falan hesabını yapıcak olursan araştır bence... Dediğin doğru her an yenisi çıkıyor bişiyin bir yerden başlamak lazım.