Oyun bilgisayarı tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

manquer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamın aleykum.

Öncelikle şu aralar harika bir oyun bilgisayarı yapmak amacındayım.Tek hedefim crysis battlefield rappelz gibi oyunları üst grafiklerde oynayıp bir iki oyun açıkken alt tab yapıp film izliyebilip internette
dolana bileyim öncelikle şunu söylemek isterimki bu piyasanın sonu yok hep daha iyileri var o yüzden çok tartışmayalım Intel ve AMD işlemci arasında çok gidip geldim ama iyi bişey yapmak istediğim için şu sistemi kendime uygun gördüm lütfen çok tartışmayarak üstüne neler koyabileceğimi açıklayınız.

İŞLEMCİ:Intel i7 3770k
Ana Kart:Asus m5a 97
Ekran Kartı:Sapphire HD 7870(256 Bit)
120 GB SSD Corsair
Hard Disk: Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM 64 MB Cache SATA3
Ram:(Yükselteceğim şimdilik böyle)8Gb Corsair 1600 Mhz DDR3 Ram
Kasa:Aerocool strike x one advance 750w
Not:Klavye,mouse ve monitör eklemedim monitörü 21.5 inc w led 1290x1080 p alacağım bunların hepsini vatandan 2100 TL ye tahsil edeceğim lütfen üstüne çıkmayınız.. Lütfen iyi bir oyun kullanıcısı tavsiyede bulunsun.
Saygılar...

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
:hammer::hammer:Bakmıyoruz o halde.. Konu başlığın çok yanlış olmuş... İşlemcini biraz düşürür ekran kartını 1GB 256bit seçersen an itibari ile her her oyunu en yüksek ayarda oynarsın... Üstünü koymak sana kalmış. SSD vs gerek var diyorsan koy

kralxs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
#Rtsbora Bilir Bu İşleri yalnız benim dikkatimi çeken 8 gb ramlerdeki 1600 mhz aralığı 1800 seçeneğide vardı yanlış değilsem yani bu kadar güzel ve yüksek bir sisteme böylesi ufak bir detayında etkisi olacaktır diye düşünüyorum doğrusu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acelen yoksa 8xxx serisini bekle yeni konsollar çıksın ondan sonra kart al port oyunlarda sıkıntı çekersin eğer illa alacağım diyorsan intelden kıs ekran kartına koy o parayı oyun için gpu daha önemli
alt tab için hele ki battlefield da 8 gb ram lazım + ssd olursa tadından yenmez ama ssd yi dikkatli seç standart tasarım ekran kartı alma sakın

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
i7 işlemciye hiç gerek yok oyun için. Güzel bir z77 ve i5-3570k süper ikili olur ben kullanıyorum :) Zaten senin seçtiğin kart am3 o işlemci ile çalışmaz. 1TB harddisk yeter diye düşünüyorum. Seagate'in 7200rpm 1tb Barracuda modelleri güzel, sadece biraz ses yapıyor. Ram'i güzel seçmişsin. Ekran kartı olarak gtx 660ti alabilirsin.

Bitn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ana kartın işlemciyle uyumlu değil,ram güzel,harddisk 2 tb sanki fazla onu ve işlemcini düşürüp 7870 ghz editon alabilirsin :)ve 750 watt bana fazla geldi 700 veya 650 yeter :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o anakart işlemcine uymaz z77 chipsetli bir anakart alman gerek. geri kalan parçalar gayet güzel.

Son mesajlar