OYUN BILGISAYARI ISTEMIYORUM, BİLGISAYAR MUHENDISLIGI OGRENCISIYIM

Bu konuyu okuyanlar

OsmanSerdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Iyi akşamlar,
Öncelikle herkese merhaba. Ben Ankarada özel bir üniversitede bilgisayar mühendisliği sonuncu sınıfım. Laptop almadim bu sene sadece Eclipse de java kullandigimiz icin. Seneye linux de c++ gorcekmisiz lakin ben gunluk hayatta windows kullaniyorum. O nedenle cift isletim sistemi yapicam ve sordugum herkes bana 16 gb ram 128 gb SSD+1 tb HDD ve intel i7 islemci soyluyor. Lakin baktigimda bu bilgisayarlar hep oyun bilgisayari ve cok fazla ekran karti kalitesi var Monster gibi MSI gibi. Asus filan pek bakamadim ama yardim istiyorum sizlerden. Freedos alicam lisansli kurulumum var kendim kurucam Ssd ye windows u ama ozellikler fazlamidir azmidir yeterlimidir ne dersiniz tavsiye varmi. Butce max 5.5 bin. Iyi aksamlar.

OsmanSerdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkurler lakin 240 ssd çok gibi geliyor hemde oyun bilgisayari almak istemedigim icin kararsizim monster konusunda. Sizce ogrenci olarak 4 yillik okulda yeterlimidir.fazlamidir ozellikler ne dersiniz ?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Teşekkurler lakin 240 ssd çok gibi geliyor hemde oyun bilgisayari almak istemedigim icin kararsizim monster konusunda. Sizce ogrenci olarak 4 yillik okulda yeterlimidir.fazlamidir ozellikler ne dersiniz ?
Workstation bilgisayarlar al

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Workstation derken o fiyat araliginda oneri yapabilirmisiniz?
workstation iş için yani senin alanın için yapılan bilgisayarlardır bu bilgisayarlar oyun oynamanın aksine oyun yapmak yazılım üretmek gibi amaçla üretilmişlerdir araştırıp sana uygun bir laptop atacağım beklemede kal

OsmanSerdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamamdır teşekkür ederim. Herkes oyun bilgisayari tavsiye ediyor ama düşündüğümde çok pahalılar. Ben ne yapacağımı bilemez oldum 17 gb ram bana fazla gelmezmi ?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Burada gosterilen bilgisayarlar 5- 6 bin civari.Anladıgım kadarıylada bahalı olmasını istemiyorsun.
Sana tavsiye etdiyim dell 7559 modeline bak 3500 tl falan olmali.Düşün şimdi hangisi sana uygun ????