Ovi Store Büyümeye Devam Ediyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


alabula

Profesör
Katılım
9 Mar 2008
Mesajlar
3,819
Puanları
0
Nokia ve Symbianlara içerik ve hizmet sağlayan Ovi Store istenen rakamlara ulaştı mı bilinmez ancak mobil yazılım konusunda önemli bir güç olmayı başarmış durumda.

Mobil işletim sistemlerinin sonrasında sağlayabileceği mobil içerik ve özellikle de uygulama desteği firmalar için artık önemli bir güç göstergesi olmuş durumda. Hal böyle olunca mobil uygulama mağazaları artık bir zorunluluk halini aldı. (Mobil Uygulama Mağazaları İncelemesi)
Dünyanın lider cep telefonu üreticisi Nokia, aynı zamanda Symbian ile mobil işletim sistemleri pazarında da en tepede yer alıyor. Finlandiyalı üretici Ovi Store ile kullanıcılarının birçok başarılı hizmete ve yüzlerce içeriğe kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlıyor.
Ovi Store an itibariyle 180'den fazla ülkede kullanılıyor. Günlük 1.5 milyon içerik indirilme rakamına ulaşan uygulama mağazası Türkçe'nin de aralarında yer aldığı 30 dil desteği ile her geçen büyüyen ve yükselen bir grafiğe sahip. Ovi Store'un en fazla ziyaret edildiği ilk üç ülke ise Mısır, Fransa ve Almanya olarak sıralanıyor.


İndirme

Günlük 1.5 milyon indirme seviyesini yakalayan Ovi Store'da saniyede 22 mobil uygulama indiriliyor. Bir Ovi üyesinin ortalama olarak indirdiği içerik sayısı ise 12 olarak kayıtlara geçmiş. Her ay hızla büyüyen Ovi Store, Şubat ayında bir önceki aya göre %100'lük bir artış yakalamayı başarmış durumda.
100'den fazla cihaza destek veren Ovi Store'da bu rakamın 60'dan daha fazlasını Symbian işletim sistemine sahip modeller oluşturuyor. En fazla içerik indirilen modeller ise N97, N97 Mini 5800 Xpress Music ve 5530 Xpress Music.
Ovi Store'da, 80 ülkeden geliştirici, yazılımlarını Ovi Store üzerinde paylaşıyor. Bunun yanı sıra dünya genelinde 50'den fazla mobil operatör müşterilerine Ovi Store'a ulaşabilmek için özel fonksiyonlar sağlıyor. Ayrıca 17 ülkede kullanıcılar ön ödemeli hatları veya faturaları üzerinden ücretlendirilerek içerik indirebiliyor.

:: Siz Ovi Store'u hangi cihazınızla ziyaret ediyorsunuz? En çok hangi türde içerik indiriyorsunuz?

Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net
 

Persona Grata

Profesör
Onursal Üye
Katılım
21 Ara 2009
Mesajlar
3,530
Puanları
48
Siz Ovi Store'u hangi cihazınızla ziyaret ediyorsunuz? En çok hangi türde içerik indiriyorsunuz?
Nokia 5800 Xpressmusic cihazımla genelde uygulama indiriyorum.
 

ufukcoskun

Dekan
Katılım
28 Kas 2008
Mesajlar
6,477
Puanları
63
N78 ile ziyaret ediyorum ,sadece ziyaret ettiğimle kalıyorum :D.Geçen gün Shazam indirmiştim :)
 

SARKAT

Profesör
Katılım
8 May 2008
Mesajlar
3,728
Puanları
48
Bende Nokia 2320 modeli var. Ovi movi yazıyor çok para gidiyormu bu oviye bilgi verebilecek olan varmı, ona göre girelim.
 

masterofcoders

Asistan
Katılım
19 Ocak 2010
Mesajlar
247
Puanları
0
wireless olmayan cihazlarla internete girip bişey indirmek Türkiye de maddi açıdan pek yararlı değil. O yüzden N73 telefonumla bir kez girdim bir dahada uğramadım.
 

eairmak

Asistan
Katılım
14 Tem 2008
Mesajlar
492
Puanları
18
5800 ile modem üzerinden giriyorum :) bir çok uygulama ve tema indirdim işe yarıyor :)
 

legolas188

Üyecik
Katılım
23 Eki 2009
Mesajlar
4
Puanları
0
Ovi store'a java ile program yazmak için tam olarak neler gerkli bilen varsa lütfen paylaşsın. 50 euro gibi bir para yatırılıor fakat uygulama yüklemek için java sertifikası da istiyorlarmı midlet-certificate isteniyormu bi,lgisi olan lütfen paylaşsın.
 
Üst
stat counter