Overclock nasıl yapılır ?

Bu konuyu okuyanlar

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benim ATİ RADEON X1650 512 mb ekran kartım var call of duty oynarken dikkatimi çekti oyunda donmalar oluyor overclock yapmamı önerdi bir arkadaş fakat ben daha önce hiç denemedim.

sistemimde 2 gb ram
intel 2duo 2,20 ghz

overclock nasıl yapılır ayar limitleri nelerdir elimizdeki ekran kartındanda olmayalım.

Yani güvenli biçimde maximum performans almam için ne yapmalıyım :helpsmilie:

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İşlemci yetmezliği gibi geldi bana. İşlemciyi overclock et ;)

Galileo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence ramlerini yada hdd ni bi kontrol et 2.2 de cok rahat çalışır cod serileri o ekran kartıyla donma olmaması lazım cod 4 , 1.8 dual core ve 1 gb ram ile sorunsuz çalışıyordu

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
intel 2duo yerini görmemişim :) pardon!

ATİ Catalyst Control Center'da overclock var ordan yapacaksın.

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hemen donanım yetmezliği diye teşhisi koymuşsunuz ama ben hiç sanmıyorum. O sistem ile gayet iyi bir şekilde oynanır call of duty. Daha fazla ayrıntı istiyeceğim senden.

1- Bilgisayarın masaüstü mü, dizüstü mü
2- Ramlerin çalışma frekansı kaç (örnek ddr2 667mhz)
3- Catalyst ayarlarıyla hiç oynadın mı
4- Ekran kartı driverların güncel mi?
5- Oyunun en son çıkan yamasını yaptın mı?
6- Oyun ilk açıldığında normal ama ilerleyen zamanlarda mı takılmaya başlıyor?
7- Oyunu oynarken varsa virüs programını kapatıp girmeyi denedin mi?

Sorularımı cevaplarsan daha rahat yardımcı olabilirim.

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hemen donanım yetmezliği diye teşhisi koymuşsunuz ama ben hiç sanmıyorum. O sistem ile gayet iyi bir şekilde oynanır call of duty. Daha fazla ayrıntı istiyeceğim senden.

1- Bilgisayarın masaüstü mü, dizüstü mü
2- Ramlerin çalışma frekansı kaç (örnek ddr2 667mhz)
3- Catalyst ayarlarıyla hiç oynadın mı
4- Ekran kartı driverların güncel mi?
5- Oyunun en son çıkan yamasını yaptın mı?
6- Oyun ilk açıldığında normal ama ilerleyen zamanlarda mı takılmaya başlıyor?
7- Oyunu oynarken varsa virüs programını kapatıp girmeyi denedin mi?

Sorularımı cevaplarsan daha rahat yardımcı olabilirim.

masaüstü pc, ekran kartı 500Mhz GPU, 512MB 128Bit DDR2 Bellek 800Mhz
catalyst ayarları full :) ekran kartı sürücülerini sanırım güncel değil sanırım kendi cd den yüklemiştim.
oyun içinde pek değil ama görev bana anlatılırken loading anında biraz donma yapıyor.ben vista kullanıyorum virüs pro kullanmıyorum gerek duymadım yani :gz:

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tahminlerimi yazayım.

1-Virüs programım yok dedin, virüs bulaşmış ve bilgisayarı kastırıyor olabilir. Hijackthis programı ile logları buraya yazarsan onu kontrol edebiliriz.
2-Ekran kartı sürücülerin güncel olmadığı için belki bu sorun ortaya çıkıyor olabilir. atinin sitesinden en güncel sürümü kurabilirsin.
3-Oyunda görüntü özeliklerini en kaliteliye almış olabilirsin, daha düşük seviyelerde denemeni bir tavsiye ederim.

Ayrıca bir önceki mesajımdaki 6. soruya loading ekranından sonrası için tekrar cevap verirsen sevinirim.

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hiç bir şey bilmeyen birisi için oc yapmak son derece tehlikeli... şu anda yavaş ama çalışan bir pc'n vr ancak şanssız bir ilk denemeyle işlemciyi uçurabilirsin tabii diğer parçalar da yanabilir.
tavsiyem, pc ni en az şişmiş şekilde kullanman. yani gereksiz tüm proları sil, sistem geri yüklemeyi kapat, fazla janjanlı tema kullanma, görsel olrak güzel ancak kasıntı masaüstü proları kullanma.. ayrıca zaten vista kullanıyosun ve kasması normal.. bide ayarlarda çözünürlüğü ve efektleri kıs.

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hiç bir şey bilmeyen birisi için oc yapmak son derece tehlikeli... şu anda yavaş ama çalışan bir pc'n vr ancak şanssız bir ilk denemeyle işlemciyi uçurabilirsin tabii diğer parçalar da yanabilir.
tavsiyem, pc ni en az şişmiş şekilde kullanman. yani gereksiz tüm proları sil, sistem geri yüklemeyi kapat, fazla janjanlı tema kullanma, görsel olrak güzel ancak kasıntı masaüstü proları kullanma.. ayrıca zaten vista kullanıyosun ve kasması normal.. bide ayarlarda çözünürlüğü ve efektleri kıs.

haklsın aslında vista başlı başına :lol: insanoğlu daha fazlasını istiyor hep işte tehlikeli bulduğum için bir sınırını öğrenmek istedim sadece.neyse teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben de senden daha düşük bir bilgisayar var ama hiç takılmıyor aynı oyunda. Üstelik benimkisi lap top.