over current have been detected on your usb device

Bu konuyu okuyanlar

Khlein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sebepten 4 kez tamire yolladım ve sanırım 5. kez yollıycam allahını seven bana yardım etsin en son 350 tl verip yeni anakart taktılar.

Anakart: Msi-7721
Hata olmadan 1 hafta kadar önce günde 1 defa falan windows bir sorunla karşılaştı diyor ve pc yeniden başlatılıyor bir süre sonra bir daha başlamıyor ve başlıktaki "over current have been detected on your usb device" hatasını verip kapanıyor buna ne neden olur klavyemi değiştirdim mouse neden olabilir mi ya da monitör.

Ekli dosyalar

• IMG_0634.jpg
    IMG_0634.jpg
    31.2 KB · Görüntüleme: 153

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Kasanın üzerindeki usb portlarının kablolarını söküp denediniz mi?

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
nasıl yapıcam onu
Kasanın üzerindeki usb portlarının kablolarını anakartın üzerinden çıkartın. Çıkartmadan önce fotoğrafını çekerseniz, yanlışlık olmaz. Anakartın arka tarafındaki usb portlarını kullanırsınız. Sorunun kasadan olup olmadığını anlamış olursunuz.

Khlein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kasanın üzerindeki usb portlarının kablolarını anakartın üzerinden çıkartın. Çıkartmadan önce fotoğrafını çekerseniz, yanlışlık olmaz. Anakartın arka tarafındaki usb portlarını kullanırsınız. Sorunun kasadan olup olmadığını anlamış olursunuz.
şimdi hatayı almadım 1 haftayı bulmaz, aldığımda söylediğinizi denemek için size ulaşırsam yardımcı olur musunuz