otozennith(ikizleroto-derin oto) dolandırıcı sakın bulaşmayın

Bu konuyu okuyanlar

ajanblue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
!! ekşi üyeliği olan bir arkadaşım konuyu oraya aktarabilirse memnuniyet duyarım..Sanık bir ironman ve bisiklet grubu üyesidir..

Sanık ve firma yetkilileri kişisel bilgilerimi iznim olmadan ele geçirmiş olup , Yapılan telefon görüşmesinde "gelip 44000 liralık senete imza atarsam aracımı yapacağını,benim elimi kolumu bilgisayardan çekeceğini,bu parayı mutlaka alacağını,son uyarısı ve çağrısı olduğunu " dile getirmiştir.Burada da beyan edeceğim üzere bana ,aileme yada şahsi mal ve canıma gelebilecek her türlü zarar ve ziyandan otto zen*th , oto zen*th avcılar şubesi ik*zler oto servis patron,yetkili,çalışan yakın ve tanıdıkları sorumludur..

mağduriyetimle ilgili genel merkezlerine , sorumlu olduğu şahsa mesaj atılarak konu açıklanmasına rağmen ne merkezden nede yetkililerinden mağduriyetimin çözümüne yönelik bir adım atılmamıştır..Buda yaşanan bu olayların yetkililerin izni ve takdiriyle yapıldığı izlenimi yaratmaktadır..

Resim ecunun(motor kontrol ünitesinin) iç entegresini göstermektedir.Buradan da anlaşılacağı üzere ecunun işlemcisi servis tarafından sökülmüştür..Bu İşlemci yada benzer ecu yurtiçinde ve yurtdışında bulunmamaktadır..Dolayısıyla aracım bu şahıslar tarafından pert duruma düşürülmüştür..

olay:

aracım yolda giderken stop etti.Arıza kontrolu yaptığımda p0335 crank sensor A hatası aldım.Önce sanayiden crank sensörü alıp değiştirerek problemi çözmeye çalıştım; problem çözülmeyince netten nissan özel servisi olduğunu iddia eden ottozen*th avcılar şubesi ikizl*rotoservis ten önd*r adlı kişiyle görüştüm.Bana verdiği fiyat 100 tl arıza tespit ücreti(aracı yaptırmayacaksam),300 tl + parça bedeli (aracımı yaptıracaksam).Cekici cağırıp aracı kendisine teslim ettim.Ofiste yarım saat kadar oturduk..Aracımın başında hüseyin,bir usta ve tanımadığım bir şahis işlem yapıyorlardı..ben kameradan izliyorum bu arada..bir ara yanlarına gittim..Hü*eyin :" usta arıza koduna bakalım dedi" usta: gerek yok şimdi dedi..gördüğüm kadarıyla bujileri kontrol ediyor ama araç ateşleme yapmıyordu..Yanlarına gidince usta :"h*** marş tamir olacak.. siz ofise çıkın konuşun " dedi..Ofise çıktık önder ,hü*eyin ben birlikteyiz..H** marş tamir olacak dedi..Ö** yaptırın o zaman dedi..Ben :" marş kodunu bana söyleyin bir fiyatına bakayım" dedim..önd*,marşı sök getir dedi hüs*ne..10 dk sonra hüs*in marşla geldi ..siz ne kadar ücrete yaptıracaksınız dedim 200 tl maksimum dedi önd*..o zaman işlerim yoğundu git gel uğraşamazdım birde sanayide 130-150 arası işçilik dahil fiyat almıştım..ok dedim siz yaptırın..önd* sonra çıktı ..bende hüs*ne aracımdaki sorunları anlattım..Hüs*in biz seni arayacaz deyip telefonumu aldı ve oradan ayrıldım..İşlerim dolayısyla 3 gün kendilerine dönemedim..onlarda beni hiç aramadılar ..perşembe günü önderi arayıp marş ne oldu dedim..eğer yaptırmadıysanız gidip sanayide yaptırayım..ö** :"usta sanayiye yaptırmaya gitti dedi..marş motorum gelmeden önce çalışıyordu sadece kavrama kaçırıyordu ..Bunun arızayla ilgisi ne? ben onu sonra yaptıracaktım deyince önd** yükseldi..bağırmaya çığırmaya başladı..birşey demeden telefonu kapadım..5 dk sonra önd** aradı marş dün yapılmış usta beyindeki bir arızadan şüpheleniyor sanayiye kontrole gitti dedi..10-15 dk sonrada bana whatsuptan 980 tl lik kağıdı atıp aracını gelip alabilirsin dedi.280 tl marş rektefiye,300 tl arıza tespit,400 tl beyin tamiri ve adaptasyon..(aracıma orjinal nissan yazılımı dışında yazılım atılamıyor ve sanayide bu cihaz mevcut değil)Sanayiye gittim ,Önder bana öncesinde marşın selenoidi yapılacak demişti ..bobinciye gittim ve fiyat aldım selenoid 80 tl , kömür değişirse ki değişip değişmediğini söylemiyor önd* ,+50 tl toplamda 130 tl dedi..Beyinci de beyin tamir olmaz en fazla tesisatta bir kopma vardır oraya lehim yapılır ufak bir işçilik ücreti alınır dedi..Buna istisnaden önd*i aradım marşın nerede yapıldığını ne kadar tuttuğunu hangi parçaların değiştiğini sordum ..Bana ikitellide alt*n dinamoda yapıldığını derin adıyla kayıt açıldığını söyledi ..Bana bunları neden sorduğumu amacımı bildiğini benim kötü niyetli olduğumu söyleyerek yükseldi bağırıp çağırmaya hakarete,ofisine çağırıp darp etmekle ,aracıma zarar vermekle ,ücret ödesem dahi aracı vermemekle(gasp etmekle) ,aracımı gasp ettiği her gün için otopark ücreti ilave etmekle vb tehditler savurup durdu..onla muhatap olmadığımı ve mahkemede görüşeceğimi belirtip telefonu kapadım..

polis ekipleriyle araç alınmaya gidildi.Onlara vermemekte diretti ve araç alınmadan geri dönüldü..Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunuldu ve aracın tarafıma verilmesine karar verildi.

30/07/2018 tarihinde aracımı almaya gittiğimde ( polis ekipleriyle) aracımın ecu ,marş motoru,crank sensörü yerinde olmadığını ,2 ön tekerin ve akünün söküldüğünü gördüm..Polis olaya şahit olup tutanak tutmadı..Önd*r adlı şahsa aracı toplamasını ve yarın çekiciyle gelip alacağımızı iletti..Önder yine problem çıkarınca polis amiri kendisini aradı ..aralarında telefon görüşmesi yapıldı ayrıca polisler ilede benim duymam engellenerek saatlerce konuşuldu.

08/08/2018 tarihinde polis merkezine aracımın alınması için başvurdum.Ekiplerle birlikte ilgili şahsın işyerine gidildi..polislerden biri sen araçta kal ben bu şahsa(önd*re) aracımı daha önce yaptırdım ben halledecem dedi..Ofiste bir süre konuştular..Bu arada beni araçta bir polisle bıraktılar..Sonra aracı görmek için beni bodruma çağırdılar..Ben daha önce sökülen parçaları görmek istedim ..Hüseyin sökerken önder yanımıza geldi..elinde aksiyon kamerasıyla o vatan haini..kimse aracı sökmesine yardım etmeyecek diyerek beni ve polisi iznimiz olmadan kayda aldı..Polis biz tamircimiyiz adam(ben) sökülen parçaları görmek istiyor dedi..Aralarında sözlü münakaşa oldu..Beni yukarı çıkardılar..ofiste yine saatlerce konuştular ben yine araçta bekletildim..Bu arada karakol amirine bilgi verildi ve ek ekip istendi..Onlarda olay yerine geldiler..Bir müddet sonra aracı tekrar görmem için bodruma götürüldüm..Yüzeysel olarak aracın ecusu ve marş motoru gösterildi..Daha önce görmediğim bir arkadaş söküm işlemini ve beni telefonuna kaydetti..Ben yukarı çıkarıldım..içeride bir müddet polis tutanak tuttu..Tutanakta aracın önceden parçalandığı neden belirtilmediğini sordum..polis biz ne gördüyksek onu yazdık sen istediğini (marş ve ecu)gördünmü olay bir an çözülsün dedi..Bende ifadeye aracın test edilmediğini bana verilen şekilde teslim aldığımı belirttim ve imzaladım..

Aracı çekiciyle alıp , servise götürdüğümüzde ecunun işlemcisin bu kişi tarafından söküldüğünü gördük..Bu kişi daha sonra arayıp 44000 tl ye senet atarsam şayet öyle bir borcum yok, aracımı yapacağını bana fiili olarak zarar vereceğini beyan etmiştir

Ekli dosyalar

• 73fc9aa5-d34d-4e86-a6e2-25d53df132b3.jpg
    73fc9aa5-d34d-4e86-a6e2-25d53df132b3.jpg
    45.8 KB · Görüntüleme: 539
  • 164deec0-1ac3-44ed-82ca-37f99dca830b.jpg
    164deec0-1ac3-44ed-82ca-37f99dca830b.jpg
    74.4 KB · Görüntüleme: 403
  • 5343b414-cc0c-428f-81c0-19ecb2ddc39f.jpg
    5343b414-cc0c-428f-81c0-19ecb2ddc39f.jpg
    79.9 KB · Görüntüleme: 537
Son düzenleme:

ajanblue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sanık ve firma yetkilileri kişisel bilgilerimi iznim olmadan ele geçirmiş olup , Yapılan telefon görüşmesinde "gelip 44000 liralık senete imza atarsam aracımı yapacağını,benim elimi kolumu bilgisayardan çekeceğini,bu parayı mutlaka alacağını,son uyarısı ve çağrısı olduğunu " dile getirmiştir.Burada da beyan edeceğim üzere bana ,aileme yada şahsi mal ve canıma gelebilecek her türlü zarar ve ziyandan otto zen*th , oto zen*ith avcılar şubesi ik*zler oto servis patron,yetkili,çalışan yakın ve tanıdıkları sorumludur..

mağduriyetimle ilgili genel merkezlerine , sorumlu olduğu şahsa mesaj atılarak konu açıklanmasına rağmen ne merkezden nede yetkililerinden mağduriyetimin çözümüne yönelik bir adım atılmamıştır..Buda yaşanan bu olayların yetkililerin izni ve takdiriyle yapıldığı izlenimi yaratmaktadır..

Resim ecunun(motor kontrol ünitesinin) iç entegresini göstermektedir.Buradan da anlaşılacağı üzere ecunun işlemcisi servis tarafından sökülmüştür..Bu İşlemci yada benzer ecu yurtiçinde ve yurtdışında bulunmamaktadır..Dolayısıyla aracım bu şahıslar tarafından pert duruma düşürülmüştür..

Ekli dosyalar

• ecu.jpg
    ecu.jpg
    159 KB · Görüntüleme: 369