Otomobil Önerisi #4 (50.000 - 70.000 TL)

Bu konuyu okuyanlar

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Ford Focus (2011 - 2013)

Enfes arabadır. Eğer bütçeniz bu 50 bin civarları ise 2011 olan modeli, 70 bin civarı ise 2013 olan modelini tavsiye ederim.

Focus hem konforlu, hem yol kabiliyeti iyi, hem performanslı, hem de yakıt tüketimi olarak gayet iyi. Tam bir aile arabası bagajını doldur türkiyeye gez.

Volkswagen Passat (2007-2010)

Passat yukarıda Focus'a söylediklerime ek olarak, biraz daha konforlu, kaliteli bir araç.

Uzun aks mesafesi ve genişliği ile bu fiyata güzel iç mekan sunuyor. Ancak yakıt tüketimi kasanın ağırlığından diğer araçlara göre fazla gelebilir ve parça konusu da sizi üzebilir fiyat konusunda.

Peugeot 301 - Citroën c-elysee

Bu iki araçta aynı işlevi gören ekonomik, az yakan çok kaçan bir araç.

Şehir içi için başınızı ağrıtmasa da bu araçlar ile şehir dışı yolculuklarınız pek keyifli olmayıp virajlarda savurabilir. Ancak parçaları, yakıt tüketimi ve performans enfes.

Volkswagen Golf (2005)

Konfor ve yol tutuşu olarak gayet iyi olan bu araç, hem şehir içi hem de şehir dışı yolculuklarınızı tatmin edecek şekilde gerçekleştirecektir.

Bu araçla ilgili önermediğim bir motor seçeneği var ki o da FSİ olan motor seçeneği. Hem performansı yetersiz hem de çok fazla yakıyor ayrıca tüp takılmıyor. Takılsa dahi uyumlu olabilme sıkıntıları var ve pahalı.

Onun dışında yine parça pahalılığı sıkıntısı mevcut fakat kalite de mevcut.

Kia Ceed (2011)

Konfor, yakıt tüketimi ve performans olarak gayet iyi olan bu araç hem hathback hem de station wagon olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer küçük bir aile iseniz hathback, büyük bir aile iseniz sw olan modeli öneririm. Ayrıca ben bekarım ve bu halimle bile sw almayı yeğlerim çünkü tasarımsal olarak ve geniş iç hacimliği olarak tercihimdir.

Şehir dışı ve şehir içi olarak mutlu edecektir kullanıcıyı.

Toyota Corolla (2008)

Tavsiye ettiklerim sırasında ilk lere girebilir.

1.4 dizel olan seçeneği hem performans, hem yakıt tüketimi olarak üzmez. Kalite ve iç hacim genişliği olarak oldukça mutlu eder.

Şehir dışı ve şehir içi için de çokça uygun olan bu araç oldukça konforlu olmasıyla birlikte parça fiyatları azıcık can sıkıcı.

BONUS ARAÇ : MİTSUBİSHİ LANCER 1.6 İNVİTE

InShot_20191216_123607190.jpg

Olmazsa olmazdı. @DKN NZY haklıydı.

DİĞER ÖNERİLERİM:

Chevrolet cruze
Reno clio (yeni kasa)
Mercedes e200 elegance
Toyota auris

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
330Ci E46 hayalimdeki araçtı 3.20 nin üstüne çıkamadık :) leonu altina bile koymayalım lütfen :)
Bmw başka ben 8 sene önce bmw m3 cabrio 2005 model o zaman 90.000 almıştım kıyamadım satmaya şimdi benzin fiyatlarından binemesekte garajda duruyor şuan yazdıkları fiyatlar çok komik 300.000 400.000 yazanları gördüm bmw'ye bindikten sonra başka araca binemiyorsun iyiki zamanında almışız şimdi araba fiyatları çok yükseldi diğer aracımda 3 sene olacak alalı şimdi almaya kalksak araç alamayacaz amca oğlunda 330ci vardı 3 sene önce 48.000 almıştı geçen sene 75.000 sattı..

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Bmw başka ben 8 sene önce bmw m3 cabrio 2005 model o zaman 90.000 almıştım kıyamadım satmaya şimdi benzin fiyatlarından binemesekte garajda duruyor şuan yazdıkları fiyatlar çok komik 300.000 400.000 yazanları gördüm bmw'ye bindikten sonra başka araca binemiyorsun iyiki zamanında almışız şimdi araba fiyatları çok yükseldi diğer aracımda 3 sene olacak alalı şimdi almaya kalksak araç alamayacaz amca oğlunda 330ci vardı 3 sene önce 48.000 almıştı geçen sene 75.000 sattı..
M paketlerde fiyatlarda yüksek dalgalanmalar var arada bende kovalıyorum 330ci olamasada bi 3.25 E46 veya 2006 E60 düşünüyorum fakat bmw nin 2.eli korkutuyor

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Araçları yazarken km ve kaza durumunu da yazmalısın bence. Zira belirttiğin fiyatlarda bazı dediklerinin temizini bulmak imkansız gibi.:)

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Araçları yazarken km ve kaza durumunu da yazmalısın bence. Zira belirttiğin fiyatlarda bazı dediklerinin temizini bulmak imkansız gibi.:)
Yazmasam da temiz bulunabilecekleri yazıyorum

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
M paketlerde fiyatlarda yüksek dalgalanmalar var arada bende kovalıyorum 330ci olamasada bi 3.25 E46 veya 2006 E60 düşünüyorum fakat bmw nin 2.eli korkutuyor
Düzgün bulmak gerçekten zor özellikler bmw'de düzgün bir araç bulsan fiyatına ona göre ama satışı kolay oluyor çok yıpranmamış araçların..

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Corolla burada en mantikli arac.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada bir seyi de soylemek lazim. Uretildikleri yerler itibariyle avrupada ve japonyada bu yasta ve kilometrede araclara çöp gozuyle bakiliyor. Bizim memleketimizde servet ödüyoruz 10 yasinda eli yuzu duzgun arac alacagiz diye ?

Son düzenleme:

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Lancer tasarım olarak çok güzel araç ancak konfor , yakıt tüketimi , parça fiyatları ve performans olarak pekte iyi değil ha diyince satabileceğin bir araba değil . Ama Köpek balığı tasarımıyla , sağlamlığıyla ve sorunsuz motoruyla gönlümde ufak bi taht kurmuş araç :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Lancer tasarım olarak çok güzel araç ancak konfor , yakıt tüketimi , parça fiyatları ve performans olarak pekte iyi değil ha diyince satabileceğin bir araba değil . Ama Köpek balığı tasarımıyla , sağlamlığıyla ve sorunsuz motoruyla gönlümde ufak bi taht kurmuş araç :)
Konfor u reno ford fiat vb den daha iyi bir alman olamaz ama

Ses yalıtımı zayıf ancak 500tl ye %80 civarı kesiliyor

Lpg de 30 40krş arası yakıyor

Parçaları türkiyeye geliyor artık ve belirli illwrde ustaları var

Her malın bir akıcısı var ürün temiz oldukça alıcı çıkar

Diğerleri gibi hızlı satılmaz ama

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Konfor u reno ford fiat vb den daha iyi bir alman olamaz ama

Ses yalıtımı zayıf ancak 500tl ye %80 civarı kesiliyor

Lpg de 30 40krş arası yakıyor

Parçaları türkiyeye geliyor artık ve belirli illwrde ustaları var

Her malın bir akıcısı var ürün temiz oldukça alıcı çıkar

Diğerleri gibi hızlı satılmaz ama
Konfor aracın markasına veya üretildiği ülkeye göre tescillenmez her aracın modeline göre değişir .Alman - İtalyan vs sınıflandırma yapmak absürd durur..
Lancer kötü bir araba demedim yanlış anlaşılmada olmasın LPG de şehir içinde 45 Kuruştan aşağı yakması için sabit bir şekilde kullanmak gerekir ki İstanbulda çok zor ..

Son mesajlar