Otomatik Sayfa Yenileme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Evet başlıkta da belirttiğim gibi herhangi bir işlem yaparken veya yapmazken otomatik olarak sayfa yenileniyor yani o sayfadan bağlantımın kopmamasına veya tarayıcıyı aşağıya almamama rağmen YouTube'da bir video izlerken dahi durduk yerde sayfa yenilemesi yapıyor. Ve bu sorun sadece Chrome'da başıma gelmiyor bilgisayarda bulunan diğer tarayıcılarda da aynı şeyle karşı karşıyayım.
Dün akşama doğru W10'a geçtim ve dün akşamdan bugüne yaptığım şeyler Windows update yapmak ve Nvidia'nın sitesinden ekran kartı sürücümü kurmak oldu tabi bir de Chrome kurulumu yaptım bunun dışında herhangi bir şey yapmadım.
Bu sorunu neden kaynaklanıyor? Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buraya kimse bir geri dönüş sağlamadı ama açılan başka konular ve Support Google'da gördüğüm şeyleri denedim NVIDIA'nın daha eski bir ekran kartı sürücüsünü yükledim fakat problem devam etmekte.

Son düzenleme:

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Kullandığınız eklentiler buna sebep oluyor olabilir, kurduğunuz tarayıcıları revo unistaller gibi uygulamalarla temizcene kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Benim de aklıma başka bir çözüm önerisi gelmedi :(

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Dün akşama doğru W10'a geçtim ve dün akşamdan bugüne yaptığım şeyler Windows update yapmak ve Nvidia'nın sitesinden ekran kartı sürücümü kurmak oldu tabi bir de Chrome kurulumu yaptım bunun dışında herhangi bir şey yapmadım.
Burada da söylediğim gibi bunlar haricinde hiç bir şey yüklemedim eklenti eklemedim hatta Chrome'da oturum dahi açmadım.

Ve bu sorun sadece Chrome'da başıma gelmiyor bilgisayarda bulunan diğer tarayıcılarda da aynı şeyle karşı karşıyayım.
Ki yine söylediğim gibi diğer tarayıcılarda da aynı sorunu yaşamaktayım.

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Benim aklıma görev yöneticisinde çalışan garip uygulama var mı yok mu ona bakmak gelirdi daha sonra modem ayarlarını windows ağ ayarlarını bir kontrol ederdim Ccleaner yapardım, registry hatalarını tarardım, belki ram yetmiyorsa windows un sanal bellek miktarını yükseltirdim. Bunları da deneyin aklıma başka birşey gelmiyo kusura bakmayın ama denemeye değer :) Umarım çözülür çözülmezse ben sırf şu sorun için format atardım sanırım insanı deli eder :D

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Benim aklıma görev yöneticisinde çalışan garip uygulama var mı yok mu ona bakmak gelirdi daha sonra modem ayarlarını windows ağ ayarlarını bir kontrol ederdim Ccleaner yapardım, registry hatalarını tarardım, belki ram yetmiyorsa windows un sanal bellek miktarını yükseltirdim. Bunları da deneyin aklıma başka birşey gelmiyo kusura bakmayın ama denemeye değer :) Umarım çözülür çözülmezse ben sırf şu sorun için format atardım sanırım insanı deli eder :D
Çeşitli şeyleri denedim RAM yetmeme sorunu yaşar mıyım bilmiyorum 16 GB RAM var ama temizlik falan yapacak bir şey yok diye düşünüyorum çünkü daha 2 gün önce format atıp W10'a geçiş yaptım. Ama yinede oluşabilecek bir şey olduğu için şu temizlik işini deneyeceğim. Bazen sorun yok mesela bu yazıyı rahatlıkla yazabiliyorum ama genelde YouTube'da başıma geliyor ve sonra her sayfayı yenilemeye başlıyor :( Çözüm yolu maalesef bulamadım bir türlü eski Chrome sürümünde auto tab discarding ile çözülebiliyormuş ama şuan böyle bir şeyde yok. Daha iyi anlayan yardımcı olabilecek birileri yok mu ya?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Alttaki adrese gidip Disabled yapmayı dener misiniz? Umarım bahsettiğiniz Auto Tab Discrading ayarı yeni sürümde bu şekilde yayınlanmıştır.
chrome://flags/#proactive-tab-freeze-and-discard

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Alttaki adrese gidip Disabled yapmayı dener misiniz? Umarım bahsettiğiniz Auto Tab Discrading ayarı yeni sürümde bu şekilde yayınlanmıştır.
chrome://flags/#proactive-tab-freeze-and-discard
Teşekkür ederim bunu daha önce denedim Chrome Support tarafından sunuldu fakat bir değişim olmadı.
Ayrıca şöyle bir şey var yalnızca Chrome'da değil Edge'de ve az önce denemek için kurduğum Mozilla'da da aynı sorun mevcut. Kısacası yalnızca bir tarayıcı üzerinden değil de sorunu komple çözmek istiyorum. Başka önerisi olan yardımcı olabilecek bu sorunu yaşayan arkadaşlar geri dönüş sağlayabilirse sevinirim.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Tuhaf bir sorun, konuyu takip ediyorum çözümünü ben de merak ettim açıkçası.

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ekran kartı ile alakalı olduğunu söyleyenler var ama bir çok deneme yaptım bir sonuca ulaşamadım cidden çok tuhaf bir sorun.