ÖSS'de yeni kurala dikkat!

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
ÖSS sınavı geldi, çattı. Sınav günü ilk kez uygulanacak bir kural geldi. Sınavınız bile geçersiz sayılabilir. O kural ise bakın ne?

ÖSS'de bu uyarıya dikkat!.. Cep telefonu ile binaya girilmeyecek, sınavda cep telefonu üstünde kalanların sınavı geçersiz sayılacak.

ÖSS heyecanı başladı. 1 milyon 530 bin genç, üniversite öğrencisi olabilmek için ter dökecek.

ÖĞRENCİLER BU SENE DAHA ŞANSLI

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2008 ÖSS'ye girecek adayların, geçen sene girenlere göre daha şanslı olduklarını söyledi.

SINAV GEÇEN SENEDEN KOLAY OLACAK

Yarımağan, 185 ve üzeri puan alan aday sayısını artırmaya yönelik bir formül üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Bu yılki aday sayısında 130 bin gibi bir azalma yaşandığını açıklayan Yarımağan, "Azalma nedeniyle sınava gireceklerin ortalama yerleşme olasılıkları daha yüksek olacak" dedi. Bu yılki soruların geçen yıla benzerlik gösterdiğini belirten Yarımağan şöyle konuştu; "Herkesin cevaplayabileceği 'kolay ' soruların yanı sıra 'biraz daha zor' ya da 'çok zor" olanları var. Bu sene zorluk düzeyi geçen seneden kolay diyebiliriz."

GİRİŞ BELGESİNİ UNUTMAYIN

Adayların mağdur olmaması için, sınav giriş belgelerini yanında bulundurması gerektiğini söyleyen Yarımağan, "Adayların, sınav giriş belgesinin aslı olmadan sınava girmeleri mümkün değil. 151 merkezimizde de bu belge çıkartılabiliniyor" diye konuştu. Üniversite adaylarına, birkaç gün öncesinden sınava girecekleri binayı görmeleri tavsiyesinde bulunan Yarımağan, "Böylece pazar sabahı bir telaş yaşamazlar" dedi.

SONUÇLAR 10-15 TEMMUZ ARASINDA AÇIKLANACAK

Yarımağan adayların sınav esnasında daha rahat etmeleri için elverişsiz salonları kullanım dışı bıraktıklarını ve öğrencileri boy ve kiloya göre sınava almaya çalıştıklarını aktardı. Sınav sonuçlarının 10-15 Temmuz arasında açıklanacağını kaydeden Yarımağan, Temmuz'un 20'sinden sonra tercih işlemlerinin başlayacağını, Ağustos ayının ilk yarısında da yerleştirme sonuçlarını açıklayacaklarını belirtti.

Kaynak

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bende giriyorum iş olsun diye tlf ile gelecektim bu iyi oldu teşekkürler.

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Seneye görüşürüz Öss ;)

tek istediğim girdiğim sene soruların çokta kolay olmaması .. Mağlum kolayı herkes yapabilir puanlar fırlar olan yine bize olur ... Ki kolay olsa olsa türkçe de olur o geoyu kolay yapında görem ben sizi :D

Bu sene Öss girecek tüm arkadaşlara başarılar :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
ben de giricem ama pek umudum yok.

her ne kadar lisler bu sene mezun vermese de anadolu liseleri veriyor ve anadolu liseleri sınava girecek ve giren herkes büyük ihtimal ile bir yerlere yerleşecektir...

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
bu yeni kural değil sanki benm zamanımda da telefonla binaya girilmiyodu.kapıda telefonları yoplayıp 3 parçaya ayırıyolardı içini dışını açıyolardı çıkışta da veriyolardı

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
corpuscallosum dedi ki:
bu yeni kural değil sanki benm zamanımda da telefonla binaya girilmiyodu.kapıda telefonları yoplayıp 3 parçaya ayırıyolardı içini dışını açıyolardı çıkışta da veriyolardı

neden içini açıyolardı anlamdım :^)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Önceleri sınav gözetmenine teslim edebiliyordunuz telefonlarınızı. Ama artık oda bu sene yasaklandı.