Osman Sınav'dan: Kızılelma 1. Bölüm Fragmanı | 15 Ocak 2014 Çarşamba | TRT-1

Bu konuyu okuyanlar

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Baktık bakmasına da hayal krıklığı.

Bide bazı söylemek istediğim şeyler var.
Birincisi bu dizideki MİT sanki MİT değil kadınlar hamamı. Gerçek hayatta da orayı kadınlar doldurduysa kusura bakmayın da biz bitmişiz.
İkincisi bizim bu MİT'e üye veya eleman herneyse alınırken sokaktan askeriyeden ordan burdan mı toplanıyor?. Bunun bi profesyonel eğitimi filan yok mu?. Bu gerçek hayatta da öyleyse kusura bakmayın da biz bidaha bittik.
Üçüncüsü dizi çok vasat. Efektler tatmin edici değil. Senaryo berbat. Bu iş dizideki o şekerle de gitmez.
Saygılarımla arz ederim.

xtrem06

Top-notch Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
hayal kırıklığı.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Dombıra çalması süper ya :) Yaşasın Irkımın TURAN Ülküsü

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bu akşam izleyeceğim. Birileri kötülediğine göre demek ki süper bir dizi olmuş. :p

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Vatan millet sakarya +aşk dörtlemesi su katılmamış milliyetçilik alsana gani gani reyting

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle dizi konusu güzel seçilmiş, ancak o efektler ney ole arkadaş insan biraz paraya kıyar yahu. Yani tamamen vasat olmuş.
[MENTION=48671]muratflash[/MENTION] MIT'in eleman seçimleri evet öyledir. Genelde Yetimhanelerden ve Askeriyeden seçilirler. Filmde saha operasyonları için yetiştirilme biraz kısa ancak bu uzun bir süreç.

Şu noktaya iyi bakmak lazım gerçekten de MIT son 5 yılda saha görevlerine ciddi anlamda çıkmaya başladı.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
2. sınıf oyuncular, yanlış kadro seçimi. Vasat bir dizi.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
484835_417557411708108_1280604991_n.jpg

mystroo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternet aleminde dolaşan dizinin senaaryosunun özetini okuyuncu dizinin farklı kökenlerde farklı inanışlarda ülkesi iiçin hizmet eden etmeyen aileleri insanları hedef aldığı ap açık ortada oysaki zaten bu tür diziler yüzünden filmler şarkılar programlar yüzünden bugüne kadar insanlarımız bir birinden ayrılmadı ayrı düşmedimi alevi arap kürt sunni türk çerkez ve daha nicesi milletin bütünlüğünü azmini bozmak için yapılmadı şuan ülkemiz ne durumda nerelere vardık döviz karşısındaki türk lirasını değeri ne kadar sizce devlet hükümet meclisteki herkes neden bu diziye karşı çıkmadı ülke bu durumdayken neden böyle bir dizi çekilyor hemde başrolde oynayanı daha önce hiç bir yerde izlemedim nedenki? düşünmek lazım..sacma sapan bahaneyle izlenme rekorları kıran onca dizi kaldırıldı yayından mahkeme kararı ile bu diziyemi izin verdi rtük neden acaba ...Saygılar....

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Reytinglere 7. sıradan girmiş. İyi bir başlangıç.

Zamanla ilk 3'e girecektir.

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bazı yabancı diziler hariç genelde dizi izlemeyen biri olarak bu diziyi mutlaka izlemeyi düşüyorum.

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dün izledim.

--Spoiler--

200 kişilik grubu dağıtış sahnesi korkunçtu. Uzun zamandır bu kadar vasat bir sahne izlememiştim. Saçmalıklarla doluydu! Göz göre göre seyirci zekasına küfür eder gibi çekilmişti. Finalde ki sahnede vasatlıkta yarışırdı.
Lav silahıyla arabayı patlatıyorlar, araba patlarken yan tarafa atlayan MİT elemanı, karşıdan silahı sıkan adamlar yanlarına gelene kadar kıpırdamıyor, silah alnına dayanınca kendine geliyor!

--Spoiler--

Sakarya Fırat vs. benzetmelerine katılmakla beraber yeni başlayan bir diziye bir kaç bölüm müsaade edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kendini toparlayacaktır, bu eleştirileri ciddiye alırsa uzun soluklu ve yüksek reytingli olur. Yoksa daha ilk bölümden izleyiciyi aptal yerine koyarsa -kendi adıma- izleyiciyi kazanamadan kaybedecektir.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu tür dizilerin verdiği tek Mesaj su sistemin bekasi adına insanlara kan kusturulabilecegi mubahtir anlayışınin toplum nezdinde taban bulmasını sağlamak

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Şu dünyayı elegeçirme olayından(kızılelma) vazgeçemedik bir türlü.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Dizi süperdi valla.

Dombıra zaten iyi gaza getiriyor. :D

Osman Sınav boş iş yapmaz. Adamın hammaddesi.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
NE YUSUF MiROĞLU NE POLAT ALEMDAR

TRT’nin MİT dizisi ‘Kızılelma’ başladı. “Yeni bir Yusuf Miroğlu mu?” ya da “Yeni bir Polat Alemdar mı?” soruları izlerken sorulmaya başlandı.

Murad Altay, ikisi de değil. Çizilen karakter; ODTÜ terk bir öğrenci, biraz serseri, çapkın, fakat zeki...

Furkan Palalı bu role cuk oturmuş.

Olağanüstü bir hal olmamasına özen gösterilmiş. ‘Deli Yürek’ ve ‘Kurtlar Vadisi’nin yaratıcısı Osman Sınav; “En büyük endişem, kendimi tekrar etmekti. Bunun olmaması için çok uğraştım. Zaten Furkan Palalı ile bunu yapamayacağımı anlasaydım projeye başlamazdım” diyor. İlk bölümde durum bu.

Bana göre olmuş ‘Kızılelma’. Sınav, oyuncu için “Bu rol onun için milat olabilir” diyor.

Palalı’yı kim hazırladı?

Palalı, uzun bir hazırlık dönemi geçirmiş. Karaktere uyum sağlamak içselleştirmek bir antrenman işi. Dizide Furkan kardeşimizi İpek Bilgin çalıştırmış.

Kimdir İpek Bilgin? ‘Bıçak Sırtı’, ‘Ezel’ gibi dizilerden hatırlıyorsunuzdur ama onun oyunculuk kariyeri buraya sığmaz. Oyuncu çalıştırıcılığı da yapıyor. Yani Furkan Palalı bu dizi sonunda aranılan oyuncular arasına girerse bunda, Bilgin’in payı büyük olacak.

Milliyet

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Ben bu tarz dizileri izlemeyi yıllar önce bıraktım. Seveni varsa izleyebilir. Dizi başlamadan önce "tutmaz" demiştim. Son yorumlara bakınca haksız olmadığımı gördüm. Son olarak; biz dizinin türü ne olursa olsun içine aşkı zorla da olsa sokarız sonra dizi aşk, entrika, aldatma saçmalığı şeklinde devam eder. Dozunda bırakmayı beceren dizi henüz yok:)

Reaksiyon puanı
10,324
Bu tür dizilerin verdiği tek Mesaj su sistemin bekasi adına insanlara kan kusturulabilecegi mubahtir anlayışınin toplum nezdinde taban bulmasını sağlamak

hayır, anlamıyorum!
sizi rahatsız eden ne?
bu dizide kime kan kusturulmuş, nasıl bir hukuksuzluk ve zulüm için kılıf uydurulmaya çalışılmış?
hani önyargı diyoruz ya, olur da bu kadar olur yav.

dünyada başka var mı acaba diye çok merak ettim, kendi vatandaşları tarafından kurulan muhayyel tasavvurlar ile itham edilen başka bir ülke...

ve milliyetçilik kavramı sizi niye bu kadar üşütür, niye ürkütür bu kadar sizi?
bir insanın vatanını sevmesi, daha ilerilere, daha çağdaş, daha üst düzey bir medeniyet ufkuna yaklaşmayı idealize etmesi suç mudur? ayıp birşey midir?

siz bu ülkenin geçmişinden, kültür ve harsından bu kadar mı nefretsiniz?

ve bu nasıl bir ruh halidir, nasıl bir psikolojidir, anlam veremiyorum bi türlü.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Vatan millet sakarya +aşk dörtlemesi su katılmamış milliyetçilik alsana gani gani reyting
Vatanına, milletine, Türklüğe sövülüp sayılıp iftiralar atıldığı zaman da al sana gani gani Nobeller, Mobeller, Falanlar, Filanlar...

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çoğu sınav dizisi gibi ruhsuz üstüne Kızılelma adini bu berbatliga vermeselermis

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
hayır, anlamıyorum!
sizi rahatsız eden ne?
bu dizide kime kan kusturulmuş, nasıl bir hukuksuzluk ve zulüm için kılıf uydurulmaya çalışılmış?
hani önyargı diyoruz ya, olur da bu kadar olur yav.

dünyada başka var mı acaba diye çok merak ettim, kendi vatandaşları tarafından kurulan muhayyel tasavvurlar ile itham edilen başka bir ülke...

ve milliyetçilik kavramı sizi niye bu kadar üşütür, niye ürkütür bu kadar sizi?
bir insanın vatanını sevmesi, daha ilerilere, daha çağdaş, daha üst düzey bir medeniyet ufkuna yaklaşmayı idealize etmesi suç mudur? ayıp birşey midir?

siz bu ülkenin geçmişinden, kültür ve harsından bu kadar mı nefretsiniz?

ve bu nasıl bir ruh halidir, nasıl bir psikolojidir, anlam veremiyorum bi türlü.

Nasıl bir psikolojimi ;Bu dizilerde önüne geleni öldürüp ve hiç bir şekilde yargılanmayan(velevki kurgu olsun) insanları göstermiyorlar mı yoksa ben yanlış mı görüyorum artı sistem birini katlediyorsa bunun haklı bir sebebi vardır mesajı verilmiyormu .Milliyetçilik beni değil herksei korkutmalı neden derseniz Örnek:Mezarlardan tarihi şahsiyetlerin kafataslarını çıkartıp ırksal sınıflandırma yapan kimlerdi acaba , artı bu güne kadar tanıştığım kendine milliyetçim diyenlerin ağzından dökülen sözler;bizim gibi düşünmeyenlerin hepsini bir şehre koyup kimyasal ile yok edelim ,benim önümde hepimiz kardeşiz deyip arkamı döndüğümde beğenmiyorlarsa s...tir olup gitsinler bu ülke sadece bizimdir diyen yine milliyetçiler, şunu da söylüyorum bu ülkenin insanı seven insanı değer veren insanlara faydalı olan insanlara değil lafım ama kendini kategorize eden kendine üstünlük tasaması bağlayan tüm grup ideoloji örgütler benim gözümde en aşşağılık insanlardan da daha aşşağılıktırlar ve bu diziler böyle düşünen insanları dahada azdırıyor .

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Türkiye elbette yalnızca Türklerindir.

Anayasa'daki Türklük açıklaması göre kendini Türk kabul eden ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı herkes Türktür.

Kendini Türk kabul etmiyorsan git yada zamanı gelince zaten gideceksin