Ortak Site Kurmak İsteyen

Bu konuyu okuyanlar

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Merhaba, ben bir projede emeğim geçsin istiyorum, yerim olsun istiyorum ama güvenilir insan bulmak zor ve sermaye de... Beraber ortak websitesi kurabilecek birisi arıyorum. Var mı burada? Fikrim var bilgim de var ama sermayem yok pek.

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Neler biliyorsun ve referans sitelerin var mı mesela ?
Bunları da yazmalısın ki ciddiye alınasın...
Hocam referans sitelerim var, bunu özelden söylersem cok daha iyi olur. Şu anda bir platformda projeyi yönetiyorum, birkaç moderatör var. Eski bloglarım var. Aklımda bir forum sitesi kurma fikri var ama teknoloji forumu değil, farklı bir fikre sahip.

QuietTouch

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Hocam referans sitelerim var, bunu özelden söylersem cok daha iyi olur. Şu anda bir platformda projeyi yönetiyorum, birkaç moderatör var. Eski bloglarım var. Aklımda bir forum sitesi kurma fikri var ama teknoloji forumu değil, farklı bir fikre sahip.
Eğer çok gizlemiyorsan bana projeden bahseder misin ben maddiyat yönünden yardımcı olurum elimden geldikçe sadece maddiyat değil eğer proje güzel ve mantıklıysa beraber yapabiliriz her şeyi.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Merhaba, ben bir projede emeğim geçsin istiyorum, yerim olsun istiyorum ama güvenilir insan bulmak zor ve sermaye de... Beraber ortak websitesi kurabilecek birisi arıyorum. Var mı burada? Fikrim var bilgim de var ama sermayem yok pek.
1 yıllığı 53 TL, pek sermaye değil be kanka :D.

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Kuracağım sitenin iki ay icerisinde gelir elde etmesi için gerekli olan miktar, en az 700 Lira.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
bir blog ise bu fiyat
aslında herşeye göre değişebilir,
bir forum kuracak ise ücretli veya ücretsiz script de kullanabilir

site içeriğinizi paylaşırmısınız
forum mu kurmayı düşünüyorsunuz
Hocam birçok fikir var, en çok aklıma yatan forum ama çok iyi reklam yapılırsa, bu dönemde çok fazla üye olabilir. Fikri biraz farklı.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Hocam birçok fikir var, en çok aklıma yatan forum ama çok iyi reklam yapılırsa, bu dönemde çok fazla üye olabilir. Fikri biraz farklı.
script olarak xenfero kullanmayacağınız belli
ne kullanmayı düşünüyorsunuz

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Peki yazılım sertifikaların var mı mesela, onları yazman sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum...

Şunu da belirteyim gelir elde etmek çok iyi tanıtımdan geçer ve google da en ucuz reklam 500 TL den başlıyor, o da yetmez ama en az reklama 2000 TL gider eğer ciddi bir proje ise... Bu dediğim sadece reklam ayağı, daha bunun betik ve iyi bir sunucu + alan adı gibi yönleri var.

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
@HÜDHÜD, haklısınız. Baslangıçta küçük, taban sermayeyi söyledim ben. Projenin tutması icin elbette daha fazla gerek.

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Değerli üyeler, gerçekten bu kadar cevap geleceği aklıma gelmemişti. Kime ne diyeceğimi şaşırdım. Ciddi olanlar PM atabilir mi? Kafam karıştı.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
İyi seçim çünkü desteği güzel ve temaları daha da güzel... Geliştirebilirsen ilgi çeker ilk başta ama reklam olmadan site hayatta kalamıyor genelde.
google forum sitelerini havada kapıyor
ziyaretçi sayısına vb. şeylere bakmadan

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Merhaba, fikri ozel mesajla söylerim. Burada daha önce bir konu açtım buna benzer ama tüm ciddiyetsiz kişiler yazdılar. Önce yazıp, bilgi alıp sonra da kolay gelsin diyeceksiniz yapmayın arkadaşlar, neden böyle yapıyorsunuz. İlginç bir fikrim var, sermaye gerek. Doğru reklamla tutacağından eminim. Gelin ciddi ciddi, adam akıllı bir forum kuralım.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Daha önceki konuda ben de vardım ama kendi forumum olduğundan özel mesaj atmadım, yalnız çok çok önemli bilgileri özelden mesaj atsalar dahi vermemen gerektiğini bilmelisin... Bir de yazılım ve developer forum sitelerinde daha çok yardımcı olanlar çıkar diye düşünüyorum, bu forumda yaş ortalaması genel olarak aşağıda.